اسکار جراحی

اسکار جراحی

اسکار جراحی

پس از جراحی بینی اسکار جراحی یا اثر برش جراحی گاه در مناطق برش خورده به جای می ماند ولی بعد از طی دوره بهبودی و نقاهت به تدریج کنرنگ شده و به کل محو می گردد . ماهیت اسکار به گونه ای است که اگر بخشی از پوست دچار برش یا پارگی شود ، پس از درمان زخم ، اثر آن به جای مانده و ظاهر پوست را از حالت عادی خارج می کند ولی در مورد عمل بینی ، سعی می شود برش ها در نقاطی زده شوند که بر پیوستگی پوست اثر نگذاشته و در خطوط ناهموار بینی اعمال شوند  . نواحی پنهانی چون کنره پره های بینی و بخش پایینی بین دو سوراخ مناسب ترین ناحیه برای بریدن پوست و پیشبرد جراحی هستند . به این ترتیب بیماران و مراجعین عزیز باید بدانند که کلیه جراحی ها اسکار ایجاد می نمایند .

اسکار جراحی

جراحی های درمانی

در جراحی هایی که هدف اصلی ، درمان و حفظ حیات بیمار باشد دیگر نکات زیبایی مد نظر قرار نگرفته و هدف اصلی نجات جان بیمار است اما در جراحی های زیبایی تا حد امکان برش جراحی کوچک بوده و در منطقه ای ایجاد می شود که از دید اولیه مصون باشد.

جراحی بینی

برخی از اثرات اسکار جراحی از قبل قابل پیش بینی شده و وجودشان عادی است . در این موارد پس از مدتی اثر برش جراحی کم رنگ و نامشخص می شود . در موارد نادری که به علت خطای جراح یا عدم رعایت اقدامات مراقبتی و بهداشتی پس از جراحی بینی اسکارهای جراحی زیاد و بی رویه شوند ، زیبایی چهره به هم می خورد و نتیجه جراحی از وضع پیش بینی شده فاصله می گیرد . البته چنین عارضه ای بسیار نادر است و با درمان های اصولی و تخصصی پوستی ، مشکلات موجود رفع می شوند . در کل در دانش تخصصی جراحی بینی به اسکارهای درونی ، خطوط بی رویه و بی قاعده می گویند . این خطوط به دلیل اجتماع زیاد بافت های اسکار جراحی شکل گرفته و اگر جراح از ظرافت و تجربه کافی برخوردار باشد ، به هیچ عنوان شاهد این عوارض نخواهیم بود .

درمان

همانطور که گفته شد اثرات اسکار جراحی بینی به ندرت اتفاق می افتد ولی در صورت وقوع ، با معاینه های تخصصی مناسب ترین راه حل درمانی اتخاذ می شود . اگر بخش های غضروفی درگیر اسکار باشند ، جراحی ترمیم بینی لازم است ولی اگر اسکار جراحی مربوط به پوست و سطحی باشد ، با تزریق استروئید درمان انجام خواهد شد .

سایر خدمات دکتر محمد گلی :
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .

ارسال دیدگاه