حداقل سن برای انجام جراحی زیبایی بینی

حداقل سن برای انجام جراحی زیبایی بینی :

همانطور که همه می دانند ، جراحی بینی طرفداران بی شماری پیدا کرده است . دلیل آن هم اثرگذاری نتایج جراحی بینی بر افزایش جذابیت یا زیبایی چهره است ؛ با انجام این عمل ، ظاهر صورت تغییرات مثبتی یافته و ارزش و زیبایی مابقی بخش های صورت چشمگیر می شود . در این میان بسیاری از نوجوانان خواستار بهره گیری از این عمل برای رفع ایرادات ظاهری خود هستند . در این متن دکتر محمد گلی اطلاعاتی را در خصوص حداقل سن برای انجام جراحی زیبایی بینی ارائه می دهند :

نظر پزشک متخصص :

بنا بر نظر پزشک متخصص دکتر محمد گلی ، حداقل سن برای انجام جراحی زیبایی بینی در خانم ها 16 سال و برای آقایان 17 سال تمام است . از نظر این پزشک متخصص حداکثر سن برای بهره گیری از تکنیک جراحی بینی 60 سال توصیه می شود .

علت :

علت تعیین کردن حداقل و حداکثر سن برای عمل مذکور ، رسیدن به پایداری استخوان ها و تکمیل رشد آنهاست . زیرا در سنین نوجوانی بافت های استخوانی در حال رشد و تکثیر سلولی هستند که در این میان اگر جراحی بینی صورت پذیرد ، نه تنها نتیجه ای در بر نخواهد داشت ، بلکه پس از مدتی فرم تغییر می کند و حالت نامناسبی به خود می گیرد بنا براین به نوجوانان عزیز توصیه می کنیم تا زمان معین صبر کنند و پس از آن برای اصلاح فرم و عملکرد بینی خود اقدام نمایند .

جراحی زیبایی بینی در دوران بارداری :

در دوران بارداری جراحی زیبایی بینی ممنوع است ؛ خانم هایی که جراحی زیبایی بینی داشته اند بهتر است که برای بارداری 6 ماه صبر کنند ولی زود تر از این زمان هم جراحی بینی بلامانع است البته موجبات تورم بینی فراهم شده و فرم آن اندکی تغییر می کند به همین دلیل دو ماه پس از زایمان توصیه می شود به انجام جراحی بینی مبادرت ورزند .
در مورد کسانی که بعد از بارداری اقدام به عمل جراحی بینی می کنند لازرم به ذکر است که تا 24 ساعت پس از عمل نمی توانند به کودک خود شیر بدهند .

سایر خدمات دکتر محمد گلی :
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

توصیه های دکتر گلی در رابطه با حداقل سن برای جراحی زیبایی بینی :

 

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح بینی .

 

ارسال دیدگاه