22 آوریل

افتادگی پلک

افتادگی پلک

افتادگی پلک : چشمان شما یکی از پر معنا ترین و تاثیر گذار ترین اجزای صورت شماست تا به حال فکر کردید که ممکن است چشمان شما به طور واضح ناراحتی و خستگی شما را سریع تر از انرژی درونی تان نشان دهند ؟

آیا چشمان شما باعث می شود که سن شما از آن چه که هستید بالا تر نشان داده شود ؟

چه عواملی باعث افتادگی پلک می شود ؟

مراحل سالخوردگی ،وراثت ، نوع پوست و عوامل محیطی همچنین آسیب نوع آفتاب می تواند باعث ضعیف و شل شدن و یا حتی پف کردن و سنگینی پلک شود که این عوامل موجب می شود ظاهر شما ناراحت ،خسته و یا بالاتر از آنچه سن شماست نشان داده شود .

جراحی زیبایی پلک که به آن بلفاروپلاستی نیز می گویند بسته به نوع نیاز شما ممکن است روی هر یک از سه مورد پلک بالایی ، پلک پایین و یا هر دو صورت بگیرد.

جراح شما ممکن است برای تقویت پلک بالا ، لیفت ابرو را نیز پیشنهاد دهد.

 

جراحی پلک

دلایل افتادگی پلک بالا

نازک ترین پوست در بدن مربوط به پلک بالا می باشد یک لایه ماهیچه ای دقیقاً در زیر پوست پلک وجود دارد که این لایه از یک بافت چربی به وسیله ی بافت عشایی نازک که به آن دیواره ی مدور گفته می شود جدا شده است.

لایه های ماهیچه ای و دیواره ی مدور با بالا رفتن سن ضعیف تر و شل تر می شود و انباشته شدن چربی واکنش به این مورد است و همین امر موجب شل شدن و افتادن پلک می گردد.

علاوه بر مورد فوق تغییراتی در خود پوست اتفاق می افتد کلاژن که وظیفه ی محافظت از پوست را به عهده دارد بارها شکسته می شوند و باعث می شوند که پوست حالت ارتجاعی خود را از دست بدهد همچنین با افزایش سن افتادگی ابرو می تواند اتفاق بیافتد که همین عامل باعث افتادگی پلک می شود .

جراحی افتادگی پلک چگونه است ؟

جراحی افتادگی پلک بالا معمولاً به این صورت انجام می پذیرد که چربی موجود در پلک را با برداشتن یا توضیع مجدد قسمتی از چربی و پوست اضافی و ماهیچه برای تقویت حد فاصل بالای چشم تنظیم می کند.

جراحی زیبایی پلک معمولاً با ماده ی بی حسی همراه است با مسکن پلک ها و مناطق اطراف آن بی حس می شوند و شما در حالت آرامش قرار می گیرین ولی نباید به خواب بروید البته بنا بر تشخیص پزشک ممکن است در طول عمل به شما بیهوشی زده شود که باعث به خواب رفتن شما می گردد.

 

افتادگی پلک

 

خطوط راهنما ممکن است کشیده شود که اطمینان از درستی حد فاصل پلک بالایی حاصل شود و زخم ها در حد ممکن نا محسوس شود .جراح شکافی در چین پلک بالا ایجاد می کند و با دقت قسمت اضافی پوست که قبلاً تعیین شده است را جدا می نماید در بعضی موارد قسمتی از ماهیچه نیز برش داده می شود و برداشته می شود.

برای رسیدن به قسمت چربی یک شکاف کوچک باید در قسمت دیواره ی مدور به وجود آورده شود بخشی از چربی که باعث کاهش پف می شود را جابه جا و یا خارج می نماید.

در پایان عمل شکاف ایجاد شده به وسیله ی نخ بخیه ی قابل جذب و یا غیر قابل جذب بسته می شود می توان از مواد روان کننده یا یک باند کوچک در محل شکافت استفاده کرد.

مراقبت بعد از جراحی افتادگی پلک

بعد از جراحی ممکن است احساس درد کبودی دور چشم و یا متورم شدن داشته باشید و پزشک برای کمک به شما کمپرس آب سرد یا مسکن توصیه می کند.

درباره نویسنده

نظرات بسته شده است.