اقدامات قبل از جراحی بینی

جهت اقدامات قبل از جراحی بینی ، موارد زير را مى توان نام برد، مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی بینی، دلایل متعددی را جهت انجام جراحی بينى ارائه می دهند که مهم ترین آن ها ایجاد بهبود و اصلاح در ایرادات بینی و صورت و هم چنین ایجاد اعتماد به نفس بالاتر براى حضور در جمع هست. اين عزيزان از بروز مشکل تنفسی یا عارضه ای برای بینى نگرانند. این افراد به طور معمول انتظارات معقول دارند و ایرادات بينى آنها قابل اصلاح هست.

 

اقدامات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی

 

گاهی مراجعه کنندگان انجام عمل بينى را براى رسیدن به ظاهر هنر پیشه خاصى ذكر می کنند و همراه خود عکس آن هنر پیشه را به مطب می آورند. در این گونه موارد باید اين نكته را ذکر کرد که این موارد رویا پردازی است، زیرا عمل جراحی بینی تنها بینی فرد را تغییر مى دهد و تناسب بينى با صورت ایجاد می کند و ما تغییرات سایر اجزای صورت را نخواهیم داشت. به این خاطر شبیه به آن هنرپیشه نخواهند شد به اين دلايل باید توقعات قبل از جراحی بینی واقع بینانه و منطقی باشد تا به هدف جراحی زیبایی بینی برسيم.

اقدامات قبل از جراحی بینی  در تهران را بدانید

قبل از عمل مراجعه کنندگان باید آمادگی لازم را جهت عمل بینی داشته باشند. در صورتى كه بیماری خاصی دارید به پزشک خود اطلاع دهید و نیز اگر سیگار یا قلیان مصرف می کنید، باید حداقل دو هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل آن را قطع کنید. از مصرف آسپرین و قرص های مسکن مانند، ناپروکسن و بروفن ، به مدت دو هفته قبل از عمل پرهیز نمایید.

آزمایشات قبل از عمل جراحی بینی :

  1. قبل از عمل بینی بايد آزمایشات خون كه شامل غلظت و انعقاد خون هست را انجام دهید.
  2. در افراد بالاتر از ٤٠ سال باید نوار قلب داشته باشند.
  3. اگر مشكل خاصی به لحاظ تنفس،تنگى نفس و تپش قلب دارید باید قبل از عمل مشاوره قلب انجام دهید.

 

اقدامات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی

 

آیا Ct اسکن بینی برای جراحی بینی لازم است؟

به طور معمول نیاز به Ct اسکن بینی و سینوس ها در جراحی زیبایی بینی نیست. Ct اسکن در مواردی که لازم است همزمان با عمل جراحی زیبایی بینی ، جراحی سینوزیت یا پولیپ بینی انجام گیرد مورد نياز است. هم چنین در افرادی که می خواهند از بیمه تکمیلی خود استفاده نمایند نیاز به داشتن Ct اسکن بینی و سینوس ها هست.

عکس برداری

از اقدامات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی ، عکس برداری میباشد. جهت بررسی بهتر ایرادات بینی، جراحان بینی از عکس های صورت استفاده می کنند. این عکس ها به طور معمول شامل عکس های رخ ، نیم رخ راست و چپ سر بالا و سر پائین هستند. در موارد خاصی نیاز به عکس های سه رخ راست و چپ و نیز عکس در حالت خنده نیز هست. این عکس ها باید بدون روتوش باشند تا تمامی ایرادات و نامنظمی های بینی قابل رویت باشند. عکس های بینی در اتاق عمل جلوی چشمان جراح بینی شما قرار دارد و بر اساس طراحی انجام شده بر روی آن، نقشه و جراحی بینی به جراح بینی داده می شود.

نکات روز عمل جراحی بینی

  • حداقل 8 ساعت قبل از عمل جراحی بینی نباید چیزی بخورید و در واقع معده باید خالی باشد.
  • شب قبل از عمل نیز بهتر است غذای سبک مصرف کرده باشید.
  • در ساعت از پیش تعیین شده در مرکز جراحی حاضر باشید و به همراه خود مدارک لازم مانند آزمایشات، دفترچه بیمه، مدارک شناسایی را بیاورید.
  • در خانم های کمتر از 18 سال رضایت پدر قبل از عمل بینی الزامی است به این خاطر باید همراه با پدر خود در کلینیک حاضر باشند.
  • به تنهایی جهت عمل مراجعه ننمایید و یک همراه با خود داشته باشید زیرا جهت انجام کارهای اداری بعد از عمل و یا سایر اقدامات دیگر نیاز به همراه دارید.
  • بعد از عمل نیز نباید رانندگی کنید به این خاطر همراه شما در این موارد کمک کننده هست.

شک نکنید:

هرگونه سؤال داشتید و یا هرگونه مشکلی قبل و یا بعد از عمل برای شما پیش آمد با شماره تلفن هایی که از قبل به شما داده شده است ، تماس بگیرید.

توصیه های دکتر گلی در رابطه با اقدامات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی را می توانید در ویدیو ذیل مشاهده کنید:

استحمام قبل از عمل زیبایی بینی

جراحی بینی بر روی پوست بینی انجام شده و برای پیشگیری از بروز هر نوع عفونت می بایست در روز مشخص شده با پوستی تمیز و عاری از هر نوع آلودگی به اتاق عمل مراجعه کنید. به همین دلیل بهتر است که در اقدامات قبل از جراحی بینی رعایت کنید که حتما استحمام کرده باشید. به یاد داشته باشید که لباسی با یقه آزاد بر تن کنید که در زمام تعویض برخوردی با بینی و صورت شما نداشته باشد.

ممنوعیت های قبل از عمل بینی

رینوپلاستی روندی ایمن و کم تهاجم است که برای افراد ممنوعیت و خللی را به همراه نخواهد داشت. اما بهتر است که برای راحتی اعمال تغییرات دو هفته قبل از جراحی بینی استفاده از نوشیدنی های حاوی الکل را کنار بگذارید. علاوه بر این مورد بهتر است که استعمال هر نوع نیکوتین را قطع کنید. یکی دیگر از مواردی که می بایست در اقدامات قبل از جراحی بینی باید رعایت کنید ، عدم استفاده از داروهای انعقاد خون می باشد.

شرکت در جلسه مشاوره

یکی در اقدامات قبل از جراحی بینی مشارکت در جلسه مشاوره می باشد که بایستی این مراجعه را شخصا انجام دهید. بعد از انتخاب بهترین دکتر عمل بینی می بایست تمامی سوالات ذهن خود را از جراح بینی بپرسید و با آگاهی به اتاق عمل بروید. به یاد داشته باشید که ترس از بیهوشی از سری مواردی است که می توانید با تکیه به توضیحات دکتر از شر آن خلاص شوید. در جلسه مشاوره دکتر خوب عمل بینی به شما بیان می کند که آیا استفاده از این روش برای شما مناسب می باشد یا خیر؟! زیرا ممکن است که ظاهر بینی شما نیازی به انجام جراحی بینی نداشته باشد. اقدامات قبل از جراحی بینی بر این اصل است که شما را از انجام بیهوده این روند آگاه بسازد.

نظرات بسته شده است.