جراحی بینی طبیعی

بعضی از مراجعه کنندگان به کلینیک زیبای خواستار جراحی بینی طبیعی هستند، اما بینی طبیعی و در عین حال زیبایی به چه معنایی است و در واقع به چه شکلی است ؟ اگر شما نیر تمایل دارید بعد از فرآیند جراحی بینی ، فرم بینی تان کاملا طبیعی و نچرال باشد ، پیشنهاد می دهیم در ادامه این مطلب از سایت دکتر محمد گلی بهترین جراح بینی تهران با ما همراه باشید.

 

جراحی بینی طبیعی

 

انتخاب فرم بینی قبل از جراحی بینی طبیعی

زیبایی یک امر نسبی است اما مفهوم علمی،استاندارد زیبایی وجود دارد. در علم زیبایی شناسی معیارهایی را برای زیبایی بینی معرفی کرده اند که مورد قبول همه بود و جراح زیبایی بینی همواره سعی به ایجاد تناسب بین قسمت های مختلف بینی و نیز بینی با سایر اجزای صورت می کند.

مدل زیبا مدلی است که فرد و سایرین با دیدن آن احساس بهتر و خوشایندتری می کنند. این اندازه بر اساس بررسی بر روی افراد زیبا یک جامعه به دست آمده است و مورد قبول همگان بوده و جراح زیبایی بینی نیز این اصول را رعایت می کند.

به عنوان مثال در جراحی بینی طبیعی پهنای پایه بینی باید برابر فاصله دو چشم باشد و پهنای قسمت استخوانی بالای بینی باید کمتر از پهنای پایه بینی باشد و یا ارتفاع بینی یا برجستگی بینی که همان فاصله نوک بینی تا صورت می باشد باید حدود 67 درصد طول بینی باشد.

 

جراحی بینی طبیعی

 

در مثال دیگر در صورتی که خطی از ریشه بینی به نوک آن کشیده شود، در خانم ها پشت بینی باید 2 میلی متر پایین تر از این خط باشد و در آقایان خط پشت بینی باید صاف باشد. بدین ترتیب است که فرم جراحی بینی طبیعی قبل از انجام عمل ، بدست می آید.

 

جراحی بینی طبیعی

 

زاویه خط که بالا و پایین سوراخ بینی را به هم وصل می کند و خطی که عمود بر لب بالاست را زاویه بین بینی و لب می گویند.این زاویه در خانم ها حدود 95 تا 100 درجه و در آقایان 90 تا 95 درجه طبیعی و زیبا را بدست خواهد آورد.

 

جراحی بینی طبیعی

 

نکته مهم در جراحی بینی طبیعی در تهران

اگر تغییراتی در زوایا و اندازه ها توسط جراح بینی یا به خواست بیمار انجام شود ، بینی به صورت فانتزی بدست می آید.به عنوان مثال اگر مقدار قوس پشت بینی بیشتر شود و یا زاویه ای بین خط لب خانم ها از 100 درجه بیشتر شود بینی فانتزی خواهیم داشت.

البته باید توجه کرد که این کارها را برای هر نوع بینی نمی توان و نباید انجام داد زیرا برداشتن بیشتر بافت در بعضی از بینی های با پوست ضخیم و یا به اصطلاح بینی گوشتی باعث ایجاد عوارض و ننایج غیر زیبا خواهد شد. در واقع کوچک کردن بینی همیشه معادل زیبا شدن بینی نخواهد بود.

مسئله مهم دیگری که جراح زیبایی بینی مد نظر دارد ، تناسب بینی با سایر اجزای صورت می باشد.به عنوان مثال در بیماری که چانه عقب رفته ای دارد بینی بزرگتر دیده می شود و بعد از جراحی بینی طبیعی نیز علیرغم کوچک کردن بینی به نظر بزرگتر دیده می شود که ایراد این افراد کوچک بودن و عقب بردن چانه بیمار است که نیاز به اصلاح آن قسمت را دارند.

 

خصوصیات بینی طبیعی

 • از نمای کناری ، ارتفاع بینی طبیعی با عرض آن برابر است.
 • زاویه تماس بینی با صورت بین 30 تا 40 درجه است و در شرایط ایده آل نزدیک به 36 درجه می باشد.
 • زاویه بین بینی و لب برای خانم ها بین 95 تا 105 درجه می باشد و برای آقایان 90 تا 95 درجه است.
 • زاویه بینی پیشانی و بینی بین 115 الی 135 درجه می باشد.

عمل جراحی بینی طبیعی

آنچه که مراجعه کنندگان به عنوان بینی طبیعی در نظر دارند اینست که پشت بینی فرو رفته نباشد و نیز نوک بینی تیز و برجسته نباشد و از همه مهم تر،سوراخ بینی طبیعی باشد و از نمای روبرو قابل دید نباشد.

در واقع به عبارت دیگر خواسته بعضی از مراجعه کنندگان آنست که بینی را طوری عمل کنیم که ضمن برطرف کردن ایرادات بینی، سایر افراد متوجه عمل زیبایی بینی فرد نشوند. بهتر است مراجعه کنندگان جراحی بینی طبیعی ، خواسته های خود را در مشاوره قبل از عمل با جراح زیبایی خود مطرح نمایند تا بهترین حالت ممکن برای بیمار طراحی شود.

افراد با بینی بزرگ و پهن، وجود قوز بر روی تیغه بینی و یا کسانی که انحراف بینی دارند، خواهان انجام رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی هستند. طی جراحی رینوپلاستی، تناسب و توازن بینی با سایر اجزای صورت، افزایش می یابد و مشکلات قید شده برطرف میشود. هم چنین در این جراحی، مشکلات تنفسی مربوط به نقص ساختار بینی، نیز برطرف خواهد شد.

چه افرادی می توانند جراحی بینی طبیعی در تهران انجام دهند؟

برای داشتن فرمی نچرال نیازمند رعایت برخی نکات مهم می باشید که شما در ردیف بهترین متقاضیان عمل بینی طبیعی قرار بگیرید. رعایت این نکته در میان بانوان که نباید در بازه بارداری اقدام به انجام رینوپلاستی کنند و دیگر اینکه بهتر است که اگر فردی هستید اهل کشیدن سیگار هستید ، آن را باید برای انجام این عمل ترک کنید زیرا وجود نیکوتین در خون در روند بهبود شما اختلال ایجاد می کند. مهمترین فاکتور رعایت رنج سنی مناسب است که دقت به این امر موجب می شود شما پروسه ای را تجربه کنید که نتیجه نهایی آن تثبیت شده باشد.

اگر شما بیش از اتمام دوره بلوغ جراحی بینی طبیعی را انجام دهید طبیعتا هنوز پروسه رشد بینی به اتمام نرسیده و احتمال تغییر شکل آن را تجربه خواهید کرد. در نتیجه بهتر است که بعد از اتمام دوره بلوغ عمل را انجام دهید. افرادی که درخواست انجام رینوپلاستی دارند بایستی از لحاظ جسمی و روحی از سلامت کامل برخوردار باشند. فرد نباید بیماری هایی از قبیل دیابت و بیماری قلبی عروقی داشته باشد.از لحاظ روح منظور ثبات در انتخاب و اطمینان از نتیجه روند است.

 

جراحی بینی طبیعیجراحی بینی طبیعیجراحی بینی طبیعی

مزایای جراحی بینی طبیعی

 • برقراری تناسب و هماهنگی میان بینی و سایر اجزای صورت
 • تغییر پهنای بینی در قسمت پل، و انداه سوراخ های بینی
 • تغییر نمای قوز بینی
 • تغییر سوراخ های بینی بزرگ، پهن
 • رفع عدم تقارن بینی

مراحل جراحی رینوپلاستی در تهران

 1. بیهوشی
 2. ایجاد برش: با ایجاد برش، پوست پوششی استخوان و غضروف، جهت تفییر شکل بینی، برداشته میشود.
 3. تغییر شکل ساختار بینی: در این مرحله، غضروف از تیغه بینی، جهت کوچک کردن بینی و یا حذف استخوان و غضروف، استفاده میشود.
 4. اصلاح انحراف تیغه بینی: در این مرحله، با صاف شدن تیغه بینی، مشکلات تنفسی هم برطرف میشود.
 5. بستن برش ها
 6. نتیجه عمل

جراحی زیبایی بینی پهن و کج با دکتر گلی

 

جراحی بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی

هر دو نوع جراحی بینی، یعنی طبیعی و نیمه فانتزی، مزایا و معایب خود را دارند. انتخاب بین این دو به عواملی مانند سلیقه شما، نیازهای شخصی، و توصیه های پزشک بستگی دارد.
جراحی بینی طبیعی، به تغییر شکل و اصلاح نسبت های بینی می ‌پردازد، بنابراین نتیجه طبیعی و صحیح تری را به ارمغان می‌آورد. آنرا می‌توان با روش‌های لیزری یا ترمیمی انجام داد. جراحی بینی طبیعی مناسب است اگر به دنبال استحکام و تغییر کمی در شکل بینی خود هستید.
از سوی دیگر، جراحی بینی نیمه فانتزی به تغییر شکل بینی به طور خلاقانه و مدلی مابین طبیعی و فانتزی می ‌پردازد. این نوع جراحی بیشتر برای آنهایی مناسب است که به دنبال تغییر بزرگ نسبت به شکل بینی خود هستند و تمایل به شکلی غیرطبیعی را دارند.
البته اهمیت دیگری که باید در نظر بگیرید، این است که وابسته به شکل و نسبت ‌های خاص بینی شما، گزینه‌ ها و محدودیت‌ های خاصی وجود داشته باشد. بهتر است با یک جراح بینی مشورت کنید تا براساس ویژگی ‌های شخصی شما، به شما راهنمایی کند و به شما گزینه‌ های مناسب را ارائه دهد.

چه اشخاصی نباید جراحی بینی طبیعی انجام دهند ؟

عمل بینی طبیعی، یک روش جراحی زیبایی است که برخی افراد ممکن است به دلایل مشخصی به آن نیاز داشته باشند. اما در موارد زیر، افراد ممکن است نباید اقدام به جراحی بینی طبیعی کنند:

 • وضعیت سلامتی نامناسب: اگر شما مشکلات جدی سلامت دارید، مثل بیماری های قلبی-عروقی، پرفشاری خون یا بیماری های کلیوی جدی، ممکن است پزشک قبل از جراحی بینی طبیعی، اصولاً شما را تحت درمان بگذارد تا مشکلات سلامتی شما کنترل شوند.
 • سن بسیار جوان: جراحی بینی طبیعی در بین افرادی که هنوز در فرآیند رشد هستند و جوان تر از 16-18 سال هستند، توصیه نمی شود. بعضی از ویژگی های بینی هنوز به طور کامل تشکیل نشده و درمان ها و جراحی ممکن است الزامات اضافه و تکراری دارند.
 • توقعات نامعقول: جراحی بینی طبیعی میتواند ظاهر بینی را بهبود ببخشد، اما نمیتواند مطابق با هر تصویر جزئی از بینی که خواسته میشود، شبیه سازی کند. اگر توقعات شما بیش از حد بالا و غیر واقع بینانه باشند، ممکن است پزشک شما رها کند.

 

جراحی بینی طبیعی

 

 کاندیدای مناسب جراحی بینی طبیعی

 1. افرادی که دارای بینی بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک هستند.
 2. بینی با سایر اجزای صورت تناسب و هماهنگی ندارد.
 3. افرادی که بینی شکسته و یا انحراف بینی دارند.
 4. افرادی که دارای گرفتگی بینی هستند، و یا مشکلات تنفسی دارند.
 5. نقایص مارزادی که احتمال پیشرفت نیز دارند.

جراحی بینی طبیعی مردانه

از مشکلات شایع مردان ، بزرگی بینی است. بعضی آقایان از یک یا چند ویژگی بینی شان مانند قوز استخوانی ، نوک بزرگ با شکلی کروی یا تیز ، ارتفاع زیاد ، حفره های بزرگ ، افتادگی بیش از حد بینی و غیره رنج می برند. داشتن فرم نامتناسب در چهره مردانه می تواند ناشی از ژنتیک ، ورزش هایی مانند بوکس و سانحه های متفاوت باشد. این مشکلات می توانند علاوه بر برهم زدن تناسبات صورت ، اختلالات عملکردی نیز به وجود آورند. با این وجود بسیاری از مردان از عمل زیبایی بینی و درمانی آن سر باز می زنند.

چرا که تصور دارند بعد از جراحی زیبایی بینی ، فرم بینی آن ها فانتزی و به اصطلاح غیر مردانه می شود. در صورتی که اگر نزد بهترین جراح بینی مردانه در تهران مراجعه کنید ، نه تنها تمامی مشکلات ظاهری و داخلی بینی رفع می گردد ، بلکه فرم به دست آمده نیز کاملا مطابق با طبیعت صورت شما است و کاملا با دیگر اجزای صورت مردانه در تناسب می باشد ؛ در واقع عمل بینی طبیعی مردانه برای آن ها انجام می شود.

انوع تکنیک های جراحی بینی طبیعی

 • عمل بینی طبیعی به روش باز :

در این روش، شکاف هایی در سراسر کلوملا (بافت نرم سوراخ های بینی) خارج از بینی، ایجاد میشود. در این روش، امکان دیدن کامل غضروف وجود دارد. شکاف ها در بخش خارجی کناره های بینی و ما بین سوراخ های بینی ایجاد می شوند .

 • عمل بینی طبیعی به روش بسته :

در این روش، تمامی شکاف ها در داخل بینی ایجاد میشوند و پنهان هستند. در این روش، زمان عمل کوتاه تر بوده و میزان کمتری ورم دیده میشود.

بهترین جراح بینی تهران با به تکیه بر دانش خود و هم چنین به کار گیری به روز ترین تکنیک های جراحی بینی طبیعی ، تشخیص میدهد که کدام شیوه جراحی برای شما مناسب است. بیماران بایستی در انتخاب جراح خود دقت داشته باشند و قبل از جراحی، در جلسات مشاوره شرکت کنند.

 

جراحی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی استخوانی با فرم طبیعی

ممکن است شما به بهترین جراح بینی تهران مراجعه کرده و نمونه های قبل و بعد از عمل بیماران مختلفی را که توسط همان جراح عمل شدند مشاهده کنید و بین نتیجه جراحی آنها تفاوت های بسیاری را مشاهده کنید و احساس کنید برخی از بینی ها بسیار طبیعی تر از بینی های دیگر است.

این اختلاف ها همگی به این مربوط است که خصوصیات بینی و پوست بینی آنها با یکدیگر متفاوت بوده و اقدامات انجام شده روی بینی هر یک با یکدیگر فرق داشته است.

در شکل زیر می بینیم که بینی استخوانی بوده و عمل بینی با کاهش دادن طول بینی ،بالا آوردن نوک بینی به مقدار اندک ،کم کردن اندازه سوراخ بینی نتیجه جراحی بینی طبیعی شده است.

معمولا نتیجه عمل زیبایی بینی استخوانی برای بیمار و جراح بینی ایده آل تر بوده و با انتظارات بیمار هم خوانی بیشتری دارد.زیرا در بینی های استخوانی اسکلت بینی محکم تر و پوست نازک بوده و بهترین جراح بینی در تهران می تواند تغییرات متناسب به طوری که به خواسته بیمار نزدیک باشد را آسان تر انجام دهد.

 

جراحی بینی طبیعی

 

سوراخ بینی در جراحی بینی طبیعی

اگر بخواهیم طبق معیارهای زیبایی اندازه سوراخ های بینی را در رینوپلاستی طبیعی در نظر بگیریم قطر هر یک از سوراخ های بینی بهتر است که از فاصله، فوقانی بالای سوراخ بینی تا نوک بینی دو برابر باشد.به وجود آوردن تقارن در سوراخ های بینی نقش مهمی در نتیجه عمل زیبایی بینی خواهد گذاشت.اکثر اوقات بیماران بعد از گذشت چند هفته از یکسان نبودن سوراخ بینی خود ابراز نگرانی می کنند که در پاسخ باید گفت این نا متقارن بودن به علت ورم های ایجاد شده در بینی است و به مرور زمان از بین خواهد رفت.

اسپلینت بینی در جراحی بینی طبیعی در تهران

اسپلینت بینی در واقع محافظ بینی است که بعد از عمل بینی پزشک از آن استفاده می کند وعموماً افراد آن را به عنوان گچ بینی یا قالب پلاستیکی بینی می شناسند .

یکی از سوالات رایجی که اکثر افراد از پزشک سوال می کنند درباره ی زمان برداشت اسپلینت بینی است که در این مقاله به صورت مختصر درباره ی آن صحبت خواهیم کرد .

هدف کلی اسپلینت بینی محافظت از بینی است زیرا بینی به دلیل حساسیتی که دارد نیاز به محافظت ویژه ای دارد تا ظاهر بینی بعد از جراحی بینی طبیعی به مشکلی برخورد نکند و این اسپلینت بینی است که همانند یک پل پلاستیکی در بینی عمل می کند و از جا به جا شدن استخوان ها خودداری می کند به همین دلیل پزشک توصیه می کند که تا یک هفته اسپلینت باقی بماند و بیمار برای برداشت آن یک هفته بعد از جراحی اقدام کند.

اقدامات ضروری قبل از زمان برداشت اسپلینت بینی

یکی از اقدامات لازم و ضروری قبل از برداشت اسپلینت بینی مراقب از آن است بیشتر افراد بعد از عمل بینی طبیعی احساس سنگینی بر روی بینی خود دارند و تمایل دارند هر چه زودتر اسپلینت بینی از روی بینی خود برداشته شود.

یکی از توصیه های بسیار مهم که معمولاً پزشک توصیه می کند این است که به هیچ وجه در طی یک هفته که اسپلینت دارید حمام نکنید زیرا باعث خیس شدن می شود و باعث می شود اون عملکرد محافظتی که دارد را از دست بدهد .

 

جراحی بینی طبیعی

 

تفاوت جراحی بینی فانتزی با طبیعی :

در رینوپلاستی به صورت نچرال تمام سعی جراح بینی بر آن است که نتیجه نهایی طبیعی با رعایت و حفظ ساختار تنفسی ایجاد شود. در رعایت سایز و اندازه بینی باید کوشا باشد و نهایتا نواقص و ایرادات موجود را برطرف سازد. اما در جراحی بینی فانتزی ، فرم بینی تغییر می کند و طبق خواست فرد متقاضی قوس و انحنا به بینی داده می شود. تفاوت اصلی این دو مدل بینی با یکدیگر در روند عمل نخواهد بود.

بلکه در فرم ظاهری بینی می باشد به این معنی که در شکل فانتزی بر روی پل یک منحنی ایجاد می شود و در حالت نچرال همچین تغییری به وجود نخواهد آمد. و یا حتی اندازه حفره ها و پره های آن در حالت طبیعی دستخوش تغییر زیادی نخواهد شد اما در شکل فانتزی بسیار کوچکتر می شود.

زمان برداشت اسپلینت بینی در جراحی بینی طبیعی

بهترین زمان حمام رفتن قبل از مراجعه به پزشک یعنی هنگامی است که یک هفته از رینوپلاستی شما گذشته باشد و استحمام در این هنگام باعث می شود که پزشک راحت تر بتواند اسپلینت را از روی بینی شما بردارد.

بعد از برداشت اسپلینت بینی شما به خوبی می توانید از نتیجه به دست آمده از جراحی زیبایی بینی را مشاهده کنید اما نمی توانید به طور کامل تصمیم گیری کنید زیرا بینی بعد از برداشت اسپلینت دارای کبودی و تورم است که این تورم و کبودی به مرور زمان کم می شود و برای خوابیدن تورم شش ماه تا یکسال طول می کشد و هرچه زمان بگذرد بینی زیباتری خواهید داشت .

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

 • بعد از عمل بینی داشتن عوارضی همچون درد ، کبودی و تورم طبیعی است و پس از رعایت مراقبت های لازم به تدریج برطرف می شوند. در واقع رعایت اقدامات بعد از فرآیند عمل به تسریع روند بهبودی بیمار بسیار کمک می کند.
 • در صورتی که بعد از عمل زیبایی بینی ، درد غیر قابل تحملی داشتید می توانید از دارو های مسکنی که جراح بینی برای شما تجویز نموده استفاده کنید. لازم به ذکر است تا دو هفته بعد از جاتمام فرآیند پروسه استفاده از دارو هایی مانند آسپرین که موجب رقیق شدن خون می شوند ممنوع هست. این دارو ها احتمال خون ریزی بینی را افزایش می دهند.
 • همچنین می توانید به منظور کنترل و کاهش تورم بینی بعد از جراحی بینی طبیعی تهران تا 48 ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • رژیم غذایی خود را با مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن ندارند همچون سوپ شروع کنید. استفاده از نمک ، سدیم و ادویه علی الخصوص ادویه های تند موجب تورم بینی می شوند، بنابراین تا جای ممکن مصرف آنها را به حداقل برسانید.
 • شما می توانید برای کاهش تورم بینی خود از آب میوه هایی همچون آب کرفس استفاده کنید. در صورتی که قادر به میل کردن آن نیستید، می توانید از مخلوط کرفس با سایر میوه ها همچون هویج استفاده کنید.
 • بعد از جراحی بینی طبیعی ، روی بینی گچ و پانسمان قرار می گیرد که معمولا تا یک هفته روی بینی قرار دارد. در این مدت توجه داشته باشید که گچ و پانسمان خیس نشوند و تا جای ممکن از حمام رفتن خودداری نمایید. در صورت نیاز از شستن سر خود پرهیز کنید.
 • به خوبی استراحت کنید و سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهید. همچنین به هنگام استراحت سر خود را با زاویه 30 درجه از زمین بگذارید.
 • حداقل تا یك ماه استفاده از عینک طبی یا آفتابی ممنوع هست. در صورت لزوم می توانید از لنز تماسی نرم استفاده کنید.

 

جراحی بینی طبیعی

 

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

ما پزشکان با مهارت زیادی در سر تا سر ایران از جمله تهران داریم. هر کدام از آن ها توانسته اند نتیجه های زیبایی و درمانی ایده آلی برای مراجعه کنندگان خود خلق کنند. یکی از بهترین جراحان بینی موفق و سرآمد ، دکتر محمد گلی ، جراح پلاستیک بینی و صورت است. شما می توانید نمونه کارهای ایشان را در صفحه گالری تصاویر سایت ایشان و صفحه اینستاگرام شان مشاهده فرمایید.

قیمت عمل بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران با توجه به معیارهای متفاوت اعلام می شود. این معیارها شامل موارد زیر هستند:

 1. دستمزد جراح
 2. میزان تغییرات بینی
 3. جنس بینی
 4. نوع جراحی ( جراحی ترمیمی بینی یا جراحی اولیه )
 5. استفاده یا عدم استفاده از گرافت برای استقامت سازی و فرم دهی بهتر
 6. آزمایش های مورد نیاز
 7. تکنیک بیهوشی
 8. مراقبت های پس از عمل

با توجه به موارد گفته شده ، امکان ذکر هزینه دقیق این فرآیند را نداریم. از این رو در صورتی که قصد دارید به طور دقیق از هزینه رینوپلاستی مطلع شوید ، پیشنهاد می دهیم از راه های ارتباطی که در سایت قرار دارد ، نظیر شماره تماس ، اینستاگرام و غیره با پزشک ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را جویا شوید.

 

پیوند غضروف در جراحی بینی طبیعی در تهران

اگر جراحی بینی طبیعی به ترمیم و پیوند غضروف نیاز داشته باشد ، انتخاب نوع غضروف نقش مهمی در موفقیت نتیجه این پروسیجر دارد. در صورتی که بیمار به دنبال افزایش جهت دهی نوک بینی و بهبود سایز پل بینی باشد ، جراح در حین ترمیم بینی و تغییر به فرم طبیعی از غضروف بدن نیز می تواند استفاده کند. این موارد بیشتر در بینی های فانتزی رخ می دهد که فرد از نتیجه و کوچکی بیش از حد بینی راضی نبوده و می خواهد آن را به فرم طبیعی تغییر دهد.

استفاده جراح از غضروف طبیعی به این دلیل است که پروتزهای مصنوعی سیلیکونی و یا گورتکس در بدن به عنوان جسمی خارجی می باشند و ممکن است خطر پس زدن غضروف ها توسط بدن به وجود بیاید. از طرفی غضروف طبیعی برای بدن ناشناخته نیست و به این دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. دکتر در این مواقع از سه غضروف طبیعی در بدن برای قرار دادن در نوک بینی استفاده می کند که عبارتند از :

غضروف تیغه بینی ، گوش و دنده. معمولا انتخاب اول هر پزشکی استفاده از غضروف تیغه بینی می باشد. تیغه بینی دیواره ای است متشکل از غضروف که مجرای چپ و راست بینی را تشکیل داده است. غضروف گوش زمانی استفاده می شود که بینی فرد غضروف کافی برای پیوند ندارد. در این صورت غضروف گوش به دلیل انعطاف بالا و نرمی ، گزینه مناسبی برای پیوند در نوک بینی بیمار است.

مورد بعدی که غضروف دنده است هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که جراح از بینی و گوش شخص نمی تواند غضروف بگیرد بنابراین اقدام به برداشت آن از قفسه سینه می کند. غضروف قفس سینه بسیار صاف تر و بهتر از غضروف گوش می باشد و برای پیوند به تیغه یا پل بینی مناسب تر است. زیرا به مرور زمان ساختار خود را همچنان حفظ می کند. استفاده از غضروف مصنوعی نیز با توجه به پیشنهاد بیمار و شرایط دیگر ، نیازی به برش در سایر نقاط بدن و ایجاد اسکار بر روی آن نواحی نمی باشد

نظرات بسته شده است.