مطالب غیر واقعی در جراحی بینی

مطالب غیر واقعی در جراحی بینی

اغلب مراجعه کنندگان سوالاتی از جراحی زیبایی خود دارند که پایه و اساس علمی نداشته و بر اساس شایعات مختلف میباشند که در این مقاله به تعدادی از آنها پرداخته میشود.

جهت مشاهده پارت 1 مصاحبه به مقاله جراحی بینی با لیزر  مراجعه نمایید.

 

انجام عمل جراحی بینی با لیزر :

علیرغم پیشرفت زیادی که لیزر در شاخه ای مختلف پزشکی وجود دارد اما در حال حاضر انجام عمل بینی با لیزر واقعیت ندارد

دستگاه های کوچک کننده بینی :

با وجود تبلیغات وسیع در مورد کارآیی این دستگاه ها به عنوان جایگزین عمل جراحی بینی باید اذعان داشت که این دستگاه ها جایگاهی در زیبایی ندارند و فقط در زمان استفاده از آنها به علت فشار مختصر بر روی نوک بینی باعث جمع شدن نوک بینی به صورت موقت میشود و بعد از برداشتن این ابزارها تورم باز خواهد گشت.

aydan

بیشتر شدن احتمال سرماخوردگی :

هیچ گونه افزایش در ابتلا به سرماخوردگی در افرادی که جراحی بینی انجام میدهند نسبت به افراد دیگر وجود ندارد

بیشتر شدن ابتلا به آلرژی و حساسیت:

آلرژی، واکنش بدن به مواد پیرامون خود فرد میباشد که باعث افزایش ترشح از بینی و سینوس ها میباشد که این حالت بعد از عمل جراحی بینی هیچ گونه افزایشی نسبت به دیگر افراد نخواهد داشت .

جراحی زیبایی بینی و حساسیت فصلی

متوجه نشدن آب ریزش از بینی

در طی 2 ماه اول بعد از عمل احتمال آب ریزش از بینی وجود دارد که موقت است و بهبود خواهد داشت اما اینکه بخاطر قطع عصب فرد متوجه آب ریزش از بینی نشود را بنده مشاهده نکرده ام.

احتمال بالا تر بودن شکستگی بینی

بعد از عمل بینی به دلیل جمع کردن استخوان بینی میبایست از ضربه به بینی پرهیز نمود .قوام استخوان های بینی حداکثر ظرف 6 ماه به حالت اولیه برمیگردد.بعد از این مدت در اثر ضربات معمول ، دچار شکستگی یا کج شدگی نخواهد شد و احتمال شکستگی بینی بعد از این مدت بالاتر از افراد عادی نیست.

باقی ماندن کبودی زیر چشم

بعد از عمل جراحی زیبایی بینی خون ریزی زیر پوست وجود دارد که باعث کبودی و سیاه شدگی زیر چشم میشود که این حالت ظرف مدت یک ماه تا دو هفته بهبود می یابد . در کسانیکه پوست زیر چشم تیره دارند بعد از عمل بینی به نظر کبودی زیر چشم طولانی تر خواهد بود که در واقع به خاطر عمل بینی نبوده است.

تصویر بینی چسب زده شده

مرگ به دلیل جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی باعث مرگ حین عمل بینی نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.