اتوپلاستی یا عمل جراحی زیبای گوش

اتوپلاستی یا عمل جراحی زیبای گوش

جراحی زیبایی گوش جهت رفع بد شکلی لاله گوش صورت می پذیرد. در مواردی جهت بازسازی گوش انجام مى شود به عنوان مثال اگر شخصی دچار حادثه شده باشد یا اینکه فردى به علت برداشتن تومور لاله گوش، بخشی یا کل لاله گوش خود را برداشته باشد این جراحی را انجام می دهد .

انجام جراحی زیبایی گوش

انجام جراحی زیبایی لاله گوش توسط يك جراح هندی صورت گرفت ، در اصلاح برجسته بودن گوش ها در قرن نوزدهم آغاز گردید و برای اصلاح این مشکل روش ها و تکنیک های مختلفی ارائه شده است .

نواقص گوش به شکل ها و طرق مختلف وجود دارد که شایع ترین و بارزترین آن می توان به عوامل ژنیتکی یا نرفتن گوشه ها به سمت عقب همزمان با رشد گوش اشاره کرد که به این عارضه در اصطلاح گوش های برجسته گفته می شود ، این حالت از گوش ها غیر طبیعی و نامتعارف بوده و با اجزای سر و صورت تناسب و هماهنگی را ندارد که با انجام جراحی گوش می توان این مشکلات را حل نمود .otoplasty

ظاهر گوش برجسته

ظاهر گوش برجسته این است که یک سری از بخش های لاله گوش به صورت کامل تشکیل نمی شود یا بد شکل ایجاد می گردند .در اين بيمارى می تواند لاله گوش فقط در یک طرف  یا در دوطرف برجسته باشد .

انجام جراحی اتوپلاستی برای افرادی که بر اثر کشتی گوش شان دچار آسیب شده و در اصطلاح گوش آنها شكسته شده و حالت گوش شان به شکل گل کلمی در می آید نيز صورت مى گيرد.

در کل بد شكلى لاله گوش ها  به دو علت است یکی به علت عارضه مادرزادی و دیگری به علت تروما يا آسيب  است که جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاسی هر دو علت را رفع می نماید .

 


برخی از سوالات متداول جراحی زیبایی گوش

جراحی گوش چگونه انجام میگیرد؟

جراحی لاله گوش چگونه انجام میگیرد؟
جراحی لاله گوش که در اصطلاح  اتوپلاستی نامیده می شود و جهت از بین بردن بد فرمی شکل لاله گوش انجام می گيرد. از مهم ترین موارد جراحی لاله گوش برجستگی و بزرگی لاله گوش است. انجام این جراحی سوالات متداولی را در بر دارد که در این مقاله به این سوالات پاسخ گو هستیم :

چه سنی مناسبی انجام اتوپلاستی (جراحی گوش) هست ؟

 توصیه می شود که در سن ٦ الی ٨ سالگی جراحی گوش صورت گیرد زیرا در این سنین رشد گوش ها شروع شده و تاثیرات روانی که همسالان بر روی کودک می گذارند در این سنین شروع می شود ، بنابراین توصیه می شود که کودک را نزد جراح گوش وحلق و بينى برده و در خصوص این موضوع با وی مشورت نمایید .

آیا انجام جراحی گوش با بی هوشی است ؟

برای انجام این عمل شخص را بی هوش کرده و پس ازآن به انجام جراحی می پردازند اما پس از جراحی شخص بلافاصله به هوش آمده نکته ای که باید به آن توجه شود این است که یک شخص بالغ همراه با بیمار باشد .
توصیه  می شود که اشخاص پس از انجام جراحی گوش به مدت زمان یک هفته از رانندگی بپرهیزند .

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر گلی

 

 

 

 

 

نظرات بسته شده است.