اسکار جراحی

اسکار جراحی

پس از جراحی بینی اسکار جراحی یا اثر برش جراحی گاه در مناطق برش خورده به جای می ماند ولی بعد از طی دوره بهبودی و نقاهت به تدریج کنرنگ شده و به کل محو می گردد . ماهیت اسکار به گونه ای است که اگر بخشی از پوست دچار برش یا پارگی شود ، پس از درمان زخم ، اثر آن به جای مانده و ظاهر پوست را از حالت عادی خارج می کند ولی در مورد عمل بینی ، سعی می شود برش ها در نقاطی زده شوند که بر پیوستگی پوست اثر نگذاشته و در خطوط ناهموار بینی اعمال شوند  . نواحی پنهانی چون کنره پره های بینی و بخش پایینی بین دو سوراخ مناسب ترین ناحیه برای بریدن پوست و پیشبرد جراحی هستند . به این ترتیب بیماران و مراجعین عزیز باید بدانند که کلیه جراحی ها اسکار ایجاد می نمایند .

اسکار جراحی

جراحی های درمانی

در جراحی هایی که هدف اصلی ، درمان و حفظ حیات بیمار باشد دیگر نکات زیبایی مد نظر قرار نگرفته و هدف اصلی نجات جان بیمار است اما در جراحی های زیبایی تا حد امکان برش جراحی کوچک بوده و در منطقه ای ایجاد می شود که از دید اولیه مصون باشد.

جراحی بینی

برخی از اثرات اسکار جراحی از قبل قابل پیش بینی شده و وجودشان عادی است . در این موارد پس از مدتی اثر برش جراحی کم رنگ و نامشخص می شود . در موارد نادری که به علت خطای جراح یا عدم رعایت اقدامات مراقبتی و بهداشتی پس از جراحی بینی اسکارهای جراحی زیاد و بی رویه شوند ، زیبایی چهره به هم می خورد و نتیجه جراحی از وضع پیش بینی شده فاصله می گیرد . البته چنین عارضه ای بسیار نادر است و با درمان های اصولی و تخصصی پوستی ، مشکلات موجود رفع می شوند . در کل در دانش تخصصی جراحی بینی به اسکارهای درونی ، خطوط بی رویه و بی قاعده می گویند . این خطوط به دلیل اجتماع زیاد بافت های اسکار جراحی شکل گرفته و اگر جراح از ظرافت و تجربه کافی برخوردار باشد ، به هیچ عنوان شاهد این عوارض نخواهیم بود .

درمان

همانطور که گفته شد اثرات اسکار جراحی بینی به ندرت اتفاق می افتد ولی در صورت وقوع ، با معاینه های تخصصی مناسب ترین راه حل درمانی اتخاذ می شود . اگر بخش های غضروفی درگیر اسکار باشند ، جراحی ترمیم بینی لازم است ولی اگر اسکار جراحی مربوط به پوست و سطحی باشد ، با تزریق استروئید درمان انجام خواهد شد .

سایر خدمات دکتر محمد گلی :
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .

نظرات بسته شده است.