تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش های زیبایی در علم پزشکی است که برای افراد متقاضی در جهت بهبود ایرادات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. طبیعتا می دانید که با بالا رفتن سن نواقص و ایرادات پوستی افزایش می یابد. این حالتی نرمال می باشد زیرا با بروز نشانه های پیری ، خاصیت های مفید پوست رو به کاهش است. برای بهبود این شرایط می توان از تزریق کردن ژل در بسیاری از نواحی صورت استفاده کرد. می توان لب های نازک را با این پروسه حجم دهید. برای بهبود و برطرف کردن چین و چروک سطح پوست نیز کاربرد بسیاری دارد. در واقع با این روش برای صورت ؛ نتیجه صورتی زیبا و جوان را برای فرد به همراه خواهد داشت.

تزریق ژل

کاربرد های تزریق ژل :

 • بهبود چین و چروک های اطراف دهان
 • جوانسازی ناحیه اطراف چشم
 • حجیم کردن گونه
 • حجم دهی به لب های نازک
 • برطرف کردن حالت افتاده خط فک
 • بهبود شکل چانه
 • آبرسانی به صورت و گردن و پشت دست
 • برطرف کردن آثار بر جای مانده از زخم
 • جوانسازی کامل پوست صورت

ژل ها از چه موادى هستند ؟

جنس ماده های مصرفی در تزریق ژل ، از نوع هیالورونیک اسید است که حداکثر ماندگاری آن یک تا یک و نیم سال است . اسید هیالورونیک ، ماده طبیعی است که در همه موجودات وجود دارد. غلظت آن در بافت همبند و زیر پوست زیاد هست. در واقع ماده ای ژله ای است که فضای کلاژن و فیبرهای الاستین زیر پوست را پر می کند.

نقش هیالورونیک اسید چیست ؟

آب رسانی به پوست و نیز حمل مواد مغذی ضروری به پوست هست. به مرور زمان به دلیل پروسه طبیعی پیر شدن  یا به دلیل تماس با عوامل محیطی ؛ از قبیل آلودگی هوا و تابش آفتاب ، بخش هایی از ذخایر طبیعی هیالورونیک بدن تجزیه می شوند.

تزریق ژل

تزریق ژل در کدام منطقه انجام می گیرد ؟

 تزریق ژل برای پر کردن گودی صورت ، پر کردن شیار بینی و گونه ها ، اطراف لب ، خط خنده و حجیم کردن لب ها و همچنین خط پیشانی و چانه انجام می گیرد. تزریق اسید هیالورونیک در بهبود قوام پوست و پر کردن فرورفتگی های آن موثر است .

خصوصیت ژل لب چيست ؟

خصوصیت این ژل در سازگاری بیولوژیک با بدن است به این معنا که واکنش نمی دهند و نیز سرطان زا نیستند. در صورت تزریق ژل های استاندارد و مورد تایید در لب ، ژل به صورت یکنواخت پخش مى شود و نامنظم و گلوله نخواهند شد. از طرف دیگر بعد از جذب ژل ها فرم لب ها و صورت تغییری نمی کند و بد فرم نمی شود.

تزریق ژل

چه کسانی نباید تزریق فیلر انجام دهند ؟

کسانی که به نیش زنبور حساسیت دارند و نیز کسانی که مصرف داروهای فوروزماید ، بنزوديازپين ها مانند ديازپام مصرف می كنند ، نباید تزریق ژل را انجام دهند. همچنین در دوران حاملگی نیز استفاده از این روند مجاز نیست.

آیا می شود همزمان تزریق ژل یا تزریق بوتاکس داشت ؟

در چین های عمیق ناحیه پیشانی و خط اخم تزریق همزمان بوتاکس و ژل برای برای بهبود این خطوط کمک کننده هستند. در واقع تزريق بوتاکس چین های ظریف پیشانی و با تزریق ژل خطوط عمیق اخم و پیشانی را بهبود می يابد.

نکاتی در جهت افزایش میزان رضایت از نتیجه تزریق کردن ژل :

 • انتخاب بهترین دکتر تزریق ژل در تهران ، زیرا روند زیبایی و جوانسازی پوست از اهمیت بسیار برخوردار بوده و حساسیت بسیاری را دارد که بایستی توسط دکتر ماهر و با تجربه انجام پذیرد.زیرا اندازه و ناحیه مورد نیاز برای تزریق کردن ژل بسیار مهم می باشد. اگر این روند را فرد بی تجربه ای انجام دهد نه تنها مزیت مثبتی برای فرد به همراه نخواهد داشت بلکه می تواند پیامدهای ناخوشایندی را نیز به وجود بیاورد.
 • داشتن توقعات عقلانی از این پروسه ، با توجه به میزان ایرادات پوستی خود و تعداد جلسات مورد نیاز می توانید نتیجه نهایی را تخمین بزنید. هرگز در مورد نتیجه پایانی زیاده خواه نباشید و واقعیت را مد نظر بگیرید.

تزریق ژل

اقدامات لازم بعد از تزریق ژل چیست ؟

 1. برای مراقبت بعد از تزریق کردن ژل بهتر است بدانيد كه به طور معمول تورم در ناحیه تزریق ژل به وجود می آید که ظرف یک تا دو روز بهبود می یابد.
 2. می توانید از کمپرس سرد بلافاصله بعد از تزریق به مدت 2 ساعت استفاده کنید .
 3. توصیه می شود به مدت 2 الی 3 روز آنتی بیوتیک مانند سفالکسین 500 میلی گرم روزی 4 عدد بعد از تزریق استفاده کرد.
 4. از دستکاری ژل تزریق شده ، پرهیز نمایید ؛ چرا که هر چه محل تزریق ژل ها تحرک بیشتر داشته باشند ، احتمال جذب شدن زودتر آن وجود دارد.
 5. البته در چند روز اول اگر قسمتی از محل تزریق نسبت به قسمت دیگر متورم تر شده باشد ، می توان با ماساژ دادن و پخش کردن آن به یکنواخت شدن ژل کمک کرد. البته در ژل های استاندارد و دارای مجوز این احتمال بسیار کم است .
 6. بعد از تزريق ژل استحمام کردن بلامانع است ؛ اما از تماس با گرمای زیاد یا سونا با درجه بالا به مدت 3 روز پرهیز نمایید.
 7. آرايش كردن نيز از فرداى روز پروسه ، بلامانع هست.

آیا تزریق ژل دردناک است ؟

 تزریق کردن ژل به نواحی صورت درد زیادی ندارد و برای از بین بردن یا به حداقل رساندن درد تنها استفاده از پمادهای بی حس کننده در ناحیه مورد نظر حدود نیم ساعت قبل از تزريق کافی است. البته تنها در ناحیه لب هست که به دلیل کمبود فضای لازم جهت تزریق ژل ممکن است ، درد وجود داشته باشد که قبل از تزریق پماد بی حس کننده استفاده می کنیم.

شکل دهی لب ها با تزریق ژل

تزریق کردن ژل لب علاوه بر حجم دهی و پر کردن لب ها می تواند جهت شکل دهی لب ها نیز استفاده کرد ؛ به این نحو که در لب پایین خطی در وسط لب به وجود بیاید تا کناره های آن پرتر باشد یا در لب بالا نیز خطوط لب به طور کامل مشخص باشند و به اصطلاح لب قلوه ای شود.

تزریق ژل

تزریق ژل در ناحیه خط خنده

بستگی به میزان فرورفتگی خط خنده و نیاز به پر شدن این نواحی بین یک تا دو سی سی ژل کافی است . این پروسه باید به صورت عمقی و زیر پوست انجام بگیرد و به طور یکنواخت از بالا به پایین انجام بگیرد. تزریق ژل در ناحیه خط خنده کناره پره های بینی باید کمی بیشتر انجام شود تا عمق خط خنده را کمتر نشان بدهد.

تزریق ژل در ناحیه چانه

برای افرادی که چانه عقب رفته یا گودی وسط چانه دارند و تمایل دارند این ناحیه پر شود می توانیم از این روش استفاده کنیم. البته در مواردی که چانه بسیار عقب یا کوچک است توصیه به استفاده از پروتز چانه می شود ؛ اما در مواردی که این عقب رفتگی کم است می توانیم از تزریق ژل جهت بهبود ظاهر چانه استفاده کنیم.

به طور ایده آل در نمای نیم رخ ، چانه باید دو میلیمتر عقب تر از لب پایین باشد و نیز لب پایین هم باید 2 میلیمتر عقب تر از لب بالا باشد. تزریق ژل تهران در ناحیه چانه دردی ندارد و حدود یک تا دو سی سی ژل کافی است تا از نمای نیم رخ عقب تر از لب قرار بگیرد.

بهترین مارک و قیمت تزریق ژل

در حال حاضر انواع  از ژل ها در بازار وجود دارد که از ژل های اروپایی و آمریکایی گرفته تا اوکراینی و چینی . توصیه می شود که از ژل های با کیفیت بالا که مورد تایید وزارت بهداشت هستند ، استفاده شود که به طور معمول از کشورهای فرانسه ، آمریکا یا سوئیس هستند. این نوع ژل ها معمولاً قیمت بالاتری دارند. اما سایر ژل های چینی و اوکراینی که مورد تایید وزارت بهداشت نیستند ، ممکن است باعث مشکلاتی شوند یا طول زمان موثر بودن ژل بسیار کوتاه باشد ، این نوع ژل ها به طور طبیعی ارزانتر هستند.

توصیه می شود که هنگام تزریق ژل از پزشک خود جعبه ژل مورد استفاده را بخواهید و مشاهده کنید که ژل ها بسته بندی پلمپ شده داشته باشند و کشور سازنده و تاییده وزارت بهداشت رو هم روی جعبه ببینید.

عوارض تزریق ژل

تزريق ژل اگه توسط متخصص و با رعایت موارد استریلیته و علمی انجام بگیرد ، عارضه خاصی ندارد . کمی تورم و کبودی ممکن است در ناحیه تزريق به وجود بیاید که به مرور زمان و حداقل ظرف یک هفته تورم ها فروکش می کنند. اگر تزريق ، سطحی انجام شود علاوه بر وجود درد زیاد حین تزریق ژل ممکن است ؛ باعث التهاب ، قرمزی یا عفونت در ناحیه تزريق شود که در این موارد باید ژل تزريق شده تخلیه شود و فرد شروع به مصرف آنتی بیوتیک کند.

 

 

گاهی موارد که بخواهیم ژل به سرعت جذب شود و اثرش از بین برود ، می توانیم از تزریق آنزیم هیالورونیداز استفاده کرد که در این صورت بعد از چند دقیقه ژل به سرعت جذب می شود. در افرادى كه سابقه تب خال لب دارند جهت پيشگيرى از عود تب خال ، بهتر هست بعد از تزریق ژل از قرص ضد ويروس مانند اسيكلوير استفاده كنند.

نظرات بسته شده است.