جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی یکی از عمل های رایج زیبایی در بینی خانم ها و آقایان است. افراد زیادی به دلیل ایرادات ظاهری نظیر پهن بودن بینی ف بزرگ بودن حفره ها ، قوز و به طور کلی عدم تناسب فرم آن با دیگر اجزای صورت دست به جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی می زنند. در این بین افرادی که بینی گوشتی دارند ، برای رسیدن به فرم ایده آل چالش های بیشتری را سپری می کنند ؛ از این رو تصمیم گرفتیم درباره جراحی بینی گوشتی اطلاعات کم نظیری ارائه دهیم. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

جراحی بینی گوشتی

انواع بینی👃🏻

بینی ها از لحاظ میزان ضخامت پوست ، جنس و فرم ساختمان به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

 • استخوانی
 • گوشتی

در این مطلب قصد داریم درباره بینی های گوشتی مطالبی ارائه دهیم.

روش های جراحی بینی گوشتی :

خوب است بدانید که روند جراحی بینی بر اساس تایپ جنسی آن ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. در عمل بینی گوشتی جراح با تبحر و مهارت بالای خود سعی بر تقویت غضروف ضعیف و نازک در بینی های گوشتی را دارد. جهت جراحی بینی گوشتی دکتر متدهای مختلفی را به کار می گیرد که بر اساس نوع و میزان تغییرات خواسته شده ، جراح یکی از تکنیک های موجود را استفاده می کند.

تکنیک باز :

در این روش پزشک با استفاده از برشی در زیر کلوملا و مابین دو سوراخ بینی سبب می شود که پوست بینی را بلند کند و بیشترین دسترسی را به آناتومی داشته باشد. در پس این روند دکترعمل بینی تهران می تواند تغییرات درخواستی بیمار را بر روی دماغ ایجاد کند. سپس بعد از اتمام کار پوست را بر روی غضروف و استخوان برگردانده و با بخیه محل برش را می بندد.

تکنیک بسته :

در این متد جراح با ایجاد برش هایی در داخل سوراخ های بینی ، جراحی را آغاز می کند. در این روند بهترین جراح بینی تهران دید کمتری به نسبت تکنیک باز دارد. این پروسه جای اسکاری را بر روی پوست برجای نخواهد گذاشت.

جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی در قسمت پایینی و نوک، پوست ضخیمی دارند و غضروف آن ها ضعیف و نازک است. در بینی های گوشتی پوست پره های بینی نیز ضخیم بوده و ارتفاع بیشتری دارند. بزرگ و پهن بودن بینی و داشتن منافذ زیادی به روی پوست نیز از دیگر ویژگی های بینی گوشتی به حساب می آید. دانستن این اطلاعات به جراح بینی کمک بزرگی می کند ؛ چرا که عمل بینی گوشتی مطابق با این اطلاعات انجام می شود.

بینی های گوشتی به دو دسته تقسیم بندی می شوند.

پوست برخی از بینی های گوشتی از غده های سبابه بسیاری برخوردار هستند و پوستشان مقدار زیادی چربی ایجاد می کند. معمولا افرادی که از این نوع بینی گوشتی برخوردارند ، نتایج خوبی از عمل بینی کسب خواهند کرد.

دسته دیگر بینی های گوشتی به این صورت هستند که بافت زیر پوست آن ها زیاد است و ضخامت پوست بینی به دلیل غدد چربی آن ها نیست. اما برای اصلاح و جراحی این دسته از بینی های گوشتی ، دقت و مهارت بیشتری لازم می باشد. همچنین فرد متقاضی باید انتظار معقولانه ای داشته باشد تا بینی تا جای ممکن و با در نظر گرفتن تناسب و تنفس فرد کوچک شود.

جراحی بینی گوشتی

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

 • حتما شب قبل از عمل استحمام کرده باشید و با پوستی تمیز و عاری از هر نوع آلودگی به اتاق عمل مراجعه کنید.
 • قبل از اینکه برای جراحی کردن بینی گوشتی به اتاق عمل برسید بهتر است که آخرین وعده غذایی را در شب قبل سبک میل کرده باشید.
 • به مدت 8 ساعت بهتر است که نوشیدن و خوردن هر ماده خوراکی را کنار بگذارید.
 • برای مراجعه به اتاق عمل بهتر است که فردی را با خود به بیمارستان بیاورید.
 • از به همراه داشتن هر نوع زیورآلات خودداری کنید زیرا هیچ شخصی مسئولیت آن را بر عهده نخواهد داشت.
 • بهتر است که در روز مشخص شده لباسی با یقه آزاد و رها بر تن داشته باشید که در موقع تعویض کمترین برخورد را با صورت داشته باشد.
 • اگر دارویی را مصرف میکنید بهتر است که برای جراحی بینی گوشتی حداقل دو هفته آن ها را کنار بگذارید.
 • اگر بیماری خاصی دارید بدیهی است که می بایست سابقه بیماری خود را به جراح اطلاع دهید.
 • استعمال هر نوع نیکوتین را قبل از تاریخ مقرر برای عمل کردن بینی بهتر است کنار بگذارید.
 • استفاده از داروهای رقیق کننده خون را نیز کنار بگذراید.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت پذیر 🔙 است؟

در واقع یکی از دغدغه های افرادی که متقاضی رینوپلاستی هستند و از بینی گوشتی برخوردار می باشند، برگشت پذیری بینی است. قبلا و در ساليان گذشته هیچ تضمینی برای عدم برگشت پذیری بینی وجود نداشت اما امروزه و با پیشرفت علم پزشکی این مسئله برطرف شده و با استفاده از گرافت گذاری و تقویت غضروف از بروز این اختلال جلوگیری خواهد شد.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

امروزه تبلیغات بسیاری در زمینه عمل بینی گوشتی با لیزر به چشم می خورد که هیچ پایه علمی نداشته و تنها جنبه تبلیغاتی دارد. در واقع علی رغم تمام پیشرفت های لیزر و علم پزشکی، هنوز امکان ایجاد برش در ساختار بینی توسط لیزر وجود ندارد. لیزر تنها می تواند در پوست بینی تاثیر گذار باشد و به از بین بردن جای بخیه کمک کند.

بهترین روش جراحی بینی گوشتی

عمل بین با استفاده از دو تکنیک کاملا متفاوت انجام می شود. این دو تکنیک عمل بینی به روش باز و بسته نام دارند. اما روشی که برای رینوپلاستی بینی گوشتی انتخاب می شود ، روش باز است. در طی این روش ، پوست از ناحیه کلوملا یا حد فاصل بین دو حفره بینی باز می شود. بدین ترتیب جراح با دید و دسترسی مستقیم تغییرات مورد نیاز را اعمال می کند.

مدت زمان چسب 🩹 بینی گوشتی

چسب زدن بینی گوشتی به نسبت بینی استخوانی طولانی تر است. چرا که فرم گیری بینی گوشتی و کاهش تورم آن به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. عمومی چسب زدن بینی بعد از جراحی حدود 2 ماه است که در بینی های گوشتی بسته به نظر پزشک این بازه زمانی افزایش پیدا می کند. بعد از آن که اسپلینت از بینی شما جدا شد ، جراح بینی خوب تهران بینی را چسب می زند.

نکته!! دقت داشته باشید که چسب زدن بینی بعد از جراحی بینی گوشتی برای فرم گیری بهتر بینی و کاهش تورم به خصوص در بینی های گوشتی حائز اهمیت است.

علل ورم زیاد بینی گوشتی پس از عمل

اصلی ترین دلیل ورم بینی های گوشتی ناشی از آسیب ایجاد شده به بافت بینی و اجتماع مایع مخاط درون بینی است. از آن جا که پوست بینی گوشتی ، ضخامت بیشتری دارد ، پوست برای ترمیم خود نیازمند تولید کلاژن بیشتر است که نتیجه آن تورم بیشتر خواهد بود.

راه های کاهش تورم بینی بعد از جراحی بینی گوشتی

 1. در 72 ساعت اول از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 2. در معرض بخار آب داغ و هوای گرم و شرجی قرار نگیرید.
 3. سعی کنید حمام های🚿 کوتاه مدت داشته باشید.
 4. مصرف نمک 🧂 را به حداقل برسانید.
 5. از مواد غذایی موثر در کاهش التهاب بهره مند شوید.
 6. سر خود را پایین نیندازید.
 7. هنگام خوابیدن 🛌🏻از دو بالشت در زیر سر خود بهره ببرید ؛ به گونه ای که سر با بدن زاویه 30 تا 45 درجه تشکیل دهد.
 8. از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.

دلایل انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی :

همانطور که در مراقبت های قبل خواندید ، انتخاب جراح ماهر و با تجربه از ابتدایی و مهمترین اقدامات جراحی بینی به شمار می رود. با انتخاب بهترین جراح بینی در نتیجه نهایی و تثبیت و میزان عارضه های احتمالی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

در مواردی که جراح انتخابی مهارت و تجربه کاری مرتبط داشته باشد ، بروز هرگونه چالش در حین عمل را به راحتی برطرف کرده و نمی گذارد برای بیمار پیامد نا خوشایندی را به همراه داشته باشد. جراحی بینی گوشتی از لحاظ سختی نوع پوست ، جزو دشوارترین رینوپلاستی ها به شمار می رود. و تنها جراح با تجربه است که به راحتی میتواند از پس اعمال تغییرات در خواست شده بر بیاید.

جراحی بینی گوشتی

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

 • پس از رینوپلاستی عوارضی همچون درد ، تورم ، کبودی و گلو درد پدید می آید که شدت و میزان آن در هر فرد متفاوت می باشد. گلو درد به دلیل این است که در حین جراحی لوله بیهوشی در گلو قرار داده می شود و بنابراین ممکن است کمی گلو را ملتهب کند. این گلو درد حداکثر تا دو روز مانده و پس از آن برطرف می شود اما شما می توانید با نوشیدن مایعات گرم به بهبود و التیام سریع تر آن کمک کنید.
 • کبودی و تورم صورت معمولا تا سه الی چهار روز روند افزایشی دارد ، به همین دلیل بهتر است در این مدت چندان مقابل آینه نباشید. پس از این چند روز به تدریج روند نزولی آغاز شده و به تدریج از شدت آن ها کاسته خواهد شد.
 • شما می توانید به منظور کنترل تورم و کبودی صورت خود از کمپرس یخ استفاده نمایید. این کار تاثیر بسیاری در کاهش میزان کبودی و تورم صورت شما دارد. البته توجه داشته باشید که کمپرس یخ به بینی و قالب روی آن فشاری وارد نکند.
 • معمولا افراد پس از رینوپلاستی درد چندانی ندارند و در برخی موارد که بیمار با درد مواجه می شود ، کاملا قابل تحمل و کنترل است. نکته مهم در رابطه با کنترل درد ناشی از عمل بینی این است که تنها از دارو و مسکنی که جراح بینی برای شما تجویز کرده استفاده نمایید.
 • استفاده از 💊دارو های خود را پشت گوش نیاندازید و دوره درمان خود با دارو را به اتمام برسانید.
 • تا دو هفته استعمال دخانیات ، مصرف مشروبات حاوی الکل🍻 و همچنین استفاده از داروهایی همچون آسپرین و وارفارین ( داروهای رقیق کننده خون ) ممنوع می باشد.

نکته : دخانیات و الکل می توانند موجب افزایش تورم و کبودی بینی شوند و همچنین روند التیام زخم ها را کند می کند. داروهای رقیق کننده نیز ممکن است با برخی از داروهای تجویز شده تداخل داشته باشد و به دلیل رقیق کردن خون ، احتمال خونریزی را افزایش می دهند.

فیلم عمل جراحی بینی گوشتی

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی گوشتی چه افرادی هستند؟

متقاضیان مناسب برای جراحی بینی گوشتی ممکن است شامل افراد زیر باشند:

افرادی که احساس ناراحتی از ظاهر بینی‌شان دارند: افرادی که با شکل بینی خود ناراحت هستند، ممکن است برای انجام جراحی بینی گوشتی مناسب باشند. این ممکن است به دلیل انحنای بینی، بزرگی یا کوچکی بینی، ناهمواری‌های بینی، یا افتادگی بینی باشد.

افرادی که به دنبال تغییرات ظاهری هستند: افرادی که می‌خواهند ظاهر خود را بهبود ببخشند و احساس بهتری در مورد ظاهر خود داشته باشند، ممکن است به جراحی بینی گوشتی علاقه‌مند باشند.

افرادی که برای بهبود عملکرد تنفسی به جراحی نیاز دارند: برخی از افراد ممکن است به دنبال جراحی بینی گوشتی باشند تا مشکلات تنفسی ناشی از بنیه بینی خود را رفع کنند، مانند انحناهای بینی که مانع از تنفس موثر می‌شوند.

افرادی که دارای آسیب یا تغییرات ناخواسته در بینی هستند: افرادی که آسیب یا تغییرات ناخواسته در بینی خود را تجربه کرده‌اند، ممکن است نیاز به جراحی بینی گوشتی داشته باشند تا این تغییرات را برطرف کنند و به شکل طبیعی بینی خود بازگردانند.

آیا جراحی بینی گوشتی آقایان در مقایسه با عمل بینی گوشتی در بانوان ، دشوار تر است؟

عمل بینی گوشتی برای آقایان و بانوان ممکن است در برخی جنبه‌ها متفاوت باشد، اما در کل، می‌توان گفت که دشواری عمل بینی گوشتی برای هر دو جنس یکسان نیست و بستگی به ویژگی‌های فیزیکی هر فرد دارد.
در موارد زیر برخی از اختلافات ممکن است مورد توجه قرار گیرد:

 • ساختار بینی: اگر بینی یک آقایان به دلیل توسعه موشکافی بیشتر، ضخامت پوست بیشتر یا ویژگی‌های دیگر فیزیکی متفاوت باشد، ممکن است جراحی بینی گوشتی برای آنها چالش‌برانگیز‌تر باشد.
 • هدف جراحی: در برخی موارد، هدف جراحی بینی گوشتی برای آقایان ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، آقایان ممکن است به دنبال یک بینی با ظاهر مردانه‌تر و متناسب با چهره خود باشند.
 • بازدهی پوست: پوست آقایان ممکن است به دلیل ویژگی‌های آناتومیکی و هورمونی متفاوت با پوست بانوان، بازدهی متفاوتی در زمان جراحی و بهبود داشته باشد.

به طور کلی، در هر دو جنس، موفقیت جراحی بینی گوشتی بستگی به تجربه و مهارت جراح بینی، ساختار بینی فرد، و هدف نهایی جراحی دارد. برای داشتن اطمینان بیشتر، مهم است که قبل از تصمیم‌گیری در مورد جراحی، با یک جراح بینی مشورت کنید و جزئیات و انتظارات خود را بررسی کنید.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی

مراجعه به پزشک متخصص: ابتدا به یک جراح بینی ماهر مراجعه کنید. او می ‌تواند بررسی دقیقی انجام دهد و توصیه‌ هایی برای شما داشته باشد. که بدانید آیا بینی شما گوشتی بوده و متقاضی مناسبی برای این متد هستید یاخیر؟ً!
مطالعه و تحقیق: در مورد انواع روش ‌ها و فناوری‌ های مختلف برای عمل جراحی بینی گوشتی مطالعه کنید. با دانستن در مورد گزینه ‌های موجود، شما می ‌توانید یک دیدگاه کامل تری داشته باشید.
مشاوره از تجربه داوطلبان دیگر: در اینترنت و انجمن‌هایی که به جراحی بینی اختصاص دارند، گفتگو کنید و با داوطلبانی که این عمل را پشت سر گذاشته ‌اند، مشورت کنید. آنها ممکن است تجربه، نکات و توصیه‌ های مفیدی را به اشتراک بگذارند.
تأیید استانداردها و رضایتمندی قبلی: بررسی کنید که جراح، مجوز مورد نیاز را دارد و از گواهی ‌نامه‌ ها و تحصیلاتش مطلع شوید. همچنین نظرات و توصیه‌ هایی از افرادی که قبلا تحت عمل بینی گوشتی قرار گرفته‌ اند را بخوانید.
روشن کردن تمام پرسش ‌ها و شکوفا ساختن نگرانی ‌ها: در جلسه قبل از عمل، تمام سوالات، ابهامات و ترس ‌های خود را با جراح مطرح کنید. او می‌ تواند توضیح دهد که چگونه عمل انجام می ‌شود و به شما آسایش بخشد.

آیا جراحی بینی گوشتی آقایان در مقایسه با عمل بینی گوشتی بانوان ، دشوار تر است؟

در واقع، سطح دشواری جراحی بینی گوشتی ممکن است بسته به موارد مختلفی متغیر باشد و این مسئله به جنسیت فرد بستگی زیادی ندارد.
عواملی مانند ویژگی ‌های آناتومی بینی، میزان دقت و تکنیک جراح، پیشینه پزشکی فرد و میزان تجربه جراح می ‌تواند تأثیرگذار باشد. همچنین، موارد ترکیبی دیگری مانند استفاده از غضروف دنده یا نیاز به جراحی ترمیمی پس از آن، نیز در سطح دشواری عمل مؤثر هستند.
در هر صورت، مشاوره با جراح بینی ماهر و اخذ دقیق تاریخچه پزشکی خود، بهترین راهکار برای تعیین میزان دشواری و ممکن بودن جراحی است

تاثیر ضخامت پوست بر جراحی بینی گوشتی

درباره تاثیر ضخامت پوست بر جراحی بینی گوشتی می ‌توان گفت که ضخامت پوست می ‌تواند تاثیر مهمی بر روند و نتیجه جراحی داشته باشد.
در برخی موارد، پوست نازک می ‌تواند به معنی نیاز به برداشت کمتر بافت باشد و بنابراین فرآیند بازسازی بعد از جراحی کوتاه‌ تر و آسان ‌تر باشد. این می ‌تواند باعث کاهش تورم و پس از جراحی شدید ورم بینی شود. از طرف دیگر، در پوست ضخیم، از جمله پوست افرادی که از اقوام خاص خود به وراثت می‌ برند، ممکن است لازم باشد بیشتر از انواع دیگر به تغییرات نیاز داشته باشد تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند.

تزریق کورتون

در عمل بینی گوشتی به علت اینکه میزان ضخامت پوست به نسبت نوع استخوانی بیشتر می باشد به طبع تورم بیشتری را پس از تمام شدن روند را شاهد خواهید بود. از این رو همه به اشتباه فکر میکنند که جراحی بینی گوشتی به نسبت دیگر روند سخت تر بوده یا نتیجه بدست آمده برگشت پذیر است. جراح بینی برای بهبود این وضعیت توصیه های دارد که فرد می بایست در مراقبت های بعد از عمل بینی به خوبی به آن دقت کرده و تمامی موارد را اصولی اجرا کرده باشد.

اما در برخی موارد مراقبت های بعد از جراحی بینی برای کاهش تورم به وجود آمده نیز کفایت نخواهد کرد. از همین رو می توان با تزریق کورتون ورم بعد از جراحی بینی گوشتی را به حد چشمگیری کاهش داد. اما به یاد داشته باشید که استفاده از این روند می بایست به توصیه دکتر عمل بینی باشد.

بیهوشی در جراحی بینی گوشتی

تغییر فرم بینی در اتاق عمل نیازمند استفاده از روش های بیهوشی است که بسته به نیاز بدنی فرد و همچنین وضعیت جسمانی فرد مراجعه کننده می توان یکی از روشهای بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی را به کار برد. طبیعتا برای عمل بینی گوشتی از بیهوشی عمومی استفاده می شود به کار بردن این روند موجب می گردد که فرد در زمان اعمال تغییرات درد و ناراحتی را تجربه نکرده باشند. بسیاری از افراد ترس و واهمه از بیهوشی را در خود دارند که منجر به پشیمانی از انتخاب جراحی بینی می شود.

بدین ترتیب از میان برداشتن این حس ترس به عهده جراح بینی می باشد که علاوه بر تجربه و مهارت در تغییر ظاهری بینی می بایست در نقش بهترین مشاور قبل از رینوپلاستی نیز بتواند به بهترین شکل ترس ذهنی بیمار از بیهوشی را از میان برداشته و علاوه بر آن بتواند در مسیر انتخاب فرم نهایی بینی به او بهترین راه کار را پیشنهاد دهد.

هزینه جراحی بینی گوشتی

محاسبه هزینه نهایی عمل بینی به عوامل متعددی بستگی داشته که پس از اینکه بیمار توسط بهترین جراح بینی تهران مورد معاینه قرار گرفت ، مشخص خواهد شد.

جراحی پره های بینی گوشتی

بسیاری از مراجعین برای عمل کردن بینی ، تنها ایراد را در نوک بینی دارند و متقاضی جراحی بینی گوشتی می شوند. عمدتا این وضعیت در بینی های گوشتی به وجود می آید، زیرا پره های این نوع از بینی پهن و گوشتالو می باشد. این عمل برای افرادی متناسب می باشد که سایز و اندازه تیغه بینی و همچنین ظاهر آن مناسب با چهره بوده و تنها ایراد در بخش جلویی بینی است.

عوارض عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی یکی از عمل‌های جراحی است که به منظور بهبود شکل و ظاهر بینی انجام می‌شود. همانطور که در هر نوع جراحی دیگری، عوارض و مشکلات ممکن است ایجاد شود. برخی از عوارض متداول عمل بینی گوشتی عبارتند از:

 • تورم: پس از جراحی، ممکن است بینی تورم کند که ممکن است برخی از موارد تا چند هفته یا حتی چند ماه طول بکشد تا کاملاً کاهش یابد.
 • خونریزی: برخی از خونریزی‌های ملایم پس از جراحی معمولی هستند، اما در صورتی که خونریزی شدید باشد، باید به پزشک مراجعه کنید.
 • درد و ناراحتی: برخی از درد و ناراحتی پس از جراحی طبیعی است که با داروهای تسکین دهنده مدیریت می‌شود.
 • تغییرات در حساسیت بینی: برخی از بیماران پس از جراحی ممکن است تغییراتی در حساسیت بینی خود را تجربه کنند.
 • عفونت: همچنین، عفونت ممکن است پس از جراحی رخ دهد، اما استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها و دستورات بهداشتی کمک می‌کند تا این مشکلات حداقل شود.
 • تغییرات در شکل و اندازه بینی: در برخی موارد، ممکن است شکل و اندازه بینی پس از عمل جراحی به شکلی که بیمار انتظار داشته باشد، نباشد.

تاکید می‌شود که این توضیحات بر اساس تجربه‌های عمومی و متوسط ارائه شده‌اند و هر بیمار ممکن است تجربیات متفاوتی داشته باشد. در صورتی که قصد عمل بینی گوشتی را دارید، مهم است که با پزشک خود دربارهٔ همهٔ جوانب و عوارض ممکن مشورت کنید و همچنین تمامی سوالات و ابهامات خود را بررسی کنید.

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی چه سنی است؟

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی ممکن است بستگی به عوامل مختلفی داشته باشد، اما به طور کلی، برای بسیاری از افراد، پس از رسیدن به رشد کامل بینی، که معمولاً در دوره بزرگسالی اتفاق می‌افتد، مناسب است.

در حالت عمومی، برای بسیاری از افراد، سن مناسب برای عمل بینی گوشتی پس از پایان رشد بینی و استقرار نهایی آن است. این معمولاً در دوران بزرگسالی، در اوایل 20 سالگی یا بعد از آن اتفاق می‌افتد. این زمان ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد و به عواملی مانند رشد و توسعه فیزیکی فرد، ساختار بینی، و نیازهای شخصی و زیبایی افراد بستگی دارد.

همچنین، ممکن است برای بعضی از افراد در دوران کودکی و نوجوانی به دلیل مشکلات تنفسی یا شکل بینی، نیاز به عمل جراحی داشته باشند. در این موارد، تصمیم به انجام عمل بینی گوشتی به دستور پزشک متخصص و توصیه‌های آن بستگی دارد.

با این حال، مهم است که با یک جراح بینی مشورت کنید تا در مورد وضعیت خاص شما و زمان مناسب برای انجام عمل بینی گوشتی تصمیم‌گیری شود. او می‌تواند بر اساس ارزیابی کاملی از بینی شما، نیازهای شما، و هدف‌های زیبایی شما، بهترین زمان برای عمل را تعیین کند.

نظرات بسته شده است.