جراحی بینی در تهران

جراحی بینی در تهران با هدف زیبایی و درمانی انجام می شود. جراحی کردن بینی یا رینوپلاستی سال ها است که در میان خانم ها و آقایان ، متقاضیان زیادی دارد. میل به زیبایی و عدم تناسب فرم بینی با دیگر اجزای صورت از دلایل اصلی متقاضیان برای عمل کردن بینی است. اگر شما نیز تمایل به عمل زیبایی دارید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. دکتر محمد گلی ، بهترین جراح بینی در تهران اطلاعات مفیدی از این فرآیند ارائه می دهد. در برنامه ریزی های جراحی زیبایی بینی ، علاوه بر اصلاح ایرادات بینی ، حفظ تعادل با سایر اجزای صورت نیز در نظر گرفته می شود ؛ در واقع بینی کوچک بر روی صورت بزرگ زیبا نخواهد بود ، به همین علت با مراجعه به یک جراح خوب به درستی مدل بینی خود را انتخاب کرده و نتیجه ایده آلی به دست آورید.

 

جراحی بینی در تهران

 

جراحی بینی

شمایی که همیشه موقع عکاسی میگی یک سمت صورت من بهتره یعنی از فرم بینی خودت رضایت نداری یا افرادی که در زمان خندیدن دچار افزایش سایز پره های بینی می شوند نیز با همین مشکل روبه رو هستند. بینی در نمای کلی صورت تاثیر بسزایی دارد از همین رو بایستی برای بهتر شدن فرم و احساس رضایت از آن به دنبال بهترین راهکار که نتیجه ای دائمی دارد باشید. جراحی بینی بهترین و تنها روشی است که می توان با حفظ عملکرد بینی ، به فرم دلخواه خود دست یافت. عمل دماغ توسط جراح بینی در تهران مورد انجام قرار می گیرد و برای این کار بهتر است که ابتدا شما از تصمیم نهایی خود اطمینان به دست آورده باشید زیرا اعمال هر نوع تغییری در آن قابلیت بازگشت پذیری نخواهد داشت. رینوپلاستی در راستای درمانی و زیبایی برای مراجعین مورد انجام قرار میگیرد. که در برخی موارد می توان هر دو هدف را با یکدیگر برای بیمار مورد انجام قرار داد. به عبارت ساده یعنی اگر به جهت درمان وبهبود مشکلات تنفسی به جراح بینی مراجعه کرده باشد می تواند جراحی زیبایی بینی را نیز تجربه کند.

توضیحات دکتر محمد گلی در خصوص روند جراحی بینی 

 

عمل کردن بینی برای زیبایی و درمانی چقدر طول می کشد؟

وقتی که می‌ خواهید در مورد جراحی زیبایی بینی صحبت کنید، باید به چندین عامل توجه کرد. زمان لازم برای انجام یک عمل بینی ممکن است بسته به نوع پروسه ، پیچیدگی ، روش جراحی و همچنین توانایی بدن شما در بهبود و نقاهت پس از عمل متفاوت باشد.
به طور کلی، یک عمل بینی معمولاً حدود 1 تا 3 ساعت طول می ‌کشد. اما باید به این نکته توجه کنید که پس از جراحی بینی، نیاز به زمانی برای بهبود و بازگشت به حالت عادی دارید. به یاد داشته باشید که علت اصلی متفاوت بودن میزان بازه مد نظر بسته به فاکتورهایی از قبیل مشکلات بینی ، میزان تغییرات درخواست شده و بیماری های زمینه ای و دیگر مواردی که در حین دریافت مشاوره جراح بینی به شما اعلام خواهد کرد.

اهداف جراحی بینی در تهران

رینوپلاستی می تواند به علت تغییر فرم ، اندازه و ظاهر کلی بینی بکار برود. نمونه های از درخواست های رایج که افراد متقاضی از جراح خود دارند به شرح زیر است :

 • استخوان بینی را باریک کنند
 • سوراخ های بینی را تنگ یا گشاد بسازند.
 • کج بودن بینی را برطرف کنند
 • فرم نوک بینی را تغییر دهند
 • فاصله نوک بینی و لب بالایی را تغییر دهند.

انواع بینی 

 • بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای پوست نازک و اسکلت محکم باشد ، کسانی که دارای این نوع بینی هستند ؛ در جراحی بینی استخوانی در تهران می توانند مدل بینی فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند.
 • اما بینی گوشتی ، به بینی گفته می شود که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد ، معمولا بهترین جراح بینی در تهران به کسانی که دارای این نوع بینی هستند ، توصیه می کنند برای به دست آوردن نتیجه ایده آل از عمل بینی گوشتی ، مدل بینی طبیعی یا نیمه فانتزی را انتخاب کنند. 

سپتوپلاستی

سپتوپلاستی و یا جراحی انحراف بینی در حقیقت یک تکنیک درمانی به منظور اصلاح نواقص تیغه (پارتیشن بین سوراخ های دماغ)، در کنار بهبود مشکلات تنفسی در بیماران می باشد. سپتوم (تیغه بینی) دیواری ساخته شده از استخوان و غضروف است که سوراخ های بینی را از یک دیگر جدا می کند. هنگامی که سپتوم در یک راستا قرار نگرفته و منحرف شود، می تواند سبب گرفتگی دماغ و مسدود شدن جریان هوا شود. در نتیجه بروز این عارضه فرد در هنگام تنفس با مشکل روبرو می شود.

عمل انحرافی با برداشتن قسمت منحرف شده و بازسازی استخوان و غضروف باقی مانده سعی می ‌کند سپتوم را تا حد ممکن در موقعیت اصلی خود صاف نماید و راه هوایی را بهبود بخشد. این انحرافات می توانند ناشی از نقص مادرزادی یا آسیب باشد. متد سپتوپلاستی یک عمل سرپایی است که تحت بیهوشی عمومی و یا آرامبخش های داخل وریدی انجام می باشد.

آیا افراد مبتلا به تالاسمی می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

همانگونه که مطلع هستید، تالاسمی یک بیماری ژنتیکی و اختلال خونی ارثی می باشد. افراد در این بیماری هموگلوبین و گلبول های قرمز بدشان پایین تر از حد نرمال می باشد. این بیماری به دو گروه ماژور (کم خونی شدید) و مینور تقسیم بندی می شود.

در ارتباط با زیبا سازی بینی و این بیماری طبیعتا فرد به علل خونریزی و پروسه اعمال شده در رینوپلاستی در باب انجام و یا انجام ندادن این عمل دچار تردید می شود. اما لازم به ذکر است اگر فرد دچار کم خونی مینور باشد بلا مانع می تواند اقدام به جراحی نماید، زیرا برخلاف پروسیجر های دیگر این متد یا خونریزی حداقلی همراه است. در خصوص افراد مبتلا به کم خونی ماژور، در صورت صلاح دید متخصص و کنترل سطح هموگلوبین بدن آن ها ، در این زیباجویان نیز جراحی بینی در تهران ممکن خواهد بود.

چه افرادی به دنبال جراحی بینی در تهران هستند؟

بیشتر آن دسته از عزیزانی که در دسته کاندیدای عمل زیبایی بینی قرار گرفته اند ؛ بر این باورند که فرم دماغ آنان متناسب با دیگر اجزا صورت آنان نمی باشد. درصد کمتری از متقاضیان در واقع به دلیل درمان ایرادات ساختاری بینی قصد انجام دادن این روند را دارند. به یاد داشته باشید که تمامی افرادی که قصد دارند جراحی بینی را در تهران انجام دهند در واقع از سلامت عمومی کامل بهره مند هستند.این امر بسیار در پروسیجر مذکور مهم واقع شده است زیرا انجام رینوپلاستی مسیری بدون بازگشت می باشد در نتیجه فرد باید از تصمیم خود مطمئن باشد.

نکاتی برای پس از جراحی بینی در تهران

 • پانسمان بینی
  بعد از اینکه توسط جراح بینی پروسه اعمال تغییرات به پایان برسد در زمان بازگشت به منزل بر روی بینی عمل شده پانسمان قرار می گیرد. جهت تثبیت و ماندگاری بیشتر تغییرات به وجود آمده دکتر عمل زیبایی بینی بعد از زدن بخیه ها با استفاده از اسپیلنت و چند گاز استریل که درون حفره بینی قرار می گیرد تا بتوان به کمک آنان خونریزی احتمالی را متوقف ساخت.
 • بهبودی
  دوره نقاهت و ریکاوری برای هر فرد می تواند متغیر باشد. از همین رو ممکن است بهتر شدن این تغییرات در جراحی بینی چند مرحله داشته باشد. کاهش تورم و التهاب به وجود آمده و بهبود زخم های درون بینی و یا حتی تثبیت شدن فرم و حالت جدید بینی هر یک خواهان گذراندن مدت زمانی مختص به خود خواهند بود و برای رسیدن به هر کدام می بایست مراقبت های گفته شده بعد از جراحی بینی را به درستی انجام دهید.
 • سفرهای هوایی
  در پی انجام دادن عمل جراحی بینی برای بسیاری پرسش های متداولی مطرح می شود و برای دستیابی به پاسخ هر یک از آنان بهتر است با جراح بینی خود مشورت کنید. برای جابه جایی های هوایی بهتر است که در هفته های دوم به بعد از این وسیله نقلیه استفاده کنید.

عوامل تاثیرگذار بر جراحی بینی در تهران

عوامل بسیاری در نتیجه عمل بینی اثر گذارند که برای رضایت از نتیجه رینوپلاستی به آن ها توجه می شود. این فاکتورها شامل :

 1.  جراح بینی : هر چه میزان تبحر و تجربه دکتر در جراحی انواع بینی بیشتر باشد ، احتمال دستیابی به نتیجه عالی و مطلوب از جراحی زیبایی بینی بیشتر می شود.
 2.  نوع بینی : نوع بینی هر فرد در عمل زیبایی بینی بسیار موثر می باشد. بینی های گوشتی را اغلب می توان با فرم طبیعی جراحی کرد ، در صورتی که بینی های استخوانی به هر دو فرم فانتزی و جراحی بینی طبیعی قابل انجام می باشند.
 3.  ویژگی چهره فرد : افراد هنگامی که فرم بینی انتخاب می کنند باید به ویژگی های چهره خود نیز دقت داشته باشند. به عنوان مثال ، بینی فانتزی برای صورتی که اجزای درشت دارد تناسب ندارد و هنگام جراحی بینی فانتزی ، نتیجه به دست آمده رضایت بخش نمی باشد.

تفاوت جراحی بینی زنان و مردان

یکی از بارزترین المان هایی که سبب ایجاد تغییر در عمل زیبایی بانوان و آقایان می شود ، تفاوت در آناتومی ظاهری شان است. به طور کلی بخش فوقانی بینی آقایان بزرگ تر ، قسمت تحتانی آن پهن تر و پوست بینی شان ضخیم تر از خانم ها می باشد. یکی دیگر از تفاوت های بینی آقایان و خانم ها ، انتخاب مدل بینی است.

معمولا خانم ها عمل بینی فانتزی و همچنین نیمه فانتزی را به دلیل ظریف و کوچک بودن بیشتر ترجیح می دهند در حالی که مردان تمایل به برطرف شدن عیوب و مشکلات بینی دارند از این رو عمل طبیعی در میان آقایان مرسوم تر است.

جراحی بینی  با هدف زیبایی

در فرآیند تغییر فرم بینی ، مشکلاتی همچون افتادگی نوک بینی ، بزرگی بینی ، نامتقارن بودن بینی و غیره رفع می شود. برای کسب نتیجه ایده آل از رینوپلاستی ، جراحان براساس ویژگی های بینی ، آن ها را به دو دسته تقسیم کرده اند. دسته اول بینی استخوانی و دسته دوم بینی گوشتی است. در ادامه با ویژگی های هر یک از این موارد آشنا شوید. 

انواع مدل در جراحی بینی

 • بینی فانتزی : در این مدل بینی ، زاویه بین لب و نوک بینی حدود 100 الی 105 درجه است و نوک بینی سربالا بوده و قوس متناسبی دارد ؛ همچنین سوراخ های بینی کوچک هست.
 • بینی نیمه فانتزی: در بینی نیمه فانتزی ، قوس کمی بر روی بینی وجود دارد و بینی کمی کوچک می شود ، در واقع این مدل حالتی بین بینی فانتزی و بینی طبیعی محسوب می شود. جراحی بینی در تهران با فرم نیمه فانتزی است ؛ این فرم متقاضیان زیادی دارد. 
 • بینی طبیعی : در این مدل بینی ، چین های اطراف بینی و حالت طبیعی بینی حفظ می شود و نوک بینی زیاد سربالا و تیز نمی شود.

 

 

انواع روش های جراحی بینی در تهران

عمل بینی ، به دو روش جراحی باز و بسته انجام می شود ؛ انتخاب یکی از روش های فوق به شرایط بیمار بستگی دارد.

 • جراحی بینی به روش باز

در عمل بینی به روش باز ، پزشک یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را بر روی آن اعمال می کند. در این پروسه زیبایی بینی ، پزشک دید بهتری بر روی ایرادات ظاهری بینی داشته و به همین علت احتمال بروز غیرقرینگی بسیار کم هست.

 • جراحی بینی به روش بسته

انجام عمل زیبایی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و بهترین دکتر عمل بینی تهران با استفاده از ابزارهای مخصوص پوست را از بینی جدا کرده و تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می کند. 

تفاوت جراحی بینی باز و بسته 

تفاوت اصلی بین جراحی بینی باز و بسته در نحوه دسترسی به بافت‌ ها و ساختارهای داخلی بینی است. در هر دو روش، هدف اصلی تغییر شکل و اندازه بینی است، اما روش دسترسی به بافت‌ ها در هر یک از این روش‌ ها متفاوت است.
در جراحی بینی بسته (Closed Rhinoplasty)، جراحی از داخل بینی انجام می‌شود و برش‌ ها و اصلاحات به طور کامل درون بینی انجام می‌شوند. این روش کمترین آسیب را به بافت‌های بیرونی بینی و پوست ناحیه صورت وارد می ‌کند و زمان بهبود و بازگشت به حالت عادی نیز کمتر است. همچنین، این روش معمولا برای تغییرات کوچکتر در شکل بینی استفاده می‌ شود.
در جراحی بینی باز (Open Rhinoplasty)، یک برش کوچک در زیر بینی انجام می ‌شود. این روش به جراح امکان دسترسی به بافت ‌ها و ساختارهای داخلی بینی را می ‌دهد و برای تغییرات بزرگتر در شکل بینی استفاده می ‌شود. با این حال، زمان بهبود و بازگشت به حالت عادی بیشتری نیاز است و ممکن است نداشتن برخی از مشکلات پس از عمل بینی بسته دشوارتر باشد.
انتخاب بین جراحی بینی باز و بسته وابسته به فرم بینی، نیازهای شما از رینوپلاستی و توصیه پزشکتان می باشد. در نهایت بهتر است که انتخاب را به جراح بینی خود بسپارید که همواره بهترین را برای بیمار بسته به وضعیت او انتخاب خواهد کرد.

فیلم جراحی بینی در تهران

 

 • عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی عموما دارای قوز ، حفره های به نسبت بزرگ ، ارتفاع و طول زیاد هستند. این ویژگی ها در چهره هر فرد با دیگر اجزای صورت وی تناسبی ندارد. لذا افرادی که بینی استخوانی دارند برای رفع این نواقص خواستار جراحی بینی استخوانی هستند. این عمل طی تکنیک باز انجام می شود و در آن تمامی ایرادات بینی رفع شده و فرم جدید آن بر اساس قوانین زیبایی شناسی و حفظ عملکرد بینی انتخاب می شود.

بینی های گوشتی عموما دارای پهنای زیاد ، نوک نسبتا افتاده و بزرگ و به طور کلی شکلی نامتناسب هستند. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند تمایل دارند پهنای بینی خود را کاهش داده و نوک ظریف تر با زاویه متناسب تری داشته باشند.

برای خلق فرم بینی دلخواه با استفاده از تکنیک باز ، جراح به ساختمان بینی دسترسی پیدا کرده و طی اقدامی غضروف های بینی را برای ایجاد استقامت و تبدیل فرم گوشتی به استخوانی ، روی یکدیگر قرار می دهد. قرار دهی غضروف ها روی هم سبب محکم شدن ساختار بینی می شوند و بعد از فرم دهی های لازم ، پوست مجدد روی بینی قرار گرفته و بخیه می شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی در تهران

بیش از عمل بینی باید بدانید که همان قدر خود پروسه حائز اهمیت است بلکه رعایت اصولی موارد گفته شده قبل از رینوپلاستی نیز دارای اهمیت بالایی می باشد. در نتیجه بهتر است که به موارد ذکر شده در ذیل به طور دقیق و اصولی مورد انجام قرار بگیرد.

 • انتخاب هدف
 • برگزیدن بهترین جراح بینی در تهران
 • شرکت در جلسه مشاوره اولیه با دکتر
 • ارائه نظریه و مطرح کردن تمامی ابهامات و سوالات ذهنی
 • انجام تمامی آزمایشات درخواست شده جهت تکمیل چکاپ و اطمینان از سلامتی فرد مراجعه کننده.
 • پرهیز از سیگار ، قلیان و هر ماده نیکوتین دار دیگر به مدت دو هفته
 • قریب به 14 روز بهتر است که از نوشیدن الکل پرهیز کنید.
 • اگر سابقه بیماری مزمن و خاصی را دارید بهتر است که دکتر را در جریان بگذارید.
 • استفاده از داروهای رقیق کننده خون را دو هفته قبل از جراحی بینی در تهران کنار بگذارید.

استرس پیش از جراحی بینی 

همانطور که همگی ما می دانیم ؛ آدمی از بی خبری و ندانستن دچار استرس و واهمه می شود. ترس و اضطراب در رینوپلاستی در میان برخی از افراد در واقع به دلیل عدم شناخت وی از روند پیش رو می باشد. به همین خاطر بهتر است که برای تغییر فرم بینی به دنبال بهترین دکتر برای جراحی بینی در تهران باشید.

زمانی پزشکی در این زمینه بهترین به شمار می آید که بتواند علاوه بر مهارت و تجربه بالا بتواند مشاور خوبی در این حیطه نیز باشد. زیرا فرد بایستی با حوصله و صبر زمان در اختیار زیباجوی گرامی قرار دهد و پروسه پیش رو را شرح دهد. با ارائه توضیح دقیق از این فرآیند میزان ترس و استرس فرد بیمار به حداقل می رسد. در نتیجه بهتر است که در انتخاب دکتر خوب عمل بینی دقت بسیار به خرج دهید.

بهترین سن برای عمل بینی در تهران

اکثر جوان ها در پی تغییر در ظاهر خود هستند که به میزان رضایت بیشتری از چهره خود برسند و این رضایت مندی عمدتا به عمل زیبایی بینی برمیگردد. در میان جوانان که قشر بیشتر جامعه را در بر میگیرند جراحی بینی در تهران بیشتر وایرال شده است. اما به خاطر بسپارید برای مشاهده نتیجه بهتر از روند جراحی دماغ بایستی روند تکامل رشد به انتها رسیده باشد که بعد از اعمال اصلاحات درخواست شده دیگر تغییری رخ ندهد که موجب شود نتیجه نهایی معکوس گردد.

زیرا بینی از استخوان و غضروف تشکیل شده است و اگر روند رشد تکمیل نشده باشد یا به عبارت ساده تر قبل از رنج سنی 18 سال اگر عمل دماغ را انجام دهید به علت اینکه هنوز بدن در حال رشد است این امکان وجود دارد فرم جدید بینی دستخوش تغییر شود. لذا سن مناسب عمل دماغ از 18 سال به بعد تا 60 سالگی است.

آیا جراحی بینی در تهران درد دارد؟

بسیاری از افرادی که کاندیدای رینوپلاستی هستند ، با تصور این که پروسه عمل می تواند دردناک باشد از انجام این فرآیند خودداری می کنند. این موضوع در حالی است که حین پروسه عمل ، زیبا جو هیچ گونه درد یا عارضه ای را احساس نخواهد کرد. در حین عمل زیباجو به کمک یکی از روش ها بیهوشی ، بیهوش است و هیچ گونه حسی در بینی خود ندارد. بعد از عمل نیز در صورت بروز درد به کمک داروهای مسکن ، این درد تسکین یافته و جای نگرانی ندارد. 

 

جراحی بینی در تهران

 

14 اقدام مهم قبل از جراحی بینی در تهران

 1. آزمایشاتی را که بهترین یک دکتر خوب عمل بینی برای تان تجویز نموده است ، به طور کامل انجام داده و نتیجه آن را برای بررسی های بیشتر به پزشک نشان دهید.
 2. در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی هستید و دارو استفاده می کنید ؛ به طور حتم به اطلاع پزشک مورد نظر خود برسانید.
 3. شب قبل از انجام تغییر فرم بینی ، شام سبک میل کرده و به مدت 8 ساعت قبل از مراجعه ، برای عمل چیزی میل نکنید.
 4. به مدت دو هفته قبل از عمل زیبایی بینی ، از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نکنید.
 5. در روز عمل ، یک الی دو همراه با خود داشته باشید.
 6. بانوان بدون آرایش صورت و لاک ناخن برای انجام فرآیند عمل ، مراجعه کنند و آقایان پیش از مراجعه ریش و سبیل خود را بتراشند.
 7. با پزشک خود درباره انتظاراتی که از نتیجه پروسه تغییر فرم بینی دارید ، صحبت نمایید.
 8. شب قبل از عمل بینی در تهران استحمام کنید.
 9. داشتن زیور آلاتی ؛ همچون ساعت و انگشتر ممنوع می باشد.
 10. روز عمل تمام مدارک پزشکی لازم را همراه خود داشته باشید.
 11. انتخاب دکتر با تجربه و حاذق از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی در تهران به شمار می آید. این انتخاب منجر به داشتن عمل زیبایی بینی با نتیجه مطمئن و با عارضه های کمتر می شود.
 12. دو الی سه هفته قبل از عمل بینی استعمال هرگونه نیکوتین را قطع کنید.
 13. سه هفته بیش از رینو پلاستی از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری کنید.
 14. در روز جراحی لباس با یقه های آزاد که کمترین برخورد را با صورت دارد بر تن کنید.

عمل بینی باز برای چه کسانی مناسب است؟

عمل بینی باز ممکن است برای برخی از افراد مناسب باشد همچون:

 • افرادی که مشکلات تنفسی ناشی از عوارض ساختاری بینی دارند ممکن است نیاز داشته باشند که با عمل بینی باز، این مشکلات را برطرف کنند.
 • کسانی که از شکل ظاهری بینی خود ناراضی هستند و مایل به تغییر آن هستند، ممکن است به عمل بینی باز روی آورند. مثلاً شامل افرادی با بینی کوچک، بزرگ، خمیده یا جلوگیری از راه رفتن بینی است.
 • دارای آسیب یا صدمه در بینی هستند: افرادی که در تصادفات، ضربه‌ها یا تروماهای دیگر آسیبی به بینی خود وارد کرده‌اند، ممکن است نیاز به عمل بینی باز برای ترمیم آسیب داشته باشند.

البته قبل از تصمیم‌گیری در مورد عمل بینی باز، مهم است با یک پزشک متخصص مشاوره کنید. او در بررسی و تشخیص وضعیت بینی شما و توصیه‌ های لازم به شما کمک خواهد کرد.

با جراحی بینی چه مشکلاتی را می‌ توانیم برطرف کنیم؟

با جراحی بینی می‌توان مشکلات زیر را برطرف کرد:

 • تغییر شکل بینی: اگر شکل بینی شما به دلایل زیبایی یا تغییرات ناخواسته در نتیجه جراحی‌ های قبلی دچار عیوب گردیده است، جراحی بینی می‌ تواند بازسازی و تغییر شکل صورت شما را انجام دهد.
 • کوچک یا بزرگ بودن بینی: در صورتی که بینی شما از نظر اندازه بیش از حد بزرگ یا کوچک است، با انجام جراحی بینی می‌ توان آن را به اندازه مطلوب تغییر داد.
 • انحراف بینی: اگر بینی شما به علت انحرافات ساختاری، تروما یا مشکلات تنفسی انحرافی متأثر شده است، جراحی بینی می‌ تواند بهبود پیدا کند و عوارض تنفسی را کاهش دهد.
 • دیواره بینی: با جراحی بینی می‌ توان دیواره بینی را ترمیم کرده و از مشکلات تنفسی ناشی از ساختار غلط آن جلوگیری کرد.

با این وجود، مهم است که دقت کنید که جراحی بینی امکان دارد عوارض و خطراتی نیز داشته باشد. قبل از اقدام به هر نوع جراحی، بهتر است با پزشک خود در مورد عوارض، بازه زمانی، و نحوه بازگشت به فعالیت‌ های روزمره صحبت کنید.

اگر بعد از عمل بینی چسب نزنیم، چه می‌ شود؟

اگر بعد از عمل بینی چسب نزنید، ممکن است برخی از مشکلات زیر رخ دهد:

 • خطر خونریزی: چسب بعد از عمل بینی برای ماندگاری بخیه‌ ها استفاده می‌ شود و با کمک تحرک و فعالیت بدن، خونریزی را کاهش می‌ دهد. اگر چسب را نیاز ندانید، ممکن است خونریزی بیشتری اتفاق بیفتد.
 • تاخیر در بهبودی: با استفاده از چسب بعد از عمل بینی، استحکام بیشتر به نتیجه نهایی کمک می‌کند. عدم استفاده از آن ممکن است موجب تاخیر در بهبودی و نتیجه ضعیف‌تری شود.

در هر صورت، مهم است که با پزشک خود درباره راهنمایی‌ ها و توصیه‌ های خاص پس از عمل بینی خود صحبت کنید تا نتایج بهتری به دست آورید.

 

 

جراحی بینی ترمیمی

در برخی موارد که افراد در جراحی زیبایی اولیه خود ، دکتر خوب عمل بینی در تهران خوب و با تجربه ای انتخاب نکرده اند ، دچار عوارض جانبی شده یا از فرم نهایی بینی خود احساس رضایت ندارند ؛ در این شرایط اغلب افراد اقدام به عمل ترمیمی بینی خواهند کرد.

 نکته !!! حائز اهمیت در عمل ترمیمی بینی این است که برای انجام عمل ثانویه بینی باید حداقل یک سال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد. در این مدت میزان تورم بینی کاهش یافته و پزشک قادر به تشخیص کامل ایرادات باقی مانده یا ایجاد شده از جراحی اولیه بینی می باشد.

البته گاهی ممکن است ، ایرادات بینی تنها بر اثر تورم آن باشد و پس از فروکش کردن ورم خود به خود بر طرف شود ؛ بنابراین برای انجام جراحی ترمیمی بینی باید حداقل یک سال از جراحی اولیه گذشته باشد. لازم به ذکر است هزینه عمل ثانویه بینی به دلیل پیچیدگی بیشتر آن نسبت به عمل بینی اولیه ، بیشتر هست.

جراحی بینی در تهران با لیزر

متاسفانه امروزه تبلیغات زیادی درباره عمل بینی با لیزر به گوش می رسد ؛ این در حالی است که علی رغم همه پیشرفت های لیزر در زمینه پزشکی و غیر پزشکی ، هنوز قادر به ایجاد برش به روی پوست یا استخوان بینی نیست. بنابراین ، این تبلیغات کذب بوده و نباید به آن توجه کرد ؛ لیزر تنها قادر به صاف کردن پوست و از بین بردن جای بخیه ها می باشد.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • بعد از انجام پروسیجر جراحی ، داروهایی را که جراح برای تان تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 • هنگام استراحت و دراز کشیدن دو بالش زیر سر خود قرار دهید ؛ چرا که این کار باعث کاهش تورم بینی می شود.
 • به مدت دو هفته بعد از جراحی زیبایی بینی از داروهایی ؛ همچون وارفارین و آسپرین ، الکل و دخانیات استفاده نکنید ؛ چرا که در روند بهبودی اختلال ایجاد می کند.
 • بعد از رینوپلاستی مراقب باشید ، گچ بینی خیس نشود و پس از گذشت 7 روز برای برداشتن آن به پزشک معالج مراجعه کنید.
 • از رفتن به مکان های شلوغ که باعث برخورد ضربه با بینی می شود ، جدا خودداری کنید.
 • بعد از انجام جراحی زیبایی داشتن درد ، تورم و کبودی امری طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست.
 • شما می توانید برای کاهش درد خود از دارو های مسکنی که پزشک تجویز نموده استفاده کنید ؛ توجه داشته باشید که به هیچ عنوان خودسرانه دارو مصرف نکنید.
 • برای به حداقل رساندن تورم و کبودی بینی خود ، تا 48 ساعت از کمپرس یخ استفاده نمایید ؛ کمپرس یخ را در نواحی اطراف بینی قرار دهید.
 • حداقل تا دو هفته بعد از جراحی بینی در تهران ، استعمال دخانیات و مصرف مشروبات حاوی الکل ممنوع هست.
 • حداقل تا دو ماه نباید از عینک استفاده نمایید و در صورتی که عدم استفاده از عینک در بینایی شما تاثیر منفی می گذارد ، می توانید از لنز های تماسی نرم استفاده کنید.
 • نوشیدن آب کرفس و سایر آب میوه های طبیعی می تواند به کاهش تورم بینی بعد از عمل بینی کمک کند.
 • تا جای ممکن و مخصوصا در روز های اول از غذاهایی ؛ همچون سوپ که نیاز به جویدن ندارند ، میل کنید.
 • ادویه خصوصا ادویه تند مانند فلفل و سدیم در افزایش تورم بینی تاثیر گذار هستند ، بنابراین در رژیم غذایی خود مصرف آن ها را به حداقل برسانید.
 • طاق باز بخوابید چرا که خوابیدن به پهلو یا روی شکم به بینی فشار وارد می کند.
 • از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید و به خوبی استراحت کنید.
 • حداقل تا دو ماه رفتن به استخر ، شنا و شیرجه زدن ممنوع می باشد.
 • از لباس دکمه دار استفاده کنید تا به هنگام تعویض لباس دچار مشکل نشوید.
 • عطسه ، حرف زدن و فین شدید به بینی فشار وارد می کند و حتی ممکن است ، باعث خون ریزی بینی گردد.
 • برای حمام رفتن با پزشک خود مشورت کنید و در صورت لزوم به حمام رفتن ، از شستن سر خود پرهیز نمایید.
 • بعد از جراحی بینی در تهران در محیط های بسیار گرم ؛ همچون سونا و جکوزی و همچنین ، در معرض تابش شدید آفتاب قرار نگیرید.
 • چسب بینی را طبق دستورالعمل پزشک استفاده کنید ، چرا که تاثیر زیادی در فرم گیری بینی خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی ، به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است ، مراجعه کنید.

 

تغذیه بعد از جراحی بینی در تهران

اهمیت رژیم غذایی بعد از جراحی زیبایی از این بابت است که می تواند تاثیر مستقیمی در راحت تر طی شدن دوران ریکاوری شما ، داشته باشد.

یکی از مهمترین تاثیرات داشتن رژیم غذایی مناسب بعد از انجام فرآیند عمل ، کاهش درد ، تورم و پیشگیری از بروز خونریزی و یبوست ، در دوران نقاهت بعد از عمل می باشد. بنابراین دانستن بایدها و نباید های تغذیه ای بعد از عمل بینی ، امری الزامی است.

بعد از عمل دماغ چه بخوریم ؟

 • غذاهای نرم : بعد از عمل زیبایی بینی ، جویدن غذاهای سفت و سخت برای بیمار دشوار است ؛ همچنین این غذاها می توانند سبب وارد آمدن فشار به بینی شوند. استفاده از غذاهای نرم و آبکی ، مانند آب میوه ، سوپ مرغ ، سیب زمینی له شده ، تخم مرغ کوبیده شده و غذاهایی از این قبیل ، می تواند به عملکرد مناسب سیستم گوارشی بدن بیمار ، کمک شایانی کند.
 • غذاهای سرشار از فیبر : استفاده از غذاهای حاوی فیبر بالا ، در دوره ریکاوری بعد از جراحی بینی در تهران ، برای کمک به حرکت روده ها و جلوگیری از بروز یبوست ، به بیماران توصیه می شود. در ادامه 3 نمونه از مواد غذایی سرشار از فیبر ، را مشاهده می کنید :
 1. میوه های تازه مانند پرتقال ، سیب ، توت فرنگی و گلابی
 2. غلات کامل مانند برنج قهوه ای پخته ، نان ، ماکارانی سبوس دار و ذرت
 3. سبزیجات تازه مانند اسفناج پخته شده ، کلم بروکلی ، هویج ، سیب زمینی و نخود فرنگی پخته شده
 • غذاهای ضد التهابی : استفاده از این مواد غذایی به شما در کاهش التهاب و تورم بعد از جراحی زیبایی بینی کمک می کند. همچنین غذاهای ضد التهابی سبب ، تسریع بهبودی زخم های بعد از جراحی می شوند. این غذاها بعنوان مواد غذایی دارای چربی اشباع نشده شناخته می شوند. ماهی های چرب ، آووکادو ، روغن زیتون ، سبزیجات و میوه هایی چون توت فرنگی ، بلوبری ، انگور ، گوجه فرنگی ، کلم بروکلی و قارچ ، نمونه ای از این غذاها هستند.

جراحی بینی در تهران

بهترین جراح بینی در تهران 

برای تجربه داشتن زیباترین فرم بینی ، لازم است فرآیند جراحی بینی در تهران را به برجسته ترین پزشک شهر بسپاریم. چرا که جراحان برجسته همواره به نکاتی دقت دارند که دیگر جراحان دقت چندانی به آن ها ندارند. همچنین تجربه و دانش جراحان برجسته ، عاملی است که می تواند آن ها را از دیگر پزشکان متمایز کند. 

دکتر محمد گلی ، عضو آکادمی جراحان پلاستیک اروپا ، عضو انجمن تحقیقات راینولوژی ایران همچنین عضو انجمن جراحان گوش ، حلق و بینی ایران ، تا به حال توانسته است عمل های زیبایی بی شماری با رضایت کامل مراجعه کننده انجام دهد. شما می توانید برای دیدن نمونه کار های جراحی بینی ایشان ، به صفحه اینستاگرام یا به قسممت گالری تصاویر سایت مراجعه کنید. 

انتخاب بهترین جراح بینی تهران

 • برای انتخاب یک جراح خوب بینی می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوکل جستجو نمایید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین پزشک درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را به پزشک معالج بگویید ، تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 • برای اطمینان از انتخاب خود حتما نمونه کارهای دکتر مورد نظر را مشاهده کنید.
 • برای مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی در تهران توسط دکتر محمد گلی ، متخصص گوش و حلق و بینی می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

ویژگی های بهترین جراح بینی 

 • برای به دست آوردن بینی زیبا ، سه عامل علم پزشكی ، هنر زیبایی شناسی و تجربه لازم هست ، در واقع جراح بینی خوب تهران علاوه بر داشتن دانش روز پزشكی ، باید دستان هنرمند داشته باشد تا به مرور زمان با كسب تجربه ، بتواند نتایج جراحی بینی خوبی بدست آورد ، در این شرایط به مرور زمان علاوه بر كاهش عوارض عمل زیبایی بینی ، نتایج عمل های بینی عالی خواهند بود.
 • جراحی كه نتایج بینی یكسان دارد ، از هنر زیبایی شناسی به دور است و جراحی كه همواره دچار عوارض بعد از عمل بینی می شود ؛ از دانش جراحی دور افتاده است و تجربه از عوارض رینوپلاستی، كسب نكرده است.
 • یک پزشک خوب باید سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد و صرفا به فکر منافع شخصی خود نباشد.
 • جراح زیبایی بینی علاوه بر اصلاح ایرادات بینی باید تعادل و هماهنگی بینی با صورت را هم برقرار كند.

 

 

چه مدت طول می کشد تا نتایج جراحی بینی در تهران را مشاهده کنیم ؟

رینوپلاستی برای هر شخص منحصر به فرد است زیرا هر شخص با چهره و درخواست های متغییر عمل بینی در تهران انجام می دهند این امر موجب می شود که این پروسه را منحصر به فرد سازد. طبیعتا بعد از جراحی یکسری عوارض احتمال وجود دارد که اجتناب ناپذیر است مانند تورم و کبودی بر جای مانده از فرایند تغییر فرم بینی که عمدتا چند هفته به طول می انجامد بهبود بیابند.

هفته اول بعد از عمل زیبایی دماغ می شود اصلاحات ایجاد شده را مشاهده کرد اما میزانی ورم و کبودی نیز همچنان وجود دارد که از زیبایی نتیجه می کاهد. اما در نهایت یک ماه پس از روند جراحی می شود به طور واضح نتیجه نهایی را مشاهده کرد.

عوارض جراحی بینی در تهران

رینوپلاستی ، پروسه ای ایمن و کم تهاجم است. اما در مواردی که فرد بدون آگاهی دکتری را جهت انجام جراحی بینی در تهران انتخاب می کند. در برخی مواقع روند فوق با یکسری عوارض همراه خواهد بود. طبیعتا عمل کردن به علت میزان تغییرات اعمال شده ، بدن به این تغییرات واکنش نشان می دهد که واکنش بدن را عارضه می نامند

در صورتی که به بهترین جراح بینی تهران ، مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از عمل را رعایت کنید ؛ دچار عارضه ای نخواهید شد. اما پیامدهای کوتاه مدتی نیز وجود دارد که در دوره نقاهت ایجاد شده و بعد از پایان این دوره از بین می روند. از جمله این عوارض ها شامل موارد زیر می شوند:

 • کبودی زیر چشم 
 • تورم و التهاب صورت و بینی 
 • سرگیجه 
 • حالت تهوع 
 • گرفتگی مخاط بینی

. عوارض بعد از تمام جراحی ها کاملا طبیعی است اما برخی از واکنش ها طبیعی نبوده و پیامد سهل انگاری دکتر در زمان عمل به حساب می آید. در برخی موارد که متاسفانه برای فرد عواقب بدی را به همراه آورده است. که حتی منجر به عمل ثانویه بینی در تهران نیز شده است. عبارتند از :

 • خونریزی
 • مشکل در تنفس
 • ایجاد سوراخ در تیغه بینی
 • درد بیش از حد و تغییر رنگ
 • بی حسی در بینی و اطراف آن

در صورت بروز هر یک از این موارد بهتر است که سریعا به پزشک خود اطلاع دهید. جهت بهبود شرایط راه کاری را پیش گرفت.

 

 

قیمت جراحی بینی در تهران

هزینه عمل بینی در تهران با توجه به فاکتور های زیر متفاوت است:

 • نوع بینی درمانی یا زیبایی
 • دستمزد پزشک
 • میزان تغییرات لازم در بینی
 • کلینیک یا بیمارستان انتخابی
 • ناحیه جغرافیایی

با توجه به فاکتورهای ذکر شده ، قیمت جراحی بینی توسط پزشکان مختلف و با شرایط منحصر به فرد هر متقاضی می تواند متفاوت باشد. لذا برای اطلاع از قیمت دقیق پروسه جراحی خود بعد از انتخاب جراح حاذق طی معاینه حضوری قیمت دقیق پروسه عمل را جویا شوید.

جراحی بینی درتهران برای افراد مسن ممکن است ؟

برای رینوپلاستی بعد از دوره بلوغ محدودیت سنی وجود ندارد از همین رو میتوان برای تمامی متقاضیان عمل بینی را انجام داد. اما جراحی بینی برای اشخاص مسن می بایستی با صبر و حوصله بسیاری صورت بگیرد. این احتمال وجود دارد که برخی از جراحان تمایل به انجام تغییر فرم بینی در این افراد را ندارند.

از همین رو شاید برای شما جا افتاده باشد که این عمل شدنی نمی باشد. در بینی این گروه عمدتا قوس داریم و نوک آن افتاده شده است این موارد به دلیل گذشت زمان و پیری به وجود آمده است که با پیشرفت علم و تکنولوژی می توان برای افراد مسن نیز عمل زیبایی بینی را عملی کرد.

جراحی بینی درتهران برای افراد دیابتی

دیابت به عنوان یک بیماری پیش زمینه ای به شمار می رود و اگر به این عارضه مبتلا هستید و تمایل به جراحی زیبایی بینی را دارید به دکتر خوب عمل بینی اطلاع دهید. زیرا گزارش وضعیت جسمانی خود یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی در تهران است که برای دریافت بهترین نتیجه می باید به او خبر دهید که در بدن خود عارضه ای دارید یا خیر؟! عمل زیبایی  بینی برای اشخاص مبتلا به دیابت مجاز است اما بایستی در روند انتخاب بهترین جراح بینی دقت بالایی را به خرج دهید.

زیرا ممکن است که در حین عمل برای این دسته از بیماران چالش های بسیاری رخ دهد. در نتیجه می بایست دکتر خوب عمل بینی را در میان تعداد کسیر جراحان انتخاب کنید و به علاوه در مراقبت های بعد از جراحی بینی در تهران کوشا باشید این دو نکته می تواند بر میزان نتیجه به دست آمده بسیار تاثیر بگذارد.

مهمترین خطری که برای این دسته از عزیزان ممکن است که به وجود بیاید ریسک بیهوشی نیست بلکه اختلالاتی است که احتمال دارد به سبب بالا بودن قند در افراد به وجود بیاید. این دسته از افراد مدت زمان بیشتری را برای بازسازی و ترمیم بافت ها نیاز دارند.

تاثیر الکل و سیگار بر نتیجه جراحی بینی

مصرف قلیان و سیگار علاوه بر این که سبب ورم بیشتر بعد از عمل جراحی و تاخیر چند ماهه در فرایند درمان می شود. جای اسکار برش های جراحی بینی ، در افرادی که قلیان و سیگار استعمال می کنند بیشترمی باشد. اگر شخصی این موارد را مصرف نکند بعد از 6 ماه جای زخم حاصل از برش را تقریبا نمی توان در بیمار مشاهده کرد اما اگر در صورتی که معاینه پس از شش ماه بر روی شخصی که از سیگار و یا قلیان استفاده می کند ، انجام بشود جای اسکار در وسط و یا دو طرف بینی دیده می شود.در افراد سیگاری و یا قلیانی عفونت بعد از رینوپلاستی بسیار بیشتر از افراد عادی است.

بنابراین به این گونه افراد پیشنهاد می شود به هیچ عنوان در مدت زمان قبل از جراحی بینی و شش ماه پس از آن بهتر است مصرف آن را کاهش دهند. مشروبات الکلی و الکل از موارد دیگری هستند که مصرف آن ها بعد و قبل از جراحی زیبایی بینی باید پرهیز شود زیرا اثرات منفی بسیاری دارد. خصوصا در هفته ها و ماه های ابتدایی پس ازعمل بینی که میزان جذب مواد غذایی در بدن افزایش یافته و ممکن است سبب ایجاد مسمومیت بشود ، متقاضی قبل از رینوپلاستی ممکن است مصرف الکل داشته و مشکلی هم پیش نیاید.

اما استفاده از آن پس از عمل بینی و خصوصا در هفته های اولیه بسیار مضر است و می بایست از آن اجتناب شود ، ضمن این که مصرف آن مانع از جذب ویتامین ها شده و همچنین با داروهایی که مریض پس از جراحی بینی باید استفاده کند اختلال ایجاد می کند. کشیدن قلیان ، سیگار و مصرف الکل مشکلات زیادی را برای جراحی زیبایی بینی و رسیدن به نتیجه مطلوب به وجود می آورد.

تامپون در جراحی بینی

همانطور که می دانید جراحی بینی یک فرآیند جراحی زیبایی است که به منظور بهبود شکل و اندازه بینی انجام می ‌شود. یکی از ابزارهای مهم در دوره بعد از عمل زیبایی بینی یا به عبارتی بعد از اتمام فرایند جراحی، تامپون است. تامپون یک وسیله جذب ‌کننده و یا غیر جذب ‌کننده است که پس از جراحی در داخل بینی قرار می ‌گیرد و به بهبود فرآیند التیام و حفظ شکل جدید بینی کمک می ‌کند. تامپون دو خصوصیت بسیار مهم دارد یک از ایجاد چسبندگی داخل بینی جلوگیری می کند و دو از خونریزی بینی پیشگیری می کند. 

به طور کلی، پس از انجام جراحی بینی، پزشک معالج تصمیم می‌گیرد که آیا نیاز به استفاده از تامپون دارد یا خیر. اگر نیاز به تامپون وجود داشته باشد، آن را با دقت در داخل بینی قرار می ‌دهد تا به تشکیل یک ساختار پایدار کمک کند و در عین حال از بروز مشکلات پس از جراحی جلوگیری کند.

مدت زمان استفاده از تامپون معمولاً محدود است و پس از مدت زمان مشخص، پزشک معالج تصمیم به خارج کردن آن می ‌گیرد. در دوره‌های نقاهت، بیمار باید از توصیه‌ های پزشک خود پیروی کرده و مراقبت‌ های لازم را انجام دهد تا فرآیند بهبودی به درستی و با موفقیت ادامه پیدا کند.

تامپون‌ها ممکن است از مواد مختلفی مانند فوم نرم، گاز، یا حتی مواد جذب ‌کننده استفاده شوند. وظیفه اصلی تامپون پشتیبانی از بافت ‌های داخلی بینی و حفظ شکل جدید آن است. همچنین ، تامپون کمک به کاهش خونریزی و ورم در منطقه جراحی می ‌کند.

بهتر است بدانید امروزه بسیاری از پزشکان برای راحتی حال بیماران خود از تامپون استفاده نمی کنند ، اما این به این منظور نیست که شما با تورم بیشتر یا خونریزی شدید رو به رو خواهید شد چرا که پزشکان از راه های درمانی دیگری برای رفع مشکلات استفاده می کنند.

 

نظرات بسته شده است.