جراحی پره های بینی

یکی از مراحل جراحی زیبایی بینی ، متناسب کردن اندازه پهنای پره های کناری بینی با سایر اجزا صورت هست ، این مرحله به طور معمول در انتهای عمل جراحی بینی انجام می شود و می تواند هم در جراحی بسته و هم در جراحی باز بینی صورت گیرد. در ادامه قصد داریم درباره جراحی پره های بینی اطلاعات بیشتری ارائه دهیم. در صورتی که شما نیز قصد کوچک کردن پره های بینی خود را دارید ، پیشنهاد می دهیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

جراحی پره های بینی

به طور ایده آل اندازه پایه بینی باید به اندازه فاصله بین دو قسمت داخلی چشم ها باشد که حدود ٣/٥ سانتی متر هست .
در واقع خطی که از کناره های داخلى دو چشم به صورت عمودی کشیده شود باید که از کنار پره های بینی عبور کند.
جراحی پره های کناری بینی به چند منظور انجام می گیرد كه به طور عمده به دلیل کم کردن پهنای پایه بینی هست.
در صورتی که اندازه پره های بینی از این میزان پهن تر باشد ، جراحی جهت کوچک کردن این اندازه صورت می گیرد.

  •  Alar Base Resection

در این روش جراحی پره های بینی ، برش بر روى پره های کناری بینی به میزان یک میلی متر  بالاتر از شیار پره بینی انجام می گیرد ، تا جای برش رويت نشود .
اگر برش بر روی پره بینی انجام شود ، احتمال بروز جوش بعد از عمل در محل برش وجود دارد .هم چنين احتمال مشخص شدن و قابل ديده شدن محل برش وجود دارد .
گاهی موارد علاوه بر پهن بودن پایه های بینی ، سوراخ های بینی نیز بزرگ هست که جراحی برای کوچک کردن سوراخ بینی انجام می گیرد . در این روش جراحی برش از داخل و كف  سوراخ بینی انجام می شود .
در بعضى مواقع نیاز هست که هم سوراخ بینی کوچک شود و هم پهنای پره بینی جمع گردد که نیاز به برش هم زمان و ترکیبی داخل سوراخ بینی و پره بینی هست .

  • Alar Rim Graft

گاهی در جراحی پره های بینی برای شکل دادن کناره های بینی ، برش کوچکی در لبه پره بینی داده شده و غضروف ظریفی در لبه پره بینی گذاشته می شود .این غضروف باعث می شود که حالت فرورفته پره های بینی بهتر شود و نیز کمک به بهبود تنفسی می کند. در واقع با این کار دریچه بیرونی بینی اصلاح می شود .

جراحی پره های بینی

  • Alar Rime Resection

گاهی در موارد نادری که پره های بینی ضخیم و پهن هستند ، برای کاهش ضخامت پره های بینی می توان با برش بر روی پوست پره های بینی ضخامت پوست را نازک تر  کرد ، این تکنیک در جراحی پره های بینی ، به خصوص در بینی های نژاد  سیاه پوستان کاربرد دارد ، البته ایراداتی هم دارد که باقی ماندن جای زخم بر روی پره های بینی هست و به این خاطر در موارد خاص باید این کار را انجام داد و قبل از عمل به بیمار این موضوع را بايد یادآور شد.

بخیه بعد از جراحی پره های بینی

پره های بینی ظرافتی دارند که به سبب آن باید حساسیت ویژه ای در کوچک کردن و بخیه زدن آن ها اعمال شود. در صورتی که بخیه به خوبی زده نشود ، ممکن است بینی متقاضی گوشت اضافه بیاورد یا دچار اسکار شود. بهبود محل بخیه به عوامل زیر وابسته است:

  1. برش ها باید در محل مناسب با اندازه مورد نیاز زده شوند. بنابراین محل بخیه و اندازه آن در نماندن جای زخم بسیار موثر است.
  2. رنگ پوست ، ضخامت و نرمی آن در سرعت بهبود بخیه تاثیر دارد.
  3. کرم های آبرسان یا ترمیم کننده جای زخم می توانند فرآیند کلاژن سازی را افزایش دهند و بدین ترتیب آثار بخیه را در کوتاه ترین مدت از بین ببرند. از این رو توصیه می شود از کرم های آبرسان و ترمیم کننده بهره ببرید.
  4. جنس بینی نیز در از بین رفتن اسکار و ایجاد نشدن گوشت اضافه موثر است. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ممکن است بیش از سایرین در معرض اسکار و گوشت اضافه باشند. این افراد بهتر است قبل از هر اقدامی در انتخاب جراح بینی ماهر برای کوچک کردن پره های بینی دقت داشته باشند.

مشکلاتی که در اثر کوچک کردن زیاد پره های بینی ایجاد می شود!

اگر پره های بینی بسیار کوچک شوند ، ممکن است متقاضی با مشکلات تنفسی رو به رو شود. همچنین در بعضی موارد اگر ساختار بینی ضعیف باشد ، جراح از روش های تقویت کننده مانند گرافت گذاری استفاده می کند اما در بعضی موارد دیده شده است ، با آن که مراجعه کننده نیازمند تقویت عضلات پره بینی بوده است اما جراح از این ترفند استفاده نکرده است. در چنین شرایطی مراجعه کننده نیازمند جراحی بینی ترمیمی و افزایش سایز پره ها است.

با توجه به مشکلاتی که احتمال وقوع آن ها وجود دارد ، بهتر آن است که قبل از انجام این پروسه بهترین جراح بینی در تهران را انتخاب کنید و از تمامی این عارضه ها دور بمانید.

کاندیدای جراحی پره های بینی

  • افرادی که دارای بینی با پره های بزرگ هستند ، می توانند با هر جنس بینی استخوانی یا گوشتی ، کاندیدای این پروسه باشند.
  • لازم است خانم های کاندید حداقل 16 سال سن داشته باشند و برای آقایان 18 سال سن برای عمل لازم است.
  • بهتر است متقاضی از سلامت کامل عقلانی برخوردار باشد و نسبت به فرآیند پروسه نیز آگاهی کامل داشته باشد.

پره های بینی نامتقارن در جراحی پره های بینی

بسیاری از افراد با وجود آن که علاقه زیادی به کوچک کردن پره های بینی دارند اما به دلیل ترس از عدم تقارن در آن ها این پروسه زیبایی را انجام نمی دهند. در جواب به این افراد باید گفت که اگر پزشک شما به اندازه کافی تبحر داشته باشد ، چنین مشکلی هرگز عارض نمی شود. البته لازم به ذکر است که گاهی در ماه های اول بعد از عمل به دلیل تورم ، کمی نامتقارنی دیده می شود، اما بعد از گذشت یکسال که التهاب بینی از بین رفت این تورم نیز از بین می رود.

سخن آخر

همانطور که خواندید در طی این مقاله درباره جراحی پره های بینی اطلاعاتی بیان کردیم. در صورت یکه شما نیز برای دوچندان کردن زیبایی خود ، نیازمند انجام این پروسه زیبایی هستید ، پیشنهاد می دهیم با انتخاب بهترین جراح بینی تهران ، بهترین نتیجه را برای خود رقم بزنیم.

نظرات بسته شده است.