عمل بینی طبیعی

همه چیز درباره عمل بینی طبیعی

آیا می دانید عمل بینی طبیعی با عمل بینی فانتزی چه تفاوتی دارد ؟ در این مقاله می خواهیم در مورد عمل بینی طبیعی به صورت کامل صحبت کنیم . بینی طبیعی بینی متناسب با فرم صورت است . عده بسیاری از مراجعه  کنندگان برای انجام جراحی بینی خواهان عمل بینی طبیعی هستند.

بینی طبیعی در موارد بسیاری نشان دهنده انجام جراحی رینوپلاستی نمی باشد. جراحی بینی در موارد بسیاری با هدف ایجاد تناسب ما بین اجزاء صورت با بینی انجام می شود ؛ به گونه ای که بینی به میزان زیاد کوچک نمی شود و فرم آن به صورت طبیعی جراحی می شود.

 

عمل بینی طبیعی

 

نشانه های بینی طبیعی چیست ؟

  • زاویه بین بینی و لب ها در حد طبیعی است .
  • زاویه بین بینی و پیشانی در حد طبیعی است .
  • سوراخ های بینی در حد طبیعی بوده و کوچکتر از آن نخواهد بود.
  • غضروف نوک بینی به شکل طبیعی بوده و تیز و فرم دار نمی باشد.
  • قوس در تیغه بینی وجود نداشته یا به میزان بسیار نامحسوس است.

عمل بینی با فرم طبیعی مناسب چه کسانی است ؟

بینی گوشتی به جهت دارا بودن پوست ضخیم و دارای بافت چربی ، جراحی رینوپلاستی آن بسیار مشکل تر از جراحی زیبایی بینی عادی و استخوانی است.

در بینی گوشتی با توجه به محدودیت انعطاف پذیری پوست بینی و به جهت ضخامت آن ، در صورتی که پزشک بیش از حد اقدام به کوچک نمودن بیش از حد بینی نماید ، بینی دچار دفرمگی می شود.

چرا عمل بینی طبیعی مورد نظر است ؟

عمل بینی طبیعی یکی از بیشترین گزینه های مورد نظر افرادی است که طالب جراحی رینوپلاستی هستند.

در اکثر افراد مشخص نبودن جراحی بینی اهمیت فراوانی دارد. حفظ چهره طبیعی و رفع نقص هایی ؛ همچون کجی بینی ، عدم تقارن سوراخ های بینی ، دارا بودن پولیپ بینی و رفع قوز و ناهمواری روی تیغه بینی ؛ از جمله مواردی است که مراجعه کنندگان خواهان رفع این عیوب و جراحی بینی طبیعی هستند.

چگونه بینی طبیعی مناسب صورت انتخاب می شود ؟

پزشک پس از آنالیز فرم صورت مراجعه کننده خود بر اساس فرم صورت و بینی فعلی نسبت به پیشنهاد مناسب ترین فرم بینی برای صورت وی اقدام می کند. پزشک در عمل بینی طبیعی ،  بینی را به میزان متناسب با چهره کوچک می کند و به هیچ وجه نسبت به ایجاد بینی کوچک اقدام نمی کند.

در بینی طبیعی ، میزان قوس بینی باید مطابق با فرم صورت و بینی مشخص کرد.

عمل بینی طبیعی توسط دکتر محمدگلی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی ؛ در طی 1 الی 3 ساعت انجام می گیرد ، در حالی که بیماران به منظور دریافت نتایج مطلوب از آن ، باید دوران نقاهت طولانی تری را پشت سر بگذارند ؛ بنابراین ، به تمامی توصیه های پزشک معالج خود در این دوران با دقت عمل نمایید .

مراقبت های بعد از عمل بینی

  • مصرف آب آناناس و آب کرفس در دوران نقاهت جراحی بینی ؛ موجب تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی ناشی از آن می شود .
  • فین کردن در دوران نقاهت جراحی بینی ؛ موجب افزایش احتمال خونریزی می گردد ؛ بنابراین ، از این کار اجتناب نمایید .

طرز خوابیدن بعد از عمل بینی

  1. افراد در دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی ، باید از خوابیدن بر روی شکم و پهلوها ، خودداری کرده و به طور طاق باز بخوابند ؛ چرا که ، بدین ترتیب دیگر نگران وارد شدن فشار به صورت و بینی ، نخواهیم بود .
  2. لازم به ذکر است ؛ قرار دادن دو بالش در زیر سر و ساخت زاویه 30 درجه در حین خواب و استراحت در این دوران ، کمک شایانی به رفع تورم و کبودی های ناشی از جراحی بینی ، می کند .

عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی

طبق توصیه جراح بینی ، بهتر است در روزهای ابتدایی پس از عمل بینی ، صورت کمترین تحرک را داشته باشد ؛ به همین منظور ، به کسانی که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند ، توصیه می شود از خندیدن ، صحبت و گریه کردن زیاد خودداری نمایند .

نتیجه جراحی بینی طبیعی

نتیجه جراحی بینی طبیعی همیشه برای بیمار و پزشک با رضایت بیشتری به همراه است ؛ زیرا در جراحی بینی طبیعی با توجه به استاندارهای صورت ، بینی جراحی می شود.

2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مونا
مونا
2 سال ها گذشته

سلام دکتر جان من نمونه کارهای شما رو خیلی دوست دارم میخواستم بدونم هزینه عمل بینی طبیعی شما چقدر است ؟