عوارض جراحی بینی

بعد از عمل بینی شاهد کبودی و ورم بوده اید ؟ تنفس پس از تغییر فرم دماغ برای شما با مشکل مواجه شده است ؟ انجام رینوپلاستی به علت عوارض جراحی بینی سخت و مشکل شده است؟ بسیاری از افراد به دلیل اینکه از اطرافیان خود متوجه شده اند که روند تغییر در فرم کلی دماغ ممکن است با عارضه همراه باشد از انجام دادن آن ممانعت می کنند. اما به یاد داشته باشید ، همانطور که در مقاله جراحی بینی مطالعه کرده اید برای این روند بهتر است که به دنبال بهترین جراح بینی تهران باشید که بتوانید بهترین نتیجه نهایی را به دست آورید و بروز این عارضه های احتمالی را به حداقل برسانید. دقت داشته باشید که انجام این فرآیند توسط دکتر محمد گلی ، دکتر خوب عمل بینی در تهران میتواند بر تمامی جوانب موجود اثر مثبت بگذارد. برای رسیدن به تمامی ابهامات ذهنی خود در این زمینه بهتر است که توصیه های دکتر محمد گلی را در ادامه با دقت مطالعه کنید.

عوارض جراحی بینی

پیشامد های جراحی بینی چیست ؟

بعد از هر عمل بینی به دلیل برش هایی که در ناحیه بینی ایجاد می شود و تغییراتی که در بینی صورت می پذیرد، مثل کوچک کردن بینی، شکستن قسمتی از استخوان بینی و غیره ممکن است ایجاد شوند.

کبودی

یکی از مهم ترین این پیامد ها، کبودی در ناحیه زیر چشم و اطراف بینی یا تیرگی اطراف چشم یا بروز خون مردگی در زیر چشم می باشد. معمولا زیباجو در جلسه مشاوره درباره این پیامد ها سوالاتی را از جراح زیبایی بینی می پرسد. این پیامد ها همانطور که گفته شد کوتاه مدت می باشند و جراح با انجام اقداماتی در هنگام عمل بینی سعی در پیشگیری و کاهش این پیامد ها دارد. همچنین اقداماتی بعد از عمل بینی برای بهبود این پیامدها از سوی جراح توصیه می شود که باید توسط زیباجو رعایت شود. توصیه هایی نظیر ، استفاده از کمپرس سرد به مدت 48 ساعت و استفاده از داروهایی که به منظور رفع کبودی و تیرگی نواحی زیر چشم توسط جراح تجویز می شود.

بدبویی بینی بعد از رینوپلاستی :

یکی دیگر از عوارض بعد از جراحی بینی ، بدبویی آن خواهد بود. بوی بد احساس شده تا چه مدت باقی خواهد ماند؟ علت بدبویی بینی پس از عمل زیبایی بینی چه خواهد بود؟ بسیاری از زیباجویان از دکتر گلی در این باره در صفحات مجازی از ایشان در این باره بارها سوال پرسیده اند به همین دلیل در این متن تصمیم بر آن شد که توضیحی کامل را در این باره به شما عزیزان ارائه دهند. احساس بدبویی بینی بعد از رینوپلاستی می تواند به چند دلیل به وجود بیاید و مدت ماندگاری این بو می تواند چند هفته به طول بیانجامد. متداول ترین علت بوی بد در بینی می تواند وجود لخته های خون باشد. دقت داشته باشید که تا جذب این لخته ها ممکن است که این احساس بر جای بماند.

قرمزی و خون افتادگی در چشم

گاهی ممکن است عوارض جراحی بینی به صورت قرمزی چشم یا خون افتادگی در چشم بروز کنند یا لخته ای در چشم ایجاد شود. معمولا این پیامد زمانی ظاهر می شود که بینی دارای استخوان بسیار محکمی باشد و برای جمع کردن آن نیاز باشد از نیروی بیشتری استفاده شود. این پیامد نیز با گذشت زمان و بعد از گذشت 2 الی 3 هفته بهبود می یابد و نیاز به اقدام و داروی خاصی ندارد.

تورم

مسئله دیگر بعد از عمل بینی ایجاد تورم در بینی، اطراف چشم و صورت می باشد. به صورت معمول چند دسته تورم وجود دارند. تورم های کوتاه مدت که عمدتا با گذشت چند هفته بهبود می یابند. دسته دیگری از تورم ها هستند که در ناحیه بینی و نوک آن ایجاد می شوند. این تورم ها با گذشت زمان و بهبود و التیام زخم ها کاهش می یابند.

عوارض جراحی بینی

ترشحات بینی

در چند روز ابتدایی بعد از عمل بینی ممکن است ترشحات و خونریزی جزئی از بینی ایجاد شود. این پیامدها با تجویز دارو توسط جراح قابل کنترل و درمان می باشند. به طور کلی پیامدهای بعد از جراحی زیبایی بینی مشکل خاصی در زیبا جو ایجاد نمی کنند و به دلیل روند طبیعی جراحی بینی ایجاد می شوند.

عوارض جراحی بینی

این عوارض معمولا در دراز مدت ایجاد می شوند و برای برطرف شدن این عواقب ممکن است فرد نیاز به جراحی بینی ثانویه ( عمل بینی ترمیمی ) داشته باشد. در تعریف پیامدهای رینوپلاستی می توان گفت که حالت های به وجود آمده بعد از جراحی که ممکن است باعث بروز آسیب در بینی شوند. این آسیب ها مشکلاتی را برای سلامتی فرد ایجاد می کنند. عواقب جراحی معمولا دراز مدت هستند. افتادگی نوک بینی، غیر قرینگی دو طرف بینی، عدم تقارن میان پره ها و سوراخ های بینی، بروز مشکلات تنفسی و غیره نمونه ای از عوارض جراحی بینی هستند. نکته ای که حائز اهمیت می باشد اینست که جراح با تجربه می تواند از بروز عواقب عمل بینی پیشگیری کند.

دکتر محمد گلی متخصص و جراح زیبایی بینی با انجام اقداماتی در هنگام جراحی و داشتن دقت کافی ، از این عواقب دراز مدت جلوگیری می نماید. بنابراین نوع جراحی و تکنیک هایی که جراح در هنگام عمل به کار می گیرد، در پیشگیری از بروز عوارض بسیار حائز اهمیت است.

عواملی که باعث بروز عوارض جراحی بینی می شود

برش قسمت‌های مختلف بینی به دلیل جراحی بینی باعث می‌ شود که بدن به نحوی به آن واکنش نشان دهد و عوارضی ممکن است رخ دهد. در ادامه، چندین عامل که می ‌توانند باعث بروز عوارض پس از جراحی بینی شوند، آورده شده ‌است:

  • خونریزی: بعضی از بیماران پس از جراحی بینی ممکن است خونریزی داشته باشند. این ناهنجاری معمولاً در روز اول بعد از جراحی رخ می‌ دهد و ممکن است نیاز به تجویز دارو یا مداخله پزشکی داشته باشد.
  • سردرد: بعضی از افراد پس از جراحی بینی ممکن است سردرد داشته باشند که معمولاً مربوط به عفونتها ویروس های بینی است. این سردرد می ‌تواند به مدت چند روز ادامه داشته باشد.
  • ورم و احتقان: پس از جراحی بینی، بخش‌ های مختلف بینی ممکن است ورم و احتقان کنند. این وضعیت ممکن است ناخوشایند باشد و باعث عدم راحتی و مشکل در تنفس فرد شود.
  • تغییر در حس بو و ذائقه: در برخی موارد، جراحی بینی می‌ تواند تغییراتی در حس بویایی و چشایی داشته باشد. این تغییرات معمولا موقتی هستند و با گذر زمان بهبود می‌ یابند.
  • خشکی مخاط بینی: جراحی بینی ممکن است باعث خشکی مخاط بینی شود. استفاده از پماد‌ها و مرطوب ‌کننده ‌های مشخص شده توسط پزشک معالج می ‌تواند به مرطوب نگه داشتن بینی کمک کند.

اگر بعد از جراحی بینی عوارض یا نگرانی‌ های خاصی دارید، حتما به پزشک عمل بینی خود مراجعه کنید.

آیا ممکن است عوارض جراحی بینی بعد از چند سال بازگردند؟

در اکثر موارد، عوارض جراحی بینی به طور دائم باقی می ‌مانند و بازگشت پذیر نیستند.

عوارض عمل بینی در کوتاه مدت

برخی از عوارض کوتاه مدت مرتبط با عمل بینی شامل موارد زیر می ‌شود:

  • ورم و تورم: در روزهای اول پس از عمل، بینی ممکن است ورم کند و احساس تورم و تنگی نفس کنید.
  • خونریزی ملایم: ممکن است بعد از عمل بینی برخی خونریزی ناشی از شکستن عروق کوچک در بینی را تجربه کنید.این معمولاً خیلی ظریف است توانایی مهار شدن را دارد.
  • درد و ناراحتی: در روزهای اول پس از عمل، ممکن است درد و ناراحتی را متحمل شوید. جراح بینی می ‌تواند داروهای مسکن را برای بهبود وضعیت شما تجویز کند.
  • سردرد و خستگی: به طور معمول نتایج این عمل جراحی باعث استرس و خستگی متوسط شما می‌ شود، که منجر به سر دردهای کوتاه مدت نیز خواهد شد.

سخن پایانی

در پایان می توان به این نکته اشاره کرد که عوارض جراحی بینی جدی و خطرناکی ندارد و نگران کننده نیست. پیامد های احتمالی که ممکن است بعد از عمل بینی ایجاد شوند، قابل اصلاح و رفع هستند و به مرور زمان و خود به خود از بین می روند. تمامی این موارد زمانی قابل تحمل می باشد که در روند انتخاب بهترین حراح بینی دقت بالایی را به خرج داده باشید. اگر بهترین دکتر عمل بینی تهران را برای انجام رینوپلاستی خود انتخاب کنید بی شک میزان عارضه های احختمالی بعد از عمل زیبایی دماغ به حداقل خواهد رسید به علاوه می تواند بر نتیجه به دست آمده نیز موثر واقع شود. در نهایت می توانید به اهمیت انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی در شهر خود پی ببرید که بر تمامی جوانب این پروسیجر می تواند اثر بگذارد.

نظرات بسته شده است.