خونریزی بعد از عمل بینی

خونریزی بعد از عمل بینی

خونریزی بعد از عمل بینی یکی از نگرانی ها و سوالات رایج بعد از جراحی زیبایی بینی ، میزان و شدت خونریزی از بینی می باشد ؛ در پاسخ به این سوال باید گفت که خون ریزی از بینی به ندرت اتفاق می افتد و شایع نیست.

خونریزی بینی می تواند حین عمل باشد که در اثر بالا بودن فشار خون می باشد که در این موارد به استفاده از داروهای مناسب کاهنده فشار خون از خون ریزی حین عمل پرهیز نمود. در صورت كه خون ریزی حین عمل زیاد باشد بعد از عمل بیمار دچار کبودی در ناحیه اطراف چشم خواهد شد.

nose surgery number 25

از عوامل دیگر موثر در خون ریزی حین عمل استفاده کردن از آسپرین و یا داروهاى ضد انعقاد و یا ویتامین E تا روز عمل می باشد. که این موارد باعث رقیق شدن خون شده که حتی با پایین آمدن فشار خون هم نمی توان خون ریزی را کنترل کرد. به این خاطر باید ضمن اطلاع دادن داروهاى مصرفی خود به پزشک و متخصص بیهوشی، 3 هفته قبل از عمل ازمصرف این دارو ها پرهیز نمود.

در این گونه موارد احتمال خون ریزی بعد از عمل بینی وجود دارد که به طول معمول جراح بینی از تامپون های مخصوص استفاده می کند ویا تامپون ها را به مدت طولانی تری داخل بینی قرار می دهد.

فردی که چسب بینی زده

میزان خون ریزی بعد از عمل بینی

خونریزی بعد از عمل در بینی هایی که نیاز به اقدامات بیشتری دارند مانند مواردی که بیمار دچار انحراف بینی شدید به همراه بزرگ بودن شاخک های داخل بینی است اتفاق می افتد.زیرا جراح بینی برای اصلاح راه تنفس می بایست به روش های مختلف شاخک داخل بینی را کوچک کند که احتمال خونریزی بعد از عمل جراحی بینی را وجود دارد.

نکته مهم آنست که خون ریزی های جزیی که از کناره پانسمان داخل بینی خارج می شود جای نگرانی ندارد و به اصطلاح تا زمانی که پانسمان داخل بینی وجود دارد خونریزی نگران کننده نیست.

بعد از در آوردن پانسمان داخل بینی جراح زیبایی بینی از قطره های منقبض کننده عروق مانند فنیل افرین استفاده می نماید.

دقت نمایید که این قطره ها را باید حد اکثر سه تا پنج روز استفاده نمود تا از خونریزی بعد از عمل بینی جلو گیری نمایید.استفاده از سرم های شستشوی بینی نیز بعد از در آوردن تامپون بینی توصیه می شود.نکته مهم آن که سرم شستشوی بینی را باید به آرامی و بوسیله سرنگ 5 سی سی استفاده نمود.

خونریزی بعد از عمل بینی

رعایت موارد جهت کاهش خون ریزی بعد از عمل بینی

از فین کردن بعد از عمل جراحی بینی به مدت 3 هفته پرهیز نمود و نیز از دستکاری بینی اجتناب کنید.در صورتیکه لخته یا بخیه داخل بینی وجود دارد و مانع تنفس کشیدن شماست تنها از سرم شستشوی بینی استفاده نمایید. و این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

در صورتیکه بعد از عمل دچار خونریزی بعد از عمل بینی شدید نگران نباشید ابتدا از قطره های تجویز شده استفاده نمایید و نیز سر خود را بالا نگه دارید و از کمپرس سرد در نواحی کنار بینی و صورت استفاده کنید. خونریزی بعد از عمل بینی جزیی و قطره ای با این روش ها قطع خواهند شد.

به ندرت در صورتیکه خون ریزی از بینی شدید تر بود و با این روش ها قطع نشد و یا احساس خون ریزی بعد از عمل بینی از داخل حلق را داشتید ضمن حفظ خون سردی با تلفن های داده شده تماس بگیرید تا اقدامات لازم صورت گیرد.

عمل بینی زیبایی

برخی از خدمات دکتر گلی متخصص جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

انحراف بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی شکسته

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

نظرات بسته شده است.