مراقبت های طولانی مدت

مراقبت های طولانی مدت

مراقبت های طولانی مدت : اتمام مراحل جراحی بینی و مرخص شدن بیمار اتمام همه چیز نیست. بلکه برای نتیجه دهی جراحی و دستیابی به شرایط مد نظر لازم است مراقبت های بعد از جراحی بینی به درستی رعایت شود و اقدامات مراقبتی نتیجه مثبت را تضمین کنند.

 

مراقبت های طولانی مدت

 

علاوه بر اینها ، برای جلوگیری از عود مشکلات قبل از عمل و پایداری فرم و عملکرد جدید ، مراقبت های طولانی مدت توصیه می شود . لازم است محدودیت های ساده ای مراعات شود تا عوارض و مشکلاتی برای بیمار ایجاد نگردد در ادامه هریک از این مسائل را بررسی کرده و نقش بیمار را در موفقیت نتیجه جراحی بررسی می کنیم. به این ترتیب لازم است با جراح بینی خود همکاری کرده و اقدامات توصیه شده از جانب وی را جدی بگیرید .

2 ماهه اول :

تا 2 ماه پس از اتمام جراحی به شکل طاقباز بخوابید . برای این کار دو بالش را زیر سر خود گذاشته یا یک بالش در طرف راست و یک بالش در طرف چپ قرار دهید . پس از چند روز بهه این شرایط عادت کرده و به صورت خودکار طاقباز می خوابید .

لازم است تا 2 ماه پس از عمل بینی از خندیدن شدید که موجب کشش اجزای صورت می شود ، خودداری نمایید . و به هنگام خنده گونه هایتان را با دست نگه دارید . فین کردن شدید و پاک کردن بینی چه با گوش پاک کن و چه با دست ممنوع است . برای پاک نمودن بینی از سرم شستشو کمک بگیرید .

 

 

3 ماهه اول :

تا 3 ماه پس از جراحی بینی هر کاری که موجب پرخونی صورت شود ، ممنوع است . به عبارت دیگر ، خم شدن به مدت زیاد ، برداشتن اشیای سنگین ، قرارگیری در معرض هوای گرم یا تابش آفتاب ، رفتن به حمام داغ یا سونا ، مصرف غذاهای تند و . . . در این مدت زمان مضر بوده و لازم است منع شود .

تغذیه :

در رابطه با مراقبت های طولانی مدت پس از جراحی بینی ، رعایت تغذیه مناسب نیز ضروری است . از صرف غذاها و خوراکی های شور ، خوراکی های مصنوعی مثل سوسیس و کالباس ، فست فود و سس تا سه ماه خودداری کنید . چرا که این مواد موجب بالا رفتن حجم ورم ها و کند شدن روند بهبودی می شود .

عینک زدن :

تا 4 ماه پس از جراحی بینی از عینک زدن خودداری نمایید و پس از آن از عینک های سبک استافده نمایید .

نظرات بسته شده است.