عمل زیبایی بینی

انجام عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی چگونه انجام می شود ؟ اقدامات جراحی بینی ، به منظور اصلاح شکل ظاهری بینی را رینوپلاستى یا جراحی زیبایی بینی ، می نامند که هدف از آن ، دستیابی به تعادل بینی با ساير اجزای صورت از نقطه نظر علم زیباشناسی می باشد ؛ جراحی زیبایی بینی ، ترکیبی از علم جراحی و پزشکی و نیز زیبایی شناسی و خلاقیت می باشد ؛ بینی ، از اجزای بسیار پیچیده صورت می باشد و خصوصیات بینی هر فرد ، متناسب با سایز اجزا دیگر صورت برای هر کسی منحصر به فرد است.

عمل زیبایی بینی

به این خاطر در برنامه ریزی های جراحی زیبایی بینی ، علاوه بر اصلاح ایرادات بینی ، حفظ تعادل با سایر اجزای صورت نیز در نظر گرفته می شود ؛ در واقع ، بینی کوچک بر روی صورت بزرگ زیبا نخواهد بود.

عمل جراحی زیبایی بینی

براى به دست آوردن بينى زيبا ، سه عامل علم پزشكى ، هنر زيبايى شناسى و تجربه لازم هست ؛ در واقع جراح بينى ، علاوه بر داشتن دانش روز پزشكى ، بايد دستان هنرمند داشته باشد تا به مرور زمان با كسب تجربه ، بتواند نتايج جراحى بينى زيبايى بدست آورد.

در اين شرايط ، به مرور زمان علاوه بر كاهش عوارض جراحى بينى ، نتايج عمل هاى بينى عالى خواهند بود ؛  عمل زیبایی بینی كه نتايج بينى يكسان دارد ؛ از هنر زيبايى شناسى به دور است و جراحى بینی كه همواره  دچار عوارض بعد از عمل بينى ، مى شود ؛ از دانش جراحى زیبایی بینی ، دور افتاده است و تجربه از عوارض جراحى بینی ، كسب نكرده است.

جراح بينى ، علاوه بر اصلاح ايرادات بينى بايد تعادل و هماهنگى بينى با صورت را هم برقرار كند ؛ در انتها هم بايد راه تنفس بينى بيمار باز باشد و فرد بعد از عمل زیبایی بینی ، هيچ گونه مشكل تنفسى نداشته باشد ؛ در عمل زیبایی بینی ، به این نکته توجه داشته باشید که حتما برای به دست آوردن نتیجه ایده آل به بهترین جراح بینی ، مراجعه کنید.

انواع روش های جراحی بینی

برای انجام جراحی زیبایی بینی ، دو روش جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز وجود دارد که در ذیل ، درباره آن ها توضیح خواهیم داد.

تفاوت جراحی بینی به روش بسته و باز

در روش جراحی بینی بسته ، تمامی برش ها داخلی بوده و درون حفره های بینی ایجاد می شوند ، در حالی که برش های مورد نیاز در جراحی بینی باز در ناحیه میانی حفره های بینی ایجاد می شود ؛ به همین علت ، جراحی های پیچیده ؛ هم چون جراحی بینی ترمیمی ، جراحی بینی گوشتی و غیره که نیاز به اعمال تغییرات گسترده دارند ؛ به روش جراحی بینی باز انجام می شود.

دید جراح بینی در روش جراحی بینی باز ، بسیار بیشتر از روش جراحی بینی بسته خواهد بود ؛ بارزترین تفاوت میان این دو روش جراحی زیبایی بینی ، در ناحیه ایجاد برش می باشد.

به علت داخلی بودن برش های جراحی بینی بسته ، دوران نقاهت افرادی که به این روش جراحی بینی انجام داده اند ، بسیار کمتر از افرادی که جراحی بینی باز انجام داده اند ، خواهد بود.

میزان تورم و کبودی در افرادی جراحی بینی باز انجام داده اند ، بیشتر از افرادی جراحی بینی بسته انجام داده اند ، خواهد بود.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی

تورم و کبودی بعد از عمل

معمولا بعد از جراحی زیبایی بینی ، اندکی تورم و کبودی در نواحی اطراف چشم ایجاد می شود ، که به مرور زمان بهبود می یابد. برای تسریع در بهبودی ورم و کبودی اطراف چشم ، می توانید تا 48 ساعت بعد از عمل ، از کمپرس سرد یا تکه های یخ در این نواحی استفاده کنید. دقت نمایید که یخ را مستقیما بر روی پوست قرار ندهید.

استراحت

بهترین وضعیت برای استراحت ، خوابیدن به پشت یا به حالت طاقباز می باشد. برای کمک به کاهش تورم در هنگام استراحت به کمک دو یا چند بالش ، سر را در وضعیت بالاتر از بدن قرار دهید.

تغذیه بعد از عمل زیبایی بینی

در دوران ریکاوری پس از عمل ، از جویدن غذاهای سفت و سخت پرهیز کرده ، و غذاهای نرم و آبکی میل نمایید. همچنین برای جلوگیری از بروز یبوست ، مواد غذایی سرشار از فیبر را در رژیم غذایی خود گنجانده ، و آب فراوان بنوشید.

استحمام

تا قبل از برداشتن گچ بینی ، به منظور جلوگیری از خیس شدن آن نمی توانید استحمام کنید. البته می توانید به روشی که در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد ، موهایتان را بشویید.

پس از برداشتن گچ بینی نیز بهتر است ، از استحمام با آب داغ پرهیز نمایید. زیرا گرما می تواند سبب افزایش تورم بینی شود.

مصرف داروها

برای جلوگیری از بروز عفونت پس از عمل بینی ، جراح بینی تان برای شما آنتی بیوتیک تجویز می کند ، که لازم است به صورت منظم و سر ساعت مصرف نمایید.

همچنین ممکن است بعد از عمل بینی اندکی درد را تجربه کنید ، که می توانید با تجویز جراحتان از مسکن ها برای تسکین درد استفاده کنید.

جلوگیری از بروز خونریزی

به منظور جلوگیری از وارد آمدن فشار به بینی و بروز خونریزی ، فین نکنید. همچنین با دهان باز ، سرفه و عطسه کنید.

مصرف الکل و دخانیات

استفاده از فرآورده های دخانی و الکل را ، از مدتی قبل از جراحی بینی متوقف نموده ، و در دوران نقاهت بعد از عمل نیز این کار را ادامه دهید. الکل می تواند خطر بروز خونریزی را ، در حین جراحی و پس از آن افزایش دهد. همچنین نیکوتین ، سبب ایجاد اختلال در روند بهبودی می شود.

 

پرسش و پاسخ جراحی بینی

چند روز بعد از عمل بینی میشه رانندگی کرد ؟

معمولا به بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه می شود به مدت 2 هفته پس از عمل بینی از رانندگی کردن خودداری کنند.

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

هزینه جراحی زیبایی بینی ، از هر فرد به فرد دیگر متغیر می باشد ؛ از این رو ، بهتر است جهت اطلاع از هزینه عمل بینی به جراح بینی مراجعه شود.

آیا نتیجه جراحی زیبایی بینی دائمی است ؟

بله ، جراحی زیبایی بینی پس از اتمام رشد بینی انجام می شود ؛ به همین علت ، پس از انجام جراحی بینی تغییری در حالت بینی ایجاد نخواهد شد.

آیا بیماران پس از انجام جراحی زیبایی بینی از استعمال دخانیات منع می شوند ؟

بله ، افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید تا مدتی از مصرف سیگار و قلیان خودداری کنند ؛ چرا که مصرف این دو مورد سبب طولانی شدن دوره نقاهت جراحی بینی می شود ، حتی بیماران باید از قرار گرفتن در معرض دود این موارد نیز پرهیز کنند ، زیرا سموم موجود در دود سیگار در روند التیام زخم ها اختلال ایجاد می کند.

مصرف الکل پس از جراحی بینی برای بیماران خطرآفرین است ؟

مصرف نوشیدنی های حاوی الکل بعد از جراحی زیبایی بینی ، سبب افزایش دوره نقاهت عمل بینی می شود ؛ به همین علت ، به بیماران توصیه می شود از مصرف آن اجتناب کنند.

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی چه سنی است ؟

انجام جراحی زیبایی بینی ، پس از اتمام سن بلوغ انجام می پذیرد ؛ چرا که رشد بینی همزمان با اتمام سن بلوغ پایان یافته و کامل می شود.

مدت زمان دوران نقاهت جراحی بینی چقدر است ؟

امروزه استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در جراحی زیبایی بینی ، سبب کاهش طول دوره نقاهت عمل بینی به 7 الی 10 روز شده است.

مدت زمان استفاده از چسب بینی چقدر است ؟

مدت زمان مورد نیاز جهت استفاده از چسب بینی ، بسته به شرایط بیماران متغیر بوده و توسط جراح بینی مشخص می گردد.

جراحی زیبایی بینی چه مدت به طول می انجامد ؟

مدت زمانی که جهت انجام جراحی زیبایی بینی ، مورد نیاز می باشد با توجه به وسعت عمل بینی بین 2 الی 3 ساعت است.

آیا جراحی زیبایی بینی دردناک است ؟

خیر ، میزان درد بیماران پس از جراحی زیبایی بینی بسیار خفیف بوده که با مصرف مسکن به طور کامل بر طرف می شود.

آیا بیماران پس از انجام جراحی زیبایی بینی از انجام ورزش منع می شوند ؟

انجام ورزش های سبک بعد از عمل زیبایی بینی ، منع ندارد ؛ اما بیماران باید از انجام ورزش هایی که نیاز به تنفس بیشتر داشته و همچینن ، احتمال اصابت ضربه به صورت در آنان وجود دارد ، پرهیز کنند.

آیا بیماران از رفتن به استخر پس از جراحی زیبایی بینی منع می شوند ؟

توصیه می شود ، کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، حداقل به مدت 2 ماه از رفتن به استخر و انجام ورزش شنا ، خودداری کنند.

آیا امکان انجام جراحی زیبایی بینی در دوران قاعدگی وجود دارد ؟

بله ، اما به علت راحتی بیشتر خود بانوان بهتر است ، جراحی بینی پس از اتمام این دوران انجام شود.

آیا می توان در دوران شیردهی جراحی زیبایی بینی انجام داد ؟

بله ، انجام عمل زیبایی بینی در دوران شیردهی ایراد ندارد ؛ تنها بانوان باید به این نکته توجه کنند که پس از رفع کامل اثر داروی بیهوشی به فرزندان خود شیر دهند.

آیا جراحی زیبایی بینی خطرناک است ؟

خیر ، بر خلاف تصورات عامه مردم جراحی زیبایی بینی ، بسیار ایمن و ساده بوده و انجام آن سبب بروز عوارض در بیماران نمی شود.

نظرات بسته شده است.