درمان کبودی بینی

راه کارهای کاهش تورم و کبودی بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

تورم و کبودی بینی، بستگی به اقدامات انجام شده بر روی بینی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. هرچه میزان این دستکاری ها بیشتر باشد و به اصطلاح بینی کار بیشتری نیاز داشته باشد، تورم و کبودی بیشتری را بعد از عمل خواهیم داشت. تورم بینی عارضه نیست و جای نگرانی ندارد و به مرور زمان کاهش می یابد. البته با اقداماتی که قبل، حین و بعد از عمل به کار خواهیم بست از تورم بینی پیشگیری کرده و مانع آن خواهیم شد.

اقدامات قبل از عمل:

حداقل 2 هفته قبل از عمل نباید سیگار یا قلیان بکشید. مصرف ویتامین c به میزان 1 گرم یک هفته قبل تا یک هفته بعد از عمل در کاهش تورم و کبودی مؤثر است. چند ساعت قبل از شروع عمل جراحی، قرصی به نام کلونیدین ٢./ میلی گرم در مرکز جراحی به شما داده می شود، که باعث کاهش فشار خون حین عمل می شود. این مسئله باعث کاهش تورم و کبودی بعد از عمل شما نیز می شود. ضمن آنکه باعث آرام بخشی و کاهش اضطراب شما قبل از عمل نیز می شود. حالت خواب آلودگی قبل از عمل بخاطر مصرف این قرص است.

اقدمات حین عمل

با استفاده از داروهای لازم و کاهنده فشار خون ، خون ریزی حین عمل کم می شود و این باعث کاهش تورم و کبوی بعد از عمل می شود. هم چنین با تکنیک های صحیح جراحی و پرهیز از دستکاری های بی مورد و شستشوی مرتب محل عمل و سایر اقدامات لازم از تورم و کبودی بعد از عمل پرهیز می شود.

اقدامات بعد از عمل

این قسمت بسیار مهم است و توسط خود شما انجام می گیرد. این اقدامات شامل بالا نگه داشتن سر به مدت حداقل یک هفته حین خواب می باشد که بهتر است از 2 بالش زیر سر هنگام خواب استفاده نمایید. استفاده از کمپرس سرد به مدت 2 روز بعد از عمل بر روی صورت و اطراف بینی و زیر چشم در کاهش تورم و کبودی مؤثر است. استفاده از این کمپرس ها به صورت متناوب است یعنی مدت چند دقیقه بر روی صورت گذاشته و بعد از آن چند دقیقه استفاده نکنید و سپس دوباره استفاده نمایید. از خم شدن و نیز بلند کردن اجسام سنگین حداقل یک ماه پرهیز نمایید زیرا در این صورت فشار خون سر و صورت بالاتر رفته و احتمال خون ریزی بعد از عمل نیز بیشتر می شود. برای نوشیدن مایعات بهتر است از نی استفاده نکنید زیرا مکش علاوه بر درد ناحیه بینی، باعث تورم بینی نیز می شود. بعد از عمل از غذاهای پر پروتئین و میوه و سبزیجات تازه استفاده نمایید. بهتر است میوه ها کم شیرین، آب میوه ها تازه باشند. استفاده زیاد از کمپوت ها و آب آنها باعث بروز جوش صورت می شود. آناناس طبیعی، آب کرفس، و کلم در کاهش تورم صورت و بینی مؤثر است. هم چنین از داروهایی که برای شما تجویز می شود به موقع استفاده نمایید زیرا که این داروها نیز باعث کاهش تورم بینی و صورت شما خواهند شد.

????????توصیه های دکتر محمد گلی درباره تورم کبودی بعد از جراحی بینی????????

 

پولیپ بینی چیست و درمان آن چگونه است

پولیپ بینی چیست و درمان آن چگونه است

پولیپ بینی چیست و درمان آن چگونه است

پولیپ بینی از حساسیت ها و یا یک آلرژی ساده ممکن است  ایجاد شود که با مشکلات تنفسی و جدی رو به رو خواهید شد و امکان دارد  خیلی از افراد به پلیپ بینی دچار شوند  ولی چون علائم آن بسیار کم است متوجه این موضوع نشده  و بلعکس در یک سری افراد به قدری این علائم زیاد است که باعث می شود حس بویاییشان از بین برود و مجبور به جراحی بینی شوند.

در واقع پولیپ بینی فضای داخلی و سینوس ها را اشغال می کند و در صورتی که دجار گرفتگی بینی ،خلط پشت سر ، سردردهای پی در پی و … شدید  بهتر است به پزشک مراجعه کرده و برای درمان آن اقدام کنید .پزشک با توجه به بیماری شما برایتان دارو تجویز می کند و اگر درمان دارویی موثر واقع نشد چاره ای جز جراحی پولیپ بینی نخواهد بود. در صورتی که پولیپ کوچک باشد با درمان دارویی قابل درمان است .

می توانید جراحی آندوسکوپیک را همزمان با جراحی بینی انجام دهید.

پولیپ بینی چیست و درمان آن چگونه است

 

مخاط بینی چیست ؟

به لایه خارجی که پوشاننده بینی می باشد مخاط بینی می گویند .زمانی پولیپ بینی ایجاد می شود که مخاط بیش از حد رشد و از حالت طبیعی خارج شود. کسانی که دارای پولیپ بینی هستند معمولاً فضای داخلی بینی به وسیله پولیپ اشغال می شود .و در صورتی که احساس گرفتگی بینی کردید امکان پولیپ بینی وجود دارد.زیرا جریان هوا با وجود پولیپ کمی دشوار است .

علائم

از آنجایی که پولیپ شما کوچک باشد امکان اینکه هیچ گونه عوارضی مشاهده نشود زیاد است .در صورتی علائم به وضوح مشخص است که پولیپ ایجاد شده رشد بیش از حد نرمال داشته باشد یا تکثیرشده باشد.که در این صورت با انسداد بینی به همراه است .

برخی از علائم پولیپ بینی به شرح ذیل می باشد.

 • آب ریزش بینی
 • کاهش حس بویایی
 • کاهش حس چشایی
 • درد سینوس و یا صورت
 • خرناس کشیدن
 • سردردهای پی در پی
 • ایجاد درد در فک بالا
 • اجاد درد در ناحیه پیشانی

 

درصورتی که هربک از علائم  بالا  مبتلا شدید و چنانکه برای مدت یک هفته یا بیشتر ادامه دار بود

بهتر است به پزشک مراجعه کرده تا در صورت پولیپ بینی برای درمان آن اقدام کنید.پولیپ بینی می تواند برای هر فردی اتفاق بیفتد ولی معمولاً در افراد میانسال بیشتر دیده می شود.برای کوچک شدن می توان از دارو استفاده کرد.

سایر خدمات دکتر محمد گلی
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .

 

پروتز بینی

کاربرد پروتز در جراحی بینی

کاربرد پروتز در جراحی بینی

زمانی که فردی جراحی ترمیمی بینی را با هدف از بین بردن اشکالات به وجود آمده در جراحی بینی اولیه انجام می دهد می خواهد بینی تغییر کرده و به حالت ایده آل خود تبدیل شود. اما از آنجایی که در جراحی بینی اولیه روی بینی تغییرات زیادی شکل گرفته است و غضروف ها ، استخوان ها به مانند روز های اول نیستند و بسیاری از بافت پوستی و استخوانی بینی تحلیل رفته است نیاز است که از پروتز بینی برای تقویت غضروف ها استفاده شود.در مواردی که نمی توان گرافت مناسب به دست آورد و یا اینکه بیمار تمایل ندارد از بدن خودش غضروف برداشته شود از پروتز بینی استفاده می شود.

پروتز بینی

 

کاربرد پروتز بینی

در کسانی که در جراحی بینی اولیه پل بینی به اندازه زیادی تحلیل پیدا کرده است نیاز است که غضروف برای تغییر شکل بینی ترمیم شود تا فرورفتگی ها را از بین ببرد که برای رسیدن به حالت مطلوب از پروتز بینی استفاده می شوداز مزایای پروتز بینی می توان به عدم خم شدن و تغییر شکل آنها اشاره کرد .  بیشتر پروتز هایی که در جراحی بینی استفاده می شود از جنس سیلیکونی می باشد

همچنین چون جذب بدن نمی شوند  به صورت مادام العمر در بینی شکل خود را از دست نمی دهند و جراح بینی می تواند برای متناسب کردن بینی به اندازه صورت هر شخص پروتز ها را تراش دهد.اما از عوارض پروتز ها می توان به امکان مبتلا شدن عفونت اشاره کرد و در صورتی که فرد مراقبت های لازم از بینی را نداشته باشد ممکن است پروتز جابه جا شود .

جراحان بینی معمولا از پروتز بینی برای نوک بینی استفاده نمی کنند و نیز بینی هایی که از دید جراحان پر خطر هستند گزینه های مناسبی برای استفاده پروتزهای این چنینی نیستند.

 

سایر خدمات دکتر محمد گلی
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .

سوالات متداول جراحی ترمیمی بینی

سوالات متداول در جراحی ترمیمی بینی

سوالات متداول در جراحی ترمیمی بینی

در رابطه با جراحی ترمیمی بینی سوالات متداولی ازدکتر گلی پرسیده می شود که در این قسمت به این سوالات پاسخ داده می شود.

جراحی ترمیمی بینی معمولا بصورت باز انجام می شود یا بسته؟

در مواردی که مشکلات ایجاد شده در جراحی اولیه بینی جزئی باشد و نیاز به اصلاحات کمی داشته باشد معمولا از روش بسته استفاده می شود اما در اشکالات شدید بهترین گزینه جراحی به روش باز می باشد تا بتوان تغییرات لازم را ایجاد کرد.

سوالات متداول جراحی ترمیمی بینی
سوالات متداول جراحی ترمیمی بینی

در جراحی ترمیمی بینی از چه تکنیک هایی استفاده می شود؟

تکنیک های مورد استفاده در این جراحی تفاوتی با جراحی بینی اولیه ندارد ولی در جراحی ترمیمی بینی تمرکز بیشتر بر بازسازی بینی است.

چرا جراحی ترمیمی بینی نسبت به جراحی های دیگر کمی دشوارتر می باشد ؟

زیرا بینی که یکبار جراحی بروی آن انجام گرفته شده است نسبت به بینی که برای بار اول قرار است که جراحی شود حساس تر می باشد . ممکن است برای انجام جراحی ترمیمی بینی برای برطرف کردن مشکلات بینی نیاز به تقویت غضروف بینی و بافت استخوان بینی باشد که این کار کمی دشوار می باشد و جراح باید غضروف مورد نیاز برای تقویت را از دنده یا گوش بیمار تهیه کند.

بهترین زمان انجام جراحی ترمیمی بینی چه زمانی می باشد؟

به هیچ عنوان برای جراحی ترمیمی بینی عجله نکنید با توجه به اینکه بعد از گذشت یک سال بعد از جراحی اولیه بینی تورمات و کبودی ها بطور کامل بطرف می شود و بهبودی کامل حاصل می گردد بهتر است اگر نیاز به اقدام مجدد و جراحی ترمیمی بینی دارید حداقل یک سال صبر نمایید . هرچند ممکن است این مدت طولانی باشد ولی باید از اقدام عجولانه پرهیز نمایید زیرا ممکن است ترمیم زود به هنگام موجب بروز عوارض و مشکلات دیگری شود. دکتر گلی توصیه می کنند افرادی که خواستار جراحی ترمیمی بینی هستند باید حداقل یک سال صبر نمایند .

در صورتی که خواستار جراحی ترمیمی بینی هستید حتما به این نکات توجه نمایید :

 • برای انجام جراحی ترمیمی بینی و بدست آوردن بهترین نتیجه از این جراحی بدنبال جراح بینی باشید که در انجام این جراحی با تجربه و با مهارت بالا باشد و بتواند درک مناسبی از اهداف مورد نظر بیمار برای اصلاح ظاهر بینی داشته باشد.
 •  به هیچ عنوان برای انجام این جراحی عجله نکنید و خودسرانه عمل نکنید زیرا ممکن است جراحی ترمیمی زود به هنگام مشکلات بیشتری را برای شما ایجاد کند.
 • بهتر است خیلی حساس نباشید و در صورتی که مشکلات ظاهری بینی شما جزئی است این جراحی را انجام ندهید زیرا ممکن است خطرات ناشی از این جراحی بطورمشخص از مزایای آن بیشتر باشد و با انجام این جراحی مشکلات بیشتری در بینی ایجاد شود که جای جبران نداشته باشد.

سایر خدمات دکتر محمد گلی :
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .

امکان پیدایش اسکار عمل بینی

امکان پیدایش اسکار عمل بینی

اسکار عمل بینی

اسکار عمل بینی یکی از نکات نگران کننده بیماران است . بسیاری از مراجعین و افراد خواستار جراحی بینی که مستعد گوشت اضافه یا بدزخمی هستند ، از ایجاد اسکار یا اثرات زخم جراحی بینی بسیار هراسان و نارحتند . دکتر محمد گلی جراح بینی اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار کاربران و مراجعین خود قرار می دهد .

 

امکان پیدایش اسکار عمل بینی

 

 

اسکار چیست ؟

هر بخش یا ناحیه ای از پوست که دچار پارگی و جراحت شده باشد ، ممکن است پس از بهبودی زخم ، اثر آن به جای بماند . در افراد بدزخم این عارضه شدید تر است . و اثر زخم یا اسکار ممکن است به حالت بدرنگ و با رنگ متناقض یا به شکل برجسته و فرورفته و ناهموار به چشم آید . اگر ساختار اسکار از درون پوست و در لایه های داخلی ایجاد شده باشد ، راه درمان آن تزریق استروئید است و همچنین ماساژهای درمانی و تکنیکی پس از تزریق استروئید تا حد بسیار زیادی در درمان اسکار داخلی نقش دارند . لازم به ذکر است که همه اعمال جراحی منجر به ایجاد اسکار می شوند . اما در جراحی های زیبایی ، با دانش تجربی و تخصصی جراحان ، تا حد ممکن جایگاه برش جراحی از دید پنهان می شود. زیرا هدف اصلی از جراحی ، ایجاد منظره ای زیبا و حالتی متعادل است به همین دلیل دیده شدن اثر جراحی و جای برش صحیح نیست ولی در جراحی های درمانی که هدف حفظ حیات و سلامتی بیمار است ، درمان عاضه و مشکل در درجه اول اهمیت جای می گیرد و مصون ماندن اسکار چندان مهم نیست .

عمل بینی

عمل جراحی بینی با هدف زیبایی و درمانی به گونه ای صورت می پذیرد که کمترین آسیب و اشکال به عملکرد و بخش های سالم وارد شود . اسکار عمل بینی در تمامی بیماران به مرور زمان محو شده و از دیدها پنهان می ماند . برای پیشبرد این عمل اگر روش جراحی باز اتخاذ شود ، برش جراحی در خط تای پوستی کناره پره های بینی اعمال شده و برشی دیگر در کلوملا زده خواهد شد تا پوست بینی به کل بالا برود و اقدامات تخصصی به راحتی انجام گیرد . این دو برش مذکور پس از بهبودی به سختی قابل مشاهده و تشخیص می باشند. و در جراحی به روش بسته نیز ، اسکار عمل بینی در داخل سوراخ ها جای می گیرد و به هیچ عنوان دیده نخواهد شد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح بینی .

اسکار جراحی

اسکار جراحی

اسکار جراحی

پس از جراحی بینی اسکار جراحی یا اثر برش جراحی گاه در مناطق برش خورده به جای می ماند ولی بعد از طی دوره بهبودی و نقاهت به تدریج کنرنگ شده و به کل محو می گردد . ماهیت اسکار به گونه ای است که اگر بخشی از پوست دچار برش یا پارگی شود ، پس از درمان زخم ، اثر آن به جای مانده و ظاهر پوست را از حالت عادی خارج می کند ولی در مورد عمل بینی ، سعی می شود برش ها در نقاطی زده شوند که بر پیوستگی پوست اثر نگذاشته و در خطوط ناهموار بینی اعمال شوند  . نواحی پنهانی چون کنره پره های بینی و بخش پایینی بین دو سوراخ مناسب ترین ناحیه برای بریدن پوست و پیشبرد جراحی هستند . به این ترتیب بیماران و مراجعین عزیز باید بدانند که کلیه جراحی ها اسکار ایجاد می نمایند .

اسکار جراحی

جراحی های درمانی

در جراحی هایی که هدف اصلی ، درمان و حفظ حیات بیمار باشد دیگر نکات زیبایی مد نظر قرار نگرفته و هدف اصلی نجات جان بیمار است اما در جراحی های زیبایی تا حد امکان برش جراحی کوچک بوده و در منطقه ای ایجاد می شود که از دید اولیه مصون باشد.

جراحی بینی

برخی از اثرات اسکار جراحی از قبل قابل پیش بینی شده و وجودشان عادی است . در این موارد پس از مدتی اثر برش جراحی کم رنگ و نامشخص می شود . در موارد نادری که به علت خطای جراح یا عدم رعایت اقدامات مراقبتی و بهداشتی پس از جراحی بینی اسکارهای جراحی زیاد و بی رویه شوند ، زیبایی چهره به هم می خورد و نتیجه جراحی از وضع پیش بینی شده فاصله می گیرد . البته چنین عارضه ای بسیار نادر است و با درمان های اصولی و تخصصی پوستی ، مشکلات موجود رفع می شوند . در کل در دانش تخصصی جراحی بینی به اسکارهای درونی ، خطوط بی رویه و بی قاعده می گویند . این خطوط به دلیل اجتماع زیاد بافت های اسکار جراحی شکل گرفته و اگر جراح از ظرافت و تجربه کافی برخوردار باشد ، به هیچ عنوان شاهد این عوارض نخواهیم بود .

درمان

همانطور که گفته شد اثرات اسکار جراحی بینی به ندرت اتفاق می افتد ولی در صورت وقوع ، با معاینه های تخصصی مناسب ترین راه حل درمانی اتخاذ می شود . اگر بخش های غضروفی درگیر اسکار باشند ، جراحی ترمیم بینی لازم است ولی اگر اسکار جراحی مربوط به پوست و سطحی باشد ، با تزریق استروئید درمان انجام خواهد شد .

سایر خدمات دکتر محمد گلی :
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .

تقارن سوراخ های بینی

تقارن سوراخ های بینی

تقارن سوراخ های بینی

یکی از نکات مهم در خصوص موفقیت جراحی بینی ، تقارن سوراخ های بینی است . این مهم درباره بیمارانی که می خواهند تحت جراحی ثانویه یا ترمیمی قرار بگیرند مهم تر بوده و لازم است عواقب جراحی قبلی از جمله غیرقرینگی سوراخ ها برطرف و اصلاح شود . دکتر محمد گلی جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی با ارائه تکنیک های موثر و اصولی ، با کمک امکانات جراحی بینی ، تقارن و تعادل را به بینی بازگردانده و کلیه مشکلات فرمی را رفع می نماید .

تقارن سوراخ های بینی

نقش جراح بینی

پس از عمل بینی انتظار میرود که کلیه بخش های بینی متقارن و متعادل باشند . به ویژه سوراخ ها که باید حالتی قرینه و متوازن داشته باشند . قرینه گی سوراخ های بینی تنها به دست یک جراح متبحر و با تجربه انجام پذیر است تا با ظرافت و دقت بالا فرم و عملکرد ایده آل را خلق کند . در اصل جراح بینی با در نظر گرفتن استاندارد های آناتومی و مبانی زیبایی شناسیق دست به رفع معایب بینی می زند اگر بیمار دارای یک بینی منحرف باشد ، اگر شکستگی در بینی رخ داده باشد یا اگر عدم قرینه گی بینی مادرزادی باشد ، با امکان سنجی و اتخاذ تدابیر تخصصی ، کلیه مشکلات برطرف خواهند شد .

علاوه بر تبحر و مهارت جراح و هنر وی ، لازم است بیمار نیز اقدامات مراقبتی بعد از جراحی را به درستی رعایت کند تا فرم و عملکرد بینی وی ، سالم و طبیعی باقی بماند . به این منظور علاوه بر مراقبت های کوتاه مدت لازم است تا ماه ها از بینی محافظت شود و ملاحظات دراز مدت رعایت گردند .

توصیه جراحان بینی

لازم به ذکر است که صورت و بینی افراد عادی هم در بسیاری از موارد کمی غیرقرینگی دارد و نامتقارن بودن صورت به میزان کم عادی و معمول است ولی چنانچه این غیر قرینگی شدید و فاحش باشد ، لازم است در جراحی بینی اقدام به اصلاح آن شود . در مورد کسانی که بینی متقارنی دارند ، جراح کلیه حواس خود را برای حفظ تقارن معطوف می دارد و تغییرات لازم را در بقیه نقاط اعمال می کند .  در کل تقاررن سوراخ های بینی اهمیت بسیار بالایی دارد .

قرار گیری سوراخ ها

پس از جراحی بینی سوراخ ها نباید از هم دور یا به هم نزدیک باشند تا وضعیت بینی جذابیت چهره را مخدوش نکند .

سایر خدمات دکتر محمد گلی :
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .

آندوسکوپی بینی و سینوس

آندوسکوپی بینی و سینوس

آندوسکوپی بینی و سینوس

آندوسکوپی بینی و سینوس در حوزه تخصصی گوش و حلق و بینی دو کاربرد عمده دارد : تشخیص و درمان . که در ادامه هر یک از این کاربرد ها را بررسی می کنیم .

آندوسکوپی بینی و سینوس

تشخیص بیماری

در این کاربرد از دستگاه آندوسکوپ برای شناسایی بیماری ، علل گرفتگی بینی ، دلیل حساسیت ، اختلالات تنفسی و بویایی ، خونریزی ها و . . . استفاده می شود . طبق نظر دکتر محمد گلی آندوسکوپی بینی و سینوس برای شناسایی بیماری ها و منشا آنها کاملا بی خطر و بی عارضه است البته اگر این اقدام توسط یک پزشک متخصص صورت پذیرد . تشخیص با این دستگاه خطرات ابزار های تشخیصی دیگری چون سی تی اسکن و ام آر آی را نداشته و به دلیل بی نیازی از تابش اشعه ها به بافت های بدن ، می تواند به دفعات مورد استفاده قرار گیرد . دوربین مخصوصی که در این دستگاه قرار دارد ، کلیه بافت ها و مجاری بینی را برای جراح قابل مشاهده ساخته و به آسانی منشا مشکلات را نمایان می سازد . همکاری بیمار با پزشک متخصص در این امر لازم و ضورری است تا دقیق ترین ارزیابی و بررسی انجام شود و نتیجه قطعی صادر گردد. آندوسکوپی بینی و سینوس با هدف تشخیص لازم است با بیحسی موضعی صورت پذیرد و به شکل سرپایی درمطب یا کلینیک قابل انجام است .

درمان بیماری

همانطور که گفته شد ، کاربرد دیگر آندوسکوپی درمان بیماری ها و مشکلات حوزه بینی و سینوس است . برای درمان به کمک آندوسکوپی لازم است اقدامات تخصصی در اتاق عمل و تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام پذیرد .

اگر گرفتگی دهانه سینوس ها موجب عفونت سینوسی یا سینوزیت شود یا ترشحات اختلالاتی داشته باشند ، تهویه سینوس ها یا معابر بینی با مشکلاتی موجاه شده باشد و . . .  با کمک آندوسکوپی بینی و سینوس می توان مشکل را رفع کرده و به درمان بیماری پرداخت . برای پرداشت برخی از پولیپ ها با توجه به موقعیتشان ، اجسام خارجی که مشکلات عدیده ای را به همراه آورده اند ، برای رفع تنگی مجراهای هوایی و بویایی ، می توان از آندوسکوپ کمک گرفت . با این درمان بافت های طبیعی و سالم بینی دست نخورده باقی مانده و تنها بخش هایی درگیر با عارضه تغییر حالت می دهند و بهبودی خواهند یافت . از آندوسکوپی برای رفع تومورهای قاعده جمجمه ، نشت ممایع مخاطی ، استخراج تومورهای سرطانی و . . .  استفاده های مفیدی می شود .

سایر خدمات دکتر محمد گلی :
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .

سوراخ در سپتوم

سوراخ در سپتوم

سوراخ در سپتوم

پیدایش سوراخ در سپتوم چه عواقبی به همراه دارد ؟ علت این عارضه چیست ؟ نقش جراحی بینی در درمان این ایراد چگونه است ؟ سپتوم همچون دیواره ای کم عرض در وسط بینی جای دارد و همچون خطی صورت را به دو نیم تقسیم می کند . این دیواره کانال های هوایی چپ و راست بینی را از هم جدا کرده و باعث تمایز دو سوراخ بینی می شود . در این باره لازم است بدانید که بخش مقابل دیواره میانی بینی از جنس غضروف بوده و بخش عقبی آن استخوانی است . این دیواره از هر دو سو توسط لایه های مخاطی احاطه شده و عملکردهای مهمی را در تنفس ، بویایی ، تولید صدا و هدایت ترشحات به عهده دارد .

سوراخ در سپتوم

علت پیدایش سوراخ در سپتوم

مخاط احاطه کننده تیغه بینی حاوی عروق خونی هستند که غضروف و سلول های غضروفی را تغذیه می کنند به همین دلیل هر شرایطی که به این بافت ها آسیب برساند ، تغذیه غضروف بینی را مختل ساخته و چنانچه ناحیه ای از تیغه یا غضروف بینی تعغذیه نشود ، سلول های آن خواهند مرد و بافت غضروفی تخریب شده و تیغه سوراخ می شود . در برخی از بیماران پیدایش سوراخ در سپتوم عمدی رخ می دهد مثلا کسانی که برای عبور رینگ از بینی دیواره آن را سوراخ می کنند ، ناخودآگاه موجب پیشرفت سوراخ و بزرگ شدن آن می شوند زیرا سلول های اطراف سوراخ کوچک به تدریج تحلیل رفته و بر قطر سوراخ افزوده می شود به این ترتیب عواقب جبران ناپذیری فرد را تهدید می کند . علاوه بر این مصرف مواد همچون کوکائین ، یا استنشاق اسپری های ضد احتقان در دراز مدت بر ایجاد این عارضه دخیلند .

نشانه های بروز سوراخ در سپتوم

 سوراخ شدن تیغه بینی هیچ گونه علامتی در ابتدا ندارد و با پیشرفت مشکل ، بیمار دچار نارحتی هایی می شود . از مهم ترین آسیب های سوراخ در سپتوم می توان به خشکی بینی ، لختگی خون در این عضو ، شنیدن صدای سوت مانند به هنگام تنفس از بینی و دفورمیتی بینی اشاره کرد .

درمان

طی جراحی بینی و پیوند بافت های غضروفی می توان عارضه به وجود آمده را درمان کرده و پیشرفت بیماری های عفونی پیشگیری نمود البته در این میان مراقبت های پس از جراحی بینی برای جلوگیری از عود عارضه کمک شایانی به ماندگاری درمان خواهد نمود .

سایر خدمات دکتر محمد گلی :
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .

بارداری پس از جراحی بینی

بارداری پس از جراحی بینی

بارداری پس از جراحی بینی :

بسیاری از متقاضیان جراحی بینی در سنین باروری قرار دارند به همین دلیل در برخی از بیماران خواه نا خواه این جراحی با بارداری همزمان شده یا ممکن است بارداری پس از جراحی بینی اتفاق بیفتد . لازم است بدانید که جراحی بینی از نوع عمل های سنگین و تهاجمی است که فیزیک بدنی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد در این باره رسیدن به دوره نقاهت و بهبودی نیازمند زمان است تا بیمار حالت عادی و سلامت طبیعی را بازیابد . علاوه بر این مشاهده نتایج جراحی و رسیدن به شرایط دلخواه نیز زمان بر است زیرا ورم های موجود و التهاب های ناشی از جراحی باید به مرور بهبودی یافته و از بین بروند . این طبیعت بدن و سلول های زنده است . به همین خاطر محدودیت هایی پس از جراحی بینی توصیه می شود تا نتیجه مورد نظر حاصل شود .

بارداری پس از جراحی بینی

بارداری :

گاه خانم هایی که تحت جراحی بینی قرار گرفته اند در دوره بهبودی متوجه می شوند که باردار شده اند . این امز دل مشغولی هایی را برای ایشان سبب می شود . اکثر زنان در این هنگام نگران سلامتی جنین خود شده و در درجه بعدی تغییر فرم بینی شان آنها را ناراحت می کند . در ماه دوم بارداری اکثر خانم ها دچار تورم بینی و صرت می شوند و خانم هایی که بینی خود را عمل کرده اند ، از این شرایط آزرده خاطر می شوند . طبق نظر دکتر محمد گلی اگر یک سال از جراحی بینی گذشته باشد ، جای هیچ گونه نگرانی نیست و ورم ها بعد از تولد کودک فروکش می کنند و حالت بینی مجددا زیبا و خوش تراش می شود . ولی اگر به تازگی بینی تان را جراحی کرده اید ، باید با استفاده از چسب بینی و رعایت تغذیه صحیح از گسترش ورم ها پیشگیری کنید .

توصیه پزشکان متخصص :

در خصوص بارداری پس از جراحی بینی توصیه می شود پس از گذشت دوره بهبودی پس از جراحی بینی و رسیدن به حالت پایدار اقدام به بارداری کنید تا ساختمان داخلی بینی تثبیت شود دراین زمان کلیه امور طبیعی زندگی را می توان از سر گرفت و محدودیتی وجود ندارد .  در دوران بارداری تغییراتی در بینی ظاهر می شود که شایع ترین آنها عبارتند از : افزایش میزان مخاط بینی ، تراکم سینوس ها ، بالا رفتن ضخامت سپتوم که همگی با علت ورم بدن پدید می آیند . اکثر زنان تصور می کنند که این وضعیت برای همیشه به جای می ماند در حالی که پس از زایمان و رفع تورم های بدنی ، فرم بینی نیز کوچک تر و زیبا تر می شود .

سایر خدمات دکتر محمد گلی :
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .

جراحی بینی مردانه

جراحی بینی مردانه

جراحی بینی مردانه :

جراحی بینی مردانه چه ویژگی هایی دارد ؟ حتما مردانی را دیده اید که از جراحی بینی برای بهبود فرم و ظاهر بینی خود کمک گرفته اند اما پس از عمل فرم بینی شان فانتزی ، عروسکی و ظریف شده است . در این اشخاص جذابیت چهره مردانه به هم خورده و حتی ممکن است صدایشان نیز عوض شود . این حالت و وضعیت برای درصدی از بیماران آقا آزاردهنده و غیرقابل هضم است زیرا چهره مردانه ویژگی ها و خصوصیات مشخصی دارد و شایسته نیست که طی یک جراحی کلیه اجزای صورت تحت تاثیر قرار بگیرد و وضع کلی چهره زیر سوال برود . به همین دلایل بسیاری از مردان از جراحی بینی سر باز می زنند و با وجود ایرادات فاحش در فرم و ابعاد یا عملکرد بینی خود ، سعی می کنند این شرایط نامساعد را تحمل کرده ولی جراحی نشوند .

جراحی بینی مردانه

طریقه جراحی مناسب :

دکتر محمد گلی جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی از راهکارهای مناسبی برای جراحی بینی مردانه استفاده کرده و سعی می کند ابهت صورت و هماهنگی اجزا را با هم حقفظ نماید . طبق نظر دکتر گلی لازم است بینی آقایان به شکل کاملا طبیعی جراحی شود . لازم است کل تمرکز جراح بر رفع ایرادات بینی تعلق گیرد . ایجاد فرم های قوس دار و ظریف برای بینی آقایان به هیچ وجه منطقی و اصولی نیست اکثر بیمارانی که چنین فرم هایی را متحمل شده اند ، پس از مدتی از ظاهر خود دلزده شده و از انجام جراحی بینی پشیمان شده اند .

مشکلات جراح :

یکی از مشکلاتی که جراحان بینی با بیماران آقا دارند ، اینست که بیشتر بیماران مرد در مورد انتظارات و خواسته های خود به وضوح صحبت نمی کنند و مشکلات ساختاری و توقعات خویش را بیان نمی کنند به همین دلیل جراح در اصلاح اشکالات پنهان راه حل موثر را نیافته و به خودی خود اقدام به رفع اشکالات فاحش می کند در حالی که بیماران خانم به کل درباره مشکلاتی که دانرد صحبت می کنند و جراح را از توقعات و انتظارات خود آگاه می سازند .

فرم مناسب :

به این ترتیب لازم است بینی خانم ها با بینی آقایان تفاوت هایی داشته باشد تا جذابیت ظاهری هر یک حفظ شود . این مهم است که در جراحی بینی مردانه تنها مشکلات شدید و ناهمواری های فرمی و عملکردی حل شود و تناسب اجزای چهره بر هم نخورد .

سایر خدمات دکتر محمد گلی :
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .