درمان کبودی بینی

راه کارهای کاهش تورم و کبودی بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

تورم و کبودی بینی، بستگی به اقدامات انجام شده بر روی بینی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. هرچه میزان این دستکاری ها بیشتر باشد و به اصطلاح بینی کار بیشتری نیاز داشته باشد، تورم و کبودی بیشتری را بعد از عمل خواهیم داشت. تورم بینی عارضه نیست و جای نگرانی ندارد و به مرور زمان کاهش می یابد. البته با اقداماتی که قبل، حین و بعد از عمل به کار خواهیم بست از تورم بینی پیشگیری کرده و مانع آن خواهیم شد.

اقدامات قبل از عمل:

حداقل 2 هفته قبل از عمل نباید سیگار یا قلیان بکشید. مصرف ویتامین c به میزان 1 گرم یک هفته قبل تا یک هفته بعد از عمل در کاهش تورم و کبودی مؤثر است. چند ساعت قبل از شروع عمل جراحی، قرصی به نام کلونیدین ٢./ میلی گرم در مرکز جراحی به شما داده می شود، که باعث کاهش فشار خون حین عمل می شود. این مسئله باعث کاهش تورم و کبودی بعد از عمل شما نیز می شود. ضمن آنکه باعث آرام بخشی و کاهش اضطراب شما قبل از عمل نیز می شود. حالت خواب آلودگی قبل از عمل بخاطر مصرف این قرص است.

اقدمات حین عمل

با استفاده از داروهای لازم و کاهنده فشار خون ، خون ریزی حین عمل کم می شود و این باعث کاهش تورم و کبوی بعد از عمل می شود. هم چنین با تکنیک های صحیح جراحی و پرهیز از دستکاری های بی مورد و شستشوی مرتب محل عمل و سایر اقدامات لازم از تورم و کبودی بعد از عمل پرهیز می شود.

اقدامات بعد از عمل

این قسمت بسیار مهم است و توسط خود شما انجام می گیرد. این اقدامات شامل بالا نگه داشتن سر به مدت حداقل یک هفته حین خواب می باشد که بهتر است از 2 بالش زیر سر هنگام خواب استفاده نمایید. استفاده از کمپرس سرد به مدت 2 روز بعد از عمل بر روی صورت و اطراف بینی و زیر چشم در کاهش تورم و کبودی مؤثر است. استفاده از این کمپرس ها به صورت متناوب است یعنی مدت چند دقیقه بر روی صورت گذاشته و بعد از آن چند دقیقه استفاده نکنید و سپس دوباره استفاده نمایید. از خم شدن و نیز بلند کردن اجسام سنگین حداقل یک ماه پرهیز نمایید زیرا در این صورت فشار خون سر و صورت بالاتر رفته و احتمال خون ریزی بعد از عمل نیز بیشتر می شود. برای نوشیدن مایعات بهتر است از نی استفاده نکنید زیرا مکش علاوه بر درد ناحیه بینی، باعث تورم بینی نیز می شود. بعد از عمل از غذاهای پر پروتئین و میوه و سبزیجات تازه استفاده نمایید. بهتر است میوه ها کم شیرین، آب میوه ها تازه باشند. استفاده زیاد از کمپوت ها و آب آنها باعث بروز جوش صورت می شود. آناناس طبیعی، آب کرفس، و کلم در کاهش تورم صورت و بینی مؤثر است. هم چنین از داروهایی که برای شما تجویز می شود به موقع استفاده نمایید زیرا که این داروها نیز باعث کاهش تورم بینی و صورت شما خواهند شد.

????????توصیه های دکتر محمد گلی درباره تورم کبودی بعد از جراحی بینی????????

 

انواع بینی ها برای جراحی

انواع بینی ها برای جراحی :

ویژگی انواع بینی ها از زبان دکتر گلی: “در جلسه اول مشاوره ما بینی ها را از چند لحاظ مورد ارزیابی قرار می دهیم . آن چیزی که برای ما مهم است ، و باعث به وجود آمدن نتیجه ایده آل می شود ، پوست و غضروف است . پوست باید ضخامتش متوسط باشد و غضروف محک و قوی . به نحوی که وقتی ما روی نوک بینی فشاری وارد می کنیم ، غضروف محکم بایستد .

اما یک تقسیم بندی عامیانه هم وجود دارد که بینی ها را به انواع بینی های گوشتی ، استخوانی و غضروفی تقسیم بندی می کند .

انواع بینی ها برای جراحی

بینی های گوشتی :

 منظور از بینی های گوشتی بینی هایی هستند که پوستشان ضخیم هست و غضروف های ضعیفی را دارا می باشند . این گونه بینی ها را ما نباید ضعیف کنیم بلکه باید تقویتشان کنیم که در آینده دچار افتادگی یا تغییر شکل نشوند . این نوع بینی ها تورمشان طولانی تر است و نیاز به چسب زدن طولانی تری دارند .

بینی های غضروفی :

بینی های غضروفی بینی هایی هستند که غضروف های بلندی را دارند با استفاده از تکنیک های جدید جراحی نتیجهعمل در این نوع بینی ها هم خوب است .

بینی های استخوانی :

آن چیزی که در رابطه با بینی ها استخوانی مطرح می شود ، کسانی هستند که می گویند یک قوزی ما داریم ؛ برداشتن قوز نتیجه خوبی در بر دارد اما باید بدانیم که این نوع بینی ها باید پوست خوب و غضروف خوبی هم داشته باشند . اگر پوست ضخیم و یا غضروف ضعیفی داشته باشند ، نتیجه عمل بستگی به پوست و غضروف آنها دارد .”

شرکت کننده شماره 3 مسابقه جراحی بینی دکتر گلی

جراح بینی خوب

جراح بینی خوب

جراحی بینی یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی شناخته شده است.با انجام جراحی بینی ایرادات بینی هر فرد قابل برطرف شدن است .در این مقاله اطلاعاتی را که باید در مورد یک جراحی بینی خوب بدانید به شما ارائه می دهیم.

جراح بینی خوب ،به جراحی گفته می شود که تناسب بین بینی و همینطور تناسب بینی با اجزای صورت  کاملا برقرار شود . در این صورت است که می توان گفت فرد جراحی بینی موفق و خوبی داشته است.

لازم است قبل از اقدام به جراحی بینی ،فرد اطلاعات کامل از این جراحی را داشته باشد و با انتخاب جراح بینی ماهر به آنچه که از بینی خود ،البته معقول ،انتظار دارد برسد.

شرکت کننده شماره 3 مسابقه جراحی بینی دکتر گلی

انتخاب جراح بینی مناسب

جراحی بینی توسط متخصص جراح بینی انجام می شود .جراح بینی خوب نقش مهمی در نتیجه جراحی بینی دارد.برای انتخاب جراح بینی همانطور که ذکر کردیم باید تحقیقات لازم را انجام دهید. شما می توانید با مراجعه به مطب جراح و پرس و جو از دیگر بیماران وی و همینطور مراجعه به سایت و…اطلاعات لازم را از جراح بینی به دست آورید .بعد از انتخاب جراح بینی باید حتما در جلسات مشاوره وی  شرکت کنید.

در حقیقت برای دستیابی به یک جراحی بینی خوب ،مصاحبه ،معاینه و مشاوره مهم ترین گام هستند.

جراح بینی بعد از شنیدن نظر بیمار در مورد مدل بینی مدنظر بیمار ،بهترین گزینه ها را به بیمار خود پیشنهاد می کند و او را در این مورد قانع می کند .

روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود . انتخاب این روش به جراح بینی بستگی دارد .بعضی از جراحان بینی روش باز  و بعضی دیگر روش بسته را انتخاب می کنند.اما به طور کلی بیشتر جراحان ،از روش باز برای جراحی استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که برای داشتن یک جراحی بینی خوب ،استفاده یک جراح بینی از روش باز یا بسته تاثیر زیادی ندارد ،بلکه نکته مهم این است که نتیجه نهایی جراحی مطلوب باشد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر گلی جراح بینی

 

 

 

 

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل :

اقدامات متعددی برای افزیش حجم دهی به بافت های صورت و نیز از بین بردن و کاهش چین های سطحی و عمقی صورت انجام می گیرد . این اقدامات شامل تزریق پر کننده ها یا فیلرها filling agent یا همان ژل و نیز تزریق چربى (fat injection) يا (fat transplantation) هستند. در این مقاله در مورد تزریق ژل یا فیلر ها صحبت می شود .

تزریق ژل

ژل ها از چه موادى هستند؟

جنس ژل های تزریقی از نوع هیالورونیک اسید هستند که حداکثر ماندگاری آن یک سال تا یک سال و نیم است . اسید هیالورونیک ماده طبیعی است که در همه موجودات وجود دارد . غلظت آن در بافت همبند و زیر پوست زیاد هست. در واقع ماده ای ژله ای هست که فضای کلاژن و فیبر های الاستین زیر پوست را پر می کند .

نقش هیالورونیک اسید چیست ؟

آب رسانی به پوست و نیز حمل مواد مغذی ضروری به پوست هست. به مرور زمان به دلیل پروسه طبیعی پیر شدن ، یا به دلیل تماس با عوامل محیطی از قبیل آلودگی هوا و تابش آفتاب ، بخش هایی از ذخایر طبیعی هیالورونیک بدن تجزیه می شوند .

تزریق ژل در کدام منطقه انجام می گیرد ؟

تزریق ژل برای پر کردن گودی صورت ، پر کردن شیار بینی و گونه ها ، اطراف لب ، خط خنده و حجیم کردن لب ها و همچنین خط پیشانی و چانه انجام می گیرد .
تزریق اسید هیالورونیک در بهبود قوام پوست و پر کردن فرورفتگی های آن موثر است .

خصوصیت ژل لب چيست؟

خصوصیت این ژل در سازگاری بیولوژیک با بدن است به این معنا که واکنش نمی دهند و نیز سرطان زا نیستند . در صورت تزریق ژل های استاندارد و مورد تایید در لب ، ژل به صورت یکنواخت پخش مى شود و نامنظم و گلوله نخواهند شد. از طرف دیگر بعد از جذب ژل ها فرم لب ها و صورت تغییری نمی کند و بد فرم نمی شود.

چه کسانی نباید تزریق فیلر انجام دهند ؟

کسانی که به نیش زنبور حساسیت دارند و نیز کسانی که مصرف داروهای فورزماييد ،بنزوديازپين ها مانند ديازپام مصرف مى كنند و نيز داروهاى فنى تويىن وهپارين مصرف می کنند نباید تزریق ژل را انجام دهند .
همچنین در دوران حاملگی نیز تزریق ژل مجاز نیست .

آیا می شود همزمان تزریق ژل یا تزریق بوتاکس داشت ؟

در چین های عمیق ناحیه پیشانی و خط اخم تزریق همزمان بوتاکس و ژل برای برای بهبود این خطوط کمک کننده هستند . در واقع تزریق بوتاکس چین های ظریف پیشانی و با تزريق ژل خطوط عمیق اخم و پیشانی را بهبود می يابد .

اقدامات لازم بعد از عمل تزریق ژل چیست ؟

برای مراقبت بعد از تزریق ژل بهتر بدانيد كه به طور معمول تورم در ناحیه تزریق ژل به وجود می آید که ظرف یک تا دو روز بهبود می یابد . می توانید از کمپرس سرد بلافاصله بعد از تزریق به مدت 2 ساعت استفاده کنید . در صورت بروز درد بهتر است در مسکن مانند ژلوفن استفاده نمایید . توصیه می شود به مدت 2 الی 3 روز آنتی بیوتیک مانند سفالکسین 500 میلی گرم روزی 4 عدد بعد از تزریق استفاده کرد.
از دستکاری ژل تزریق شده پرهیز نمایید چرا که هرچه محل تزریق ژل ها تحرک بیشتر داشته باشند احتمال جذب شدن زودتر آن وجود دارد. البته در چند روز اول اگر قسمتی از محل تزریق نسبت به قسمت دیگر متورم تر شده باشد می توان با ماساژ دادن و پخش کردن آن به یکنواخت شدن ژل کمک کرد . البته در ژل های استاندارد و دارای مجوز این احتمال بسیار کم است . به این خاطر توصیه به تزریق ژل های مورد تایید می شود . بعد از تزریق ژل استحمام کردن بلامانع است اما از تماس با گرمای زیاد و یا سونای با درجه بالا به مدت 3 روز پرهیز نمایید .
آرايش كردن نيز از فرداى روز تزريق ژل بلامانع هست.

انواع دفورمیتی بینی

انواع دفورمیتی بینی

انواع دفورمیتی بینی :

دفورمیتی بینی انواع گوناگونی دارد که شایع ترین آنها عبارتند از : عدم تقارن در پره های بینی ، کجی بینی ، فرم زین اسبی ، فرم منقار ، کوتاهی بینی ، نوک تیز شدن یا برجستگی نوک بینی .

عدم تقارن پره های بینی :

در برخی بیماران به دلیل وجود ضعف در پرها و کمبود بافت غضروفی ، حالت پره ها از حالت متقارن خارج شده و یکی از حفره ها کوچکتر یا تورفته تر به نظر می رسد در موارد دیگری ، فضای میانی دو حفره به بالا کشیده شده که به دلیل تمرکز نیروی کشش به صورت نامساوی ، همانندی و تقارن پره ها به هم می خورد . دلیل دیگر این مشکل می تواند مادرزادی یا بروز حوادث گوناگون باشد که در این صورت فرم و حالت پره ها به صورت نامتعادل به هم می خورد .

انواع دفورمیتی بینی

کجی بینی :

دلیل بروز کج شدگی در بینی متفاوت است ولی ممکن است تیغه میانی در جراحی پیشین یا جراحی اولیه بینی اصلاح نشود و یا اتفاق می افتد که در جراحی بینی ، استخوان آن به طرز درست شکسته نشود که انحراف بینی یا پیدایش قوز بر روی پل بینی به وقوع می پیوندد . در موارد دیگر ممکن است به دلیل برخورد و اصابت ضربه این عارضه و دفورمیتی بینی ایجاد شود .

فرم زین اسبی :

در چنین وضعیتی به دلیل دستکاری جراح قبلی ناحیه پل بینی دچار تورفتگی شده و نوک آن برجسته تر به نظر می رسد به این ترتیب فرم بینی همانند فرم زین است و یا شدیدتر از آن می شود . در چنین وضعیتی ، ضعف غضروف پل بینی مسبب ایجاد چنین دفورمیتی نامطلوبی می گردد .

فرم منقار :

در چنین حالتی قسمت بالایی نوک بینی حجم زیادی به خود گرفته و سر آن با افتاگی مواجه می شود بنابراین قوز بینی به سمت پایین متمایل می شود که در کل فرمی همچون منقار پرندگان به خود می گیرد .

کوتاهی بینی

اگر طی جراحی قبلی سر بینی به حد زیادی بالا رفته باشد ، از ارتفاع بینی کم شود و غضروف زیادی از بخش زیرین بینی حذف شود ، فرم بینی کوتاه می شود و با صورت ایرانی هماهنگی نخواهد داشت در برخی مواقع هم کوتاهی بینی بسیار شدید شده و نمای چهره را به کل مخدوش می کند به همین دلیل انجام جراحی ثانویه لازم می شود که در چنین وضعیتی درمان جراحی بسیار دشوار شده و گاه تا 2 یا 3 جلسه به طول می انجامد .

نوک تیز شدن یا برجستگی نوک بینی :

در چنین حالتی طی جراحی قبلی بافت های غضروفی پل بینی به مقدار زیادی برداشت شده و نوک بینی با بافت اضافه و زیادی دست نخورده باقی می ماند و یا ممکن است جراح قبلی مقداری غضروف اضافه در این ناحیه کار بگذارد این دفورمیتی بینی با جراحی ترمیمی بینی و برداشت بافت های اضافه رفع می شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح بینی .

جراحی بینی با گرافت

جراحی بینی با گرافت

جراحی بینی با گرافت :

در بسیاری از مواردِ جراحی ترمیمی بینی ، جراح نیازمند تامین بافت غضروفی برای اصلاح کمبودهای ساختاری بینی است و از آنجایی که بسیاری از نقاط بینی دچار دستکاری و کمبود بافت شده است ، نمی توان بافت های مورد نظر را به راحتی جایگزین نمود به این ترتیب پزشک جراح بینی می تواند به کمک بافت های غضروفی یا گرافت که از بخش های دیگر بدن تامین می شود ، اقدام به بازسازی بینی و تامین غضروف برای بینی می کند جراحی بینی با گرافت مشکلات پیش روی جراح در ترمیم بینی را حل کرده و نتایجی به همراه می آورد . در ادامه این نوع جراحی را بررسی می کنیم .

جراحی بینی با گرافت

منابع تامین گرافت :

برای به دست آورن گرافت یا بافت غضروفی به میزان کافی می توان از سه ناحیه بدن این ماده را برداشت نمود . سه ناحیه مورد نظر  عبارتند از : تیغه بینی ، گوش ، قفسه سینه .

غضروف تیغه بینی :

اولین گزینه جراحان در جراحی ترمیمی بینی برای تامین گرافت ، غضروف تیغه میانی بینی است . غضروف این ناحیه به دلیل هماهنگی بیشتر و اتصال سریع تر با بافت زیرین خود مناسب ترین گرافت است . جنس و پیوستگی سلولی آن به نحوی است که مناسب ساختمان بینی می باشد و در برابر ضربه و آسیب مقاومت لازمه را از خود نشان می دهد مهم ترین و ایده آل ترین خاصیت این گرافت هماهنگی و انطباق آن با بخش های مورد جراحی است اما در بسیاری از جراحی های ثانویه مشاهده می شود که غضروف تیغه میانی کم بوده یا به کل برداشته و حذف شده است.

غضروف گوش :

در صورتی که غضروف تیغه بینی موجود نباشد یا حجم آن بسیار کم باشد ، برای ترمیم و اصلاح ساختار بینی می توان از غضروف گوش کمک گرفت این کار مدت زمان انجام جراحی را طولانی می کند ؛ برای برداشت گرافت از گوش ، جراح برش بسیار کوچکی در بخش پشتی گوش ایجاد کرده و اندکی غضروف برداشت می کند پس از آن برش ایجاد شده را با بخیه می بندد که با گذشت زمان و سپری شدن چند هفته محل برش جوش خورده و به کل محو می شود ایراد این غضروف در تغییر شکل آن بر اثر ضربه و دستکاری شدید است .

غضروف قفسه سینه :

برای جراحی بینی با گرافت قفسه سینه ، برش کوچکی بر روی یکی از دنده های پایینی ایجاد می شود این برش برای خانم ها در زیر پستان اعمال شده تا اثر آن از دید مصون گردد.  در این تکنیک نیز مدت زمان جراحی طولانی می شود ولی مزیت غضروف دنده در حجم زیاد آن است . مدتی پس از جراحی ممکن است بیمار در ناحیه ای که غضروف را اهدا کرده حس درد داشته باشد که با مصرف مسکن درد برطرف می شود . ایراد دیگر این غضروف در احتمال جذب شدن آن از سوی بدن است .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح بینی .

جراحی بینی در افراد دیابتی

آیا جراحی بینی در افراد دیابتی امکان پذیر است؟

آیا جراحی بینی در افراد دیابتی امکان پذیر است؟

بله،یکی از مسائل مهم در جراحی میزان قند خون است .به دلیل مشکلاتی که پس از جراحی برای این بیماران ممکن است پیش بیاید ،باید این بیماری  قبل از عمل و در حین عمل کنترل شود .

برای شروع باید مصرف قند در این بیماران به طور کلی حذف شود و سه وعده غذایی فرد به شش وعده ی غذایی تبدیل شود،زیرا در این صورت انسولین کمتری برای سوزاندن قند موجود در هر وعده ی غذایی مصرف می شود.

بیماران دیابتی باید در رژیم غذایی خود مصرف سبزیجات و میوه های تازه،غلات ،حبوبات و نان های سبوس دار را جای دهند.

جراحی بینی در افراد دیابتی

دیابت دو نوع دارد:نوع اول و نوع دوم

در بیماران دیابتی نوع اول ونوع دوم که تحت درمان با انسولین یا قرص های کاهنده قند خون هستند و تحت عمل جراحی بینی همراه با بی هوشی قرار می گیرند،برای کنترل دقیق خون در حین عمل رژیم گلوکز وانسولین و پتاسیم یکی از بهترین روش ها ی شناخته شده است . البته به شرط کنترل ساعتی قند خون.

همینطور میزان قند خون در حین عمل باید بین 120-180 باشد.

با رعایت نکات زیر بیماران دیابتی هم می توانند جراحی کنند:

آزمایش های لازم برای تعیین میزان قند خون انجام شود.

اقدامات لازم جهت بالا بودن میزان قند خون انجام شود.

قند خون باید در حدود 150 یا کمتر باشد .

در هر صورت بیماران باید قبل از جراحی بینی پزشک خود را از هرگونه سابقه ی بیماری مطلع سازد.

همچنین یکی از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی برای افراد دیابتی پیشگیری از کاهش قند خون یا هیپوگلیسمی است،بیمار باید از نیمه ی شب تا زمان عمل چیزی نخورد به همین علت امکان افت قند خون بالا می رود و معمولا به بیماران دوساعت مانده به عمل خوردن آب میوه بدون پالپ  توصیه می شود.

بیماران دیابتی بعد از عمل نباید دوز انسولین تزریقی یا قرص قند خون معمولشان را به دلیل به حداقل رساندن امکان احتمال افت قند خون  مصرف کنند.

برخی از خدمات دکتر گلی :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر گلی جراح بینی

کانال تلگرام دکتر گلی: DoctorGoli

اینستاگرام دکتر گلی: drmohammadgoli

شماره های تماس مطب تهران: 02188194025 – 09120424210 (شنبه و دوشنبه 17:00 الی 20:00)

شماره های تماس مطب قزوین:  02833222034 – 09196939100  (چهارشنبه ها 17:00 تا 19:00)

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر گلی جراح بینی

جراحی پره های بینی

جراحی پره های بینی

جراحی پره های بینی :

یکی از مراحل جراحی زیبایی بینی ، متناسب کردن اندازه پهنای پره های کناری بینی با سایر اجزا صورت هست ، این مرحله به طور معمول در انتهای عمل جراحی بینی انجام می گیرد و می تواند هم در جراحی بسته و هم در جراحی باز بینی صورت گیرد .
به طور ایده آل اندازه پایه بینی باید به اندازه فاصله بین دو قسمت داخلی چشم ها باشد که حدود ٣/٥ سانتی متر هست .
در واقع خطی که از کناره های داخلى دو چشم به صورت عمودی کشیده شود باید که از کنار پره های بینی عبور کند.
جراحی پره های کناری بینی به چند منظور انجام می گیرد كه به طور عمده به دلیل کم کردن پهنای پایه بینی هست.
در صورتی که اندازه پره های بینی از این میزان پهن تر باشد ، جراحی جهت کوچک کردن این اندازه صورت می گیرد .

 •  Alar Base Resection

در این روش جراحی ، برش بر روى پره های کناری بینی به میزان یک میلی متر  بالاتر از شیار پره بینی انجام می گیرد ، تا جای برش رويت نشود .
اگر برش بر روی پره بینی انجام شود ، احتمال بروز جوش بعد از عمل در محل برش وجود دارد .هم چنين احتمال مشخص شدن و قابل ديده شدن محل برش وجود دارد .
گاهی موارد علاوه بر پهن بودن پایه های بینی ، سوراخ های بینی نیز بزرگ هست که جراحی برای کوچک کردن سوراخ بینی انجام می گیرد . در این روش جراحی برش از داخل و كف  سوراخ بینی انجام می شود .
در بعضى مواقع نیاز هست که هم سوراخ بینی کوچک شود و هم پهنای پره بینی جمع گردد که نیاز به برش هم زمان و ترکیبی داخل سوراخ بینی و پره بینی هست .

 • Alar Rim Graft

گاهی در جراحی های پره های بینی برای شکل دادن کناره های بینی ، برش کوچکی در لبه پره بینی داده شده و غضروف ظریفی در لبه پره بینی گذاشته می شود .این غضروف باعث می شود که حالت فرورفته پره های بینی بهتر شود و نیز کمک به بهبود تنفسی می کند. در واقع با این کار دریچه بیرونی بینی اصلاح می شود .

جراحی پره های بینی

 • Alar Rime Resectionگاهی در موارد نادری که پره های بینی ضخیم و پهن هستند ، برای کاهش ضخامت پره های بینی می توان با برش بر روی پوست پره های بینی ضخامت پوست را نازک تر  کرد ، این تکنیک به خصوص در بینی های نژاد  سیاه پوستان کاربرد دارد ، البته ایراداتی هم دارد که باقی ماندن جای زخم بر روی پره های بینی هست و به این خاطر در موارد خاص باید این کار را انجام داد و قبل از عمل به بیمار این موضوع را بايد یادآور شد .

برخی از خدمات دکتر گلی :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر گلی جراح بینی

کانال تلگرام دکتر گلی: DoctorGoli

اینستاگرام دکتر گلی: drmohammadgoli

شماره های تماس مطب تهران: 02188194025 – 09120424210 (شنبه و دوشنبه 17:00 الی 20:00)

شماره های تماس مطب قزوین:  02833222034 – 09196939100  (چهارشنبه ها 17:00 تا 19:00)

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر گلی جراح بینی

روش های جلوگیری از کبودی بعد از عمل جراحی بینی

روش های جلوگیری از کبودی بعد از عمل جراحی بینی

روش های جلوگیری از کبودی بعد از عمل جراحی بینی :

روش های جلوگیری از کبودی بعد ازعمل جراحی بینی برای شما بیان می شود تا نقاهت پس از جراحی بینی را به سلامتی کامل پشت سر بگذرانید .

لازم به ذکر است که کبودی پس از عمل بینی به عوامل مختلفی وابسته است ، مهم ترین عامل که در کبودی پس از عمل بینی تاثیر گذار است شامل عوامل ذیل است :

روش های جلوگیری از کبودی بعد از عمل جراحی بینی

در بیمارانی که دکتر گلی جراح بینی عمل می نماید میزان کبودی یا کم است یا وجود ندارد علت این امر تبحر و تخصص دکتر گلی است که در قسمت بافت بینی تغییرات را اعمال می کند و حداکثر ظرافت را در نظر می گیرد .

دکتر گلی جراح بینی به تمامی اشخاصی که قصد انجام جراحی بینی را دارند توصیه می نماید که هر گونه داروی را که مصرف می نمایند در زمان مشاوره جراحی بینی به دکتر خود اطلاع دهند .

چه کارهای را پس از جراحی بینی نباید انجام داد :

پس از جراحی بینی اشخاص نباید کارهای ذیل را انجام دهند زیرا سبب تشدید کبودی ها و تورم بینی می شود :

 • خندیدن زیاد
 • خوابیدن به پهلو
 • حرف زدن زیاد
 • خوابیدن به شکم
 • نگه داشتن سر به سمت پایین
 • بلند نمودن اجسام سنگین

توصیه های دکتر گلی جراح بینی برای کاهش کبودی و تورم بینی پس ازجراحی بینی :

 • گذاشتن کمپرس سرد در 24 ساعت اول
 • بالا نگه داشتن سر
 • استفاده از کمپرس گرم پس از برداشتن آتل و گچ بینی
 • استراحت کافی در 24 ساعت اول پس ازجراحی بینی
 • عدم قرار گرفتن در نور خورشید و نور آفتاب

دکتر گلی جراح بینی به تمامی اشخاصی که جراحی بینی را انجام می دهند توصیه می کند پس ازجراحی بینی نکات بیان شده را هر چند ساده هستند رعایت نمایید تا نقاهت پس از عمل بینی را با موفقیت پشت سر بگذارنید .

برخی از خدمات دکتر گلی :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر گلی جراح بینی

کانال تلگرام دکتر گلی: DoctorGoli

اینستاگرام دکتر گلی: drmohammadgoli

شماره های تماس مطب تهران: 02188194025 – 09120424210 (شنبه و دوشنبه 17:00 الی 20:00)

شماره های تماس مطب قزوین:  02833222034 – 09196939100  (چهارشنبه ها 17:00 تا 19:00)

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر گلی جراح بینی

 

 

 

 

 

 

تزریق ژل به بینی

تزريق ژل به بينى

اخيرا تبلیغاتی در مورد جراحی زیبایی بینی با تزریق ژل يا فيلر و يا ژلوپلاستى به صورت اغراق آمیزى صورت می گیرد. به این نحو که بدون تحميل عمل جراحی و با حداقل هزینه و حداقل عوارض، بینی خود را زیبا کنید. و یا اینکه اصلاح فوری ، چند دقیقه ای و غیر جراحی ایرادات بینی و گاهى اشاره به جراحی بینی بدون بروز عوارض و برش و بخیه می شود. در واقع این موارد ، کاربرد تزریق ژل به بینی هست که به طور كلى  جراحی بینى محسوب نمی شود.

 

بدنبال رایج شدن تزریق ژل و فیلر برای بزرگ کردن و شکل دادن لب ها و نیز پر کردن خطوط خنده و نیز اخم ها، عده ای به فکر استفاده از این مواد در بینی افتادند.

کاربرد تزریق ژل در بینی در موارد محدودى هست که نامنظمی ها و فرور رفتگی های خفیفی در پشت بینی و یا کناره های بینی وجود دارد. در مواردی که بیمار نیز عمل جراحی بینی قبلی را انجام داده و بعد عمل کمی فرورفتگی در پشت بينى وجود دارد، جهت پرهیز از عمل جراحی ترمیم بینی می توان از تزریق کمی ژل کمک گرفت، تزریق را می توان با و یا بدون بی حسی موضعی انجام داد.

اما این نوع تزریق برای فرورفتگی های زیاد و یا افتادگی بینی و یا بینی های کج  جایگاهى ندارد با اين وجود عده اى از این مواد استفاده کرده و این نواحی فرورفته زياد را با ميزان زيادى از فيلر تزریق انجام می دهند و به اسم جراحی زیبایی بینی چند دقیقه ای معرفی کرده اند.

 

در تزریق ژل به بینی چند نکته را باید رعایت کرد:

این ژل ها اغلب از جنس هیا لورونیک بوده و موقت هستند و طول اثر آنها حدود يك سال هست و بعد به تدريج جذب می شوند. البته ژل های دائمی نیز وجود دارند كه به دلیل بروز عوارض زیادی که داشتند، کم کم از بازار حذف شدند.

در هر قسمت بینی نباید تزریق ژل انجام داد. تزریق ژل در ناحيه نوک بینی و پره های کناری بینی احتمال عوارض وجود دارد و تنها در قسمت پشت بینی و كناره هاى بینی مى توان تزریق کرد.

تزريق ژل يا فيلر بايد توسط كسى انجام گيرد كه آشنايى با آناتومى بينى و عروق تغذيه كننده بينى داشته باشد تا حين تزريق آسيبى به بافت بينى وارد نشود.

حين تزريق بايد اصول ضد عفونى رعايت شود و بعد از تزريق چند روز از آنتى بيوتيك استفاده كرد تا باعث عفونت نشود.

نوع ژلی که تزریق می گردد باید از نوع استاندارد و مورد تایید باشد و از تزریق ژل های متفرقه باید پرهیز نمود.

میزان تزریق ژل باید حداقل باشد. در صورت تزریق بیش از حد ژل احتمال فشار به پوست و نیز آسیب به عروق و هم چنين جابه جایی آن وجود دارد.

با تزریق ژل جهت بهبود ظاهر بینی ، بینی بزرگتر می شود و در بعضی موارد که بینی بزرگ نیست می توان اینکار را انجام داد و در بینی های بزرگ پس از تزریق ژل بینی حجیم تر می گردد.

تزریق ژل به بینی هایی که افتادگی دارند و یا ظاهر کج و یا مشکلات تنفسی و درونی بینی دارند کاربرد ندارد .

به طور خلاصه  در واقع ژل های به طور محدود باعث پوشاندن ایرادات ناشی از فرورفتگی  بینی به صورت موقت می شود و جایگزین جراحی زیبایی بینی نخواهد شد

 

راه های ارتباطی دکتر گلی جراح بینی

کانال تلگرام دکتر گلی: DoctorGoli

اینستاگرام دکتر گلی: drmohammadgoli

شماره های تماس مطب تهران: 02188194025 – 09120424210 (شنبه و دوشنبه 17:00 الی 20:00)

شماره های تماس مطب قزوین:  02833222034 – 09196939100  (چهارشنبه ها 17:00 تا 19:00)

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر گلی جراح بینی

ارتودنسی همزمان با جراحی بینی

ارتودنسی همزمان با جراحی بینی

ارتودنسی همزمان با جراحی بینی

برخی افراد نیاز به ارتودنسی دارد، و از طرفی دیگر تمایل دارند جراحی بینی انجام دهند، اما این نکته را باید توجه داشته باشند که نمی توانند درمان ارتودنسی همزمان با جراحی بینی انجام دهند. حال باید بدانید که کدام یک را بهتر است زودتر انجام دهید و در اولویت قرار دهید.

ارتودنسی همزمان با جراحی بینی
ارتودنسی همزمان با جراحی بینی

آیا می توان درمان ارتودنسی و جراحی بینی به طور همزمان انجام داد؟

به طور کلی درمان ارتودنسی باعث می شود تغییراتی در فاصله بین لب و بینی و موقعیت لب ها و زاویه بینی و لب ایجاد شود. از نکات مهمی که جراح بینی در جراحی زیبایی بینی، به آن اهمیت می دهد، رابطه بین لب و فرم بینی می باشد. پس تغییرات ایجاد شده بر فرم لب بعد از درمان ارتودنسی، در تصمیم جراح بینی در رابطه با نحوه جراحی بینی فرد تاثیر بسزایی دارد. اگر ابتدا جراحی بینی صورت گیرد و بعد از آن درمان ارتودنسی را آغاز نمایید، امکان دارد در زمان تنظیمات براکت ها بر روی دندان ها، به بینی و صورت فرد فشار وارد شود و بخیه های ناشی از جراحی بینی باعث ناراحتی فرد شود.

بپس به هیچ وجه ارتودنسی همزمان با جراحی بینی توصیه نمی شود و بهترین حالت این است که قبل از اقدام به جراحی بینی ، ابتدا درمان ارتودنسی را انجام دهید. در این حالت فرد می تواند  بدون نیاز به براکت های ارتودنسی، عمل جراحی بینی موفقت آمیز و رضایت بخشی را داشته باشد.

 

درمان فک  و جراحی بینی

افرادی که فک پایین آن ها عقب رفته باشد، و تمایل به جراحی بینی دارند، ابتدا باید عقب رفتگی فک پایین را درمان نمایند و بعد از آن اقدام به جراحی زیبایی بینی نمایند. زمانی که جراحی بینی بعد از رفع مشکل عقب رفتگی فک پایین، انجام شود، فرد دیگر احساس نمی کند که بینی آن بزرگ است و احساس مطلوبی خواهد داشت. زیرا عقب رفتگی فک باعث می شود تا فرد به اشتباه احساس بزرگی بینی نماید و در این حالت بعد از جراحی بینی نیز احساس خوبی نخواهد داشت.

بدر صورتی که فک بالای فرد ایراداتی داشته باشد و نیاز به جراحی  باشد، فرد ابتدا باید فک بالا را درمان نماید و بعد از یک سال اقدام به جراحی زیبایی بینی نماید. جراحی فک بالا بر روی نتیجه جراحی بینی تاثیرات بسیار مهمی دارد.

 

راه های ارتباطی دکتر گلی جراح بینی

کانال تلگرام دکتر گلی: DoctorGoli

اینستاگرام دکتر گلی: drmohammadgoli

شماره های تماس مطب تهران: 02188194025 – 09120424210 (شنبه و دوشنبه 17:00 الی 20:00)

شماره های تماس مطب قزوین:  02833222034 – 09196939100  (چهارشنبه ها 17:00 تا 19:00)

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر گلی جراح بینی