محدودیت های بعد از جراحی بینی

محدودیت های بعد از جراحی بینی

محدودیت های بعد از جراحی بینی :

امروزه جراحی بینی بسیار رایج و پرکاربرد شده است اما برای موفقیت بیمار و دستیابی به شرایط ایده آل لازم است علاوه بر مراقبت های بعد از عمل بینی ، به محدودیت های بعد از جراحی بینی نیز توجه ویژه ای بشود تا تغییرات مثبت به وجود آمده طی جراحی ، به شکل پایدار و مفیدی به جای بمانند و دستخوش تغییر نشوند . طبق نظر دکتر محمد گلی لازم است در مورد لباس پوشیدن ، عینک زدن و لیزیک بعد از جراحی بینی نکاتی رعایت گردد تا دوره بهبودی به بهترین شکل ممکن سپری شود . در ادامه هر یک از این مسائل را بررسی می کنیم .

محدودیت های بعد از جراحی بینی

لباس پوشیدن پس از جراحی بینی :

یکی از محدودیت های بعد از جراحی بینی ، رعایت لباس پوشیدن است . به این ترتیب که نمی توان پس از عمل هر نوع لباسی پوشید و بهتر است لباس های گشاد و دکمه دار را پس از عمل مورد استفاده قرار دهید . در این میان لازم است از پوشیدن لباس های تنگ ، یقه اسکی یا دکمه دار پرهیز کرده و در هنگام پوشیدن یا درآوردن لباس خود مراقب بینی باشید تا آسیبی به بافت طبیعی آن وارد نشود تا پس از دوره نقاهت شاهد موفقیت جراحی بینی باشیم .

عینک زدن :

عزیزانی که عینکی هستند یا لازم است در شرایطی از عینک استفاده کنند ، می توانند در هفته اول بعد از عمل جراحی بینی بر روی گچ ،عینک خود را قرار داده و از آن استفاده کنند . توصیه می شود تا یک ماه پس از عمل از زدن عینک های با پایه سنگین خودداری کنند لازم است عینک های مورد استفاده سبک بوده و در صورت امکان پنبه ای را در زیر چسب بینی قرار دهید تا استخوان بینی آسیبی نبیند .

عمل جراحی لیزیک :

در مورد نکات و محدودیت های بعد از جراحی بینی ، عمل لیزیک بسیار مورد سوال قرار می گیرد . توصیه می شود عزیزانی که عمل جراحی لیزیک انجام داده اند ،  تا یک ماه عمل جراحی بینی انجام ندهند . ولی بعد از گذشت یک ماه از عمل لیزیک محدودیتی وجود ندارد . همچنین کسانی که خواستار انجام عمل لیزیک بعد از جراحی بینی هستند ، می توانند یک ماه بعد از عمل جراحی بینی اقدام به درمان لیزیک نمایند .

نظر دکتر گلی در رابطه با محدودیت های بعد از جراحی بینی :

 

سایر خدمات دکتر محمد گلی :
جراحی بینی استخوانی
جراحی زیبایی بینی

عمل بینی گوشتی
جراحی ترمیمی بینی
و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد گلی جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی .

ارسال دیدگاه