جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی

جراحی گوش که در اصطلاح اتوپلاستی نامیده می شود و جهت از بین بردن بد فرمی شکل لاله گوش انجام می گيرد. از مهم ترین موارد جراحی لاله گوش برجستگی و بزرگی لاله گوش است ؛ انجام این جراحی سوالات متداولی را در بر دارد که در این مقاله به این سوالات پاسخ گو هستیم .( جراحی لاله گوش )

چه سنی مناسبی انجام اتوپلاستی ( جراحی گوش ) هست ؟

توصیه می شود که در سن ٦ الی ٨ سالگی جراحي گوش صورت گیرد ؛ زیرا در این سنین رشد گوش ها شروع شده و تاثیرات روانی که همسالان بر روی کودک می گذارند در این سنین شروع می شود ، بنابراین توصیه می شود که کودک را نزد جراح گوش وحلق و بينى برده و در خصوص این موضوع با وی مشورت نمایید.
جراحی گوش

آیا انجام جراحی گوش با بی هوشی است ؟

برای انجام این عمل شخص را بی هوش کرده و پس از آن به انجام جراحی می پردازند ؛ اما پس از جراحی شخص بلافاصله به هوش آمده نکته ای که باید به آن توجه شود این است که یک شخص بالغ همراه با بیمار باشد ؛ توصیه می شود که اشخاص پس از انجام جراحي گوش به مدت زمان یک هفته از رانندگی بپرهیزند.

پس از انجام جراحی گوش چه مدت زمانی طول می کشد تا شخص بهبود یابد ؟

تورم های که بر حسب جراحي گوش به وجود می آید پس از 7 روز از انجام جراحی کم کم و تدریجی از بین می رود و پس از مدت دو هفته به طور تمام و کامل از بین خواهد رفت .

علت اینکه بعد و قبل از انجام عمل نباید چیزی بخوریم و یا بنوشیم چیست ؟

داروهای بیهوشی که استفاده می شود ، در هنگام جراحی موجب شده که شخص دچار ناراحتی های ؛ از جمله ناراحتی شکم یا ناراحتی روده شود ؛ بنابراین توصیه می شود قبل و بعد از جراحی چیزی نوشیده نشود تا از بروز این ناراحتی تا حد ممکن جلوگیری شود .

اقدامات لازم بعد از عمل چيست ؟

دو روز بعد از عمل جهت معاينه مراجعه نماييد و روز هشت تا ده بعد از عمل بخيه ها كشيده مى شود ؛ حمام كردن را مى توان از روز دوم بعد از عمل شروع كرد ؛ حداقل به مدت ٦هفته بايد از هد بند استفاده شود.

جراحی گوش

نظرات بسته شده است.