بهترین جراح بینی تهران

جراح بینی نقش اساسی و تعیین کننده در زیبایی فرم بینی و حفظ عملکرد آن دارد. از این رو متقاضیان جراحی بینی به انتخاب پزشک متخصص در این زمینه اهمیت زیادی می دهند. در این میان بسیاری از افراد نمی دانند چگونه پزشک متخصصی در این زمینه انتخاب کنند ؛ یا پزشک متخصص عمل زیبایی بینی دقیقا چه ویژگی هایی دارد؟ از این رو در ادامه این مطلب قصد داریم در این بازه اطلاعات مفیدی ارائه دهیم. برای دریافت این اطلاعات در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

جراح بینی

 

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

حال ممکن است ، این سوال در ذهن اکثر افراد ایجاد شود که چگونه می توان یک پزشک خوب و مجرب را انتخاب کرد و به عنوان مثال از خود بپرسند بهترین متخصص عمل زیبایی بینی در تهران کیست ؟ بهترین جراح بینی گوشتی در تهران چه مشخصاتی دارد ؟ و غیره.

 1. برای انتخاب یک متخصص جراحی زیبایی بینی در تهران یا سایر شهرها می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نماييد.
 2. پس از تهیه لیستی از بهترین پزشکان در شهر یا استان مورد نظر درباره میزان تحصیلات ، سوابق کاری و غیره تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 3. به متخصصی مراجعه کنید که با او حس راحتی داشته باشید تا بتوانید به راحتی تمام انتظارات و مشکلات خود را به او بگویید.
 4. در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را به پزشک بگویید تا به درستی بتواند شما را راهنمایی کند.
 5. حتما برای اطمینان بیشتر از انتخاب دکتر ، نمونه کارهای او را مشاهده کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر محمد گلی یکی از بهترین متخصصان زیبایی بینی می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

جراح بینی

 

ویژگی های جراح بینی خوب

یک پزشک خوب ویژگی هایی دارد که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم.

 • با وجدان بودن

تنها به فکر منافع شخصی خود نباشد و سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد ؛ برخی از متخصصان این جراحی زیبایی بینی را با اهداف مالی برای همه افراد انجام داده و توجهی به آمادگی فرد و مناسب بودن یا نبودن جراحی بينی برای او نمی کنند.

 • صبور بودن 

یک جراح بینی خوب باید صبور باشد و تمامی نکات مربوط به جراحی زیبایی بینی را به بیمار توضیح دهد ؛ عمل بینی محدودیت ها ، شدنی و نشدنی هایی دارد که پزشک باید آن ها را به طور صادقانه به فرد متقاضی بگوید تا او بتواند تصمیم درستی در رابطه با انجام عمل یا عدم انجام آن اتخاذ کند.

همچنین بهترین پزشک با توجه میزان اهمیت رعایت اقدامات قبل و بعد از عمل ، این اقدامات و مراقبت ها را به طور کامل برای فرد توضیح داده و در مورد رعایت آن ها به فرد تاکید می نماید.

 • خوش برخورد بودن 

اغلب متقاضیان عمل زیبایی بینی به دلیل ترس از بیهوشی ، نگرانی از موفقیت آمیز نبودن جراحی بینی و غیره دچار استرس هستند ، جراح بینی با تجربه از این مسئله آگاه بوده و با برخورد خوبی که دارد ، موجب ایجاد حس راحتی بین خود و بیمار شده و با قوت قلبی که به او می دهد از میزان استرس او می کاهد.

 

جراح بینی

 

 • صرف زمان کافی

زمان کافی را برای مشاوره و راهنمایی بیمار بگذارد و در صورتی که بیمار انتظار نامعقولی از فرآیند عمل داشته باشند ، سعی در متقاعد کردن او کند و در صورتی که فرد متقاعد نشد از عمل جراحی او صرف نظر کند.

برخی از بیماران ، بدون توجه به واقعیات تغییر فرم بینی خواسته هایی از پزشکان دارند که نشدنی بوده و بر انجام آن ها اصرار می کنند ، به طور مثال شخصی با بینی گوشتی و بزرگ از پزشک می خواهد که بینی اش را به فرم فانتزی عمل نماید ، این امر با توجه به ویژگی های ساختاری بینی شدنی نبوده و هیچ ارتباطی به میزان تبحر جراح بینی ندارد.

 

 

 • بررسی وضعیت سلامتی بیمار و آناتومی صورت او

یک پزشک مجرب برای اینکه احتمال بروز چالش در حین پروسیجر عمل را به حداقل برساند ، لازم است تا فرد از سلامت کامل برخوردار باشد ؛ به همین منظور پزشک از بیمار سوالات مربوط به سوابق بیماری و مصرف داروهای خاص را پرسیده و برای اطمینان بیشتر آزمایشاتی را برای او تجویز می کند.

همچنین بهترین جراح بینی برای انتخاب بهترین فرم بینی ، اقدام به تهیه عکس از زوایای مختلف صورت و بینی نموده ، آزمایشات و عکس های او را با دقت بررسی می کند و با توجه به آناتومی صورت بیمار بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد می دهد.

 

جراح بینی

 

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی تهران

بسیاری از افراد با پرس و جو از دوستان و آشنایان خود که قبلا اقدام به عمل زیبایی بینی نموده اند ، متخصص رینوپلاستی مورد نظر خود را پیدا می کنند ؛ شما می توانید سایت های پزشکان را در گوگل پیدا کنید و به بررسی رزومه کاری و نمونه کار های ایشان بپردازید.

برای مشاهده و بررسی نمونه کار های دکتر می توانید به گالری تصاویر یا صفحات مجازی ایشان در اینستاگرام و آپارات مراجعه فرمایید ؛ همچنین توصیه می شود به صورت حضوری به مطب رفته و با افرادی که برای معاینه مجدد در مطب حضور دارند ، صحبت کنید و از آن ها درباره میزان رضایتشان از پزشک و نتیجه نهایی جراحی بینی شان سوال فرمایید.

جراحی بینی ترمیمی توسط بهترین جراح بینی

انجام پروسه عمل ترمیمی بینی به نسبت عمل اولیه در آن ، سخت تر و پیچیده تر است. دقیقا به همین دلیل پزشکان کمی هستند که دست به عمل ثانویه بینی می زنند. متخصص که جراحی ثانویه بینی انجام می دهد به مهارت ، تجربه و دانش خود اطمینان دارد و به قصد رفع مشکل مراجعه کننده این فرایند را انجام می دهد.

به طور کلی عمل ترمیمی بینی ، زمانی انجام می شود که فرد از جراح و نتیجه تغییر فرم بینی خود راضی نباشد و حتی دچار عوارض جانبی ؛ همچون مشکلات تنفسی شود. طی این جراحی ، جراح بینی مشکلاتی از قبیل عدم تقارن بینی ، کج شدن بینی ، ایجاد فرورفتگی یا برآمدگی در بینی ، بیش از حد کوچک یا سربالا شدن بینی ، عدم بر طرف شدن تمام ایرادات بینی ، بروز مشکلات تنفسی ناشی از جراحی اولیه بینی و غیره برطرف می شود.

 

جراح بینی

 

تکنیک جراح بینی برای جراحی

در واقع عمل بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود. انتخاب روش به عهده پزشک است. پزشک با توجه به نیاز مراجعه کننده و صلاحدید خود یکی از روش ها را انتخاب می کند.

دکتر گلی به دلیل دسترسی بیشتری که جراحی باز می دهد ، این تکنیک را برای بیشتر عمل های زیبایی خود انتخاب می کند. وی در عمل باز برش ها در ناحیه کلوملا ایجاد می کند طی این برش ، پوست کاملا از استخوان جدا می شود و شرایط برای هر تغییر فرمی ایجاد می شود. در عمل بينی به صورت باز امکان بروز خطا و عوارض به حداقل رسیده و به دلیل اشراف کامل جراح بینی معمولا این روش در اولویت قرار دارد.

اما در روش بسته به پوست برشى داده نمى شود و برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند ؛ این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که بینی آن ها ایراد چندانی ندارد ؛ در این پروسه ، پزشک می تواند تنها ایرادات ساده را بر طرف کند. دکتر گلی برای بر طرف کردن ایرادات پیچده از این روش استفاده نمی کند.

انواع مدل های بینی که جراح بینی خلق می کند!

بینی طبیعی

افرادی که قصد برطرف کردن ایرادات بینی خود را دارند و نمی خواهند بینی و چهره شان تغییر چندانی کند ، اقدام به جراحی بینی طبیعی می کنند. در بینی طبیعی ، پزشک فاصله نوک بینی تا لب حدود 90 الی 95 درجه تنظیم می کند و پل بینی کاملا صاف می کند.

بهترین جراح بینی در تهران پیشنهاد می دهد افرادی که صورت کشیده ای دارند ، به منظور گردتر به نظر رسیدن صورت خود می توانند عمل طبیعی بینی انجام دهند.

 

 

 

بینی فانتزی

در جراحی فانتزی بینی ، پزشک زاویه نوک بینی تا لب بیشتر از بینی طبیعی بوده و پل بینی قوس دار است.

بهترین جراح بینی تهران توصیه می کند افرادی که علاقمند به داشتن بینی فانتزی هستند ، باید انتظار معقولی از عمل خود داشته باشند ؛ چرا که به عنوان مثال بینی بسیار کوچک در صورت پهن زیبا نیست و بیش از حد کوچک شدن بینی علاوه بر اینکه ممکن است ، تناسبات صورت را بهم بریزد ، موجب پارگی مویرگ های بینی شده که منجر به بروز مشکلات تنفسی خواهد شد.

بینی نیمه فانتزی

یکی از رایج ترین فرم های بینی که افراد زیادی علاقمند به انجام آن هستند ، جراحی بینی نیمه فانتزی است. در واقع در بینی نیمه فانتزی در عین حال که بینی کوچک می شود و پل بینی صاف نیست ، انحنای کوچکی در نوک بینی ایجاد می شود. نظر پزشک درباره جراحی نیمه فانتزی بینی آن است که این فرم برای بینی های استخوانی و بعضی بینی های گوشتی مناسب می باشد.

 

خصوصیات بهترین جراح بینی تهران

 1. عملکرد بینی را در جین عمل حفظ می کند.
 2. فرم بینی را با درنظر گرفتن تناسب میان دیگر اجزای صورت انتخاب می کند.
 3. به سلیقه زیبا جو توجه دارد.
 4. اولویت کار خود را حفظ سلامت متقاضی قرار می دهد.
 5. تمامی عمل های زیبایی با تمامی تکنیک ها را به بهترین شیوه ممکن انجام می دهد.

 

اقدامات قبل از جراحي بيني که جراح بینی توصیه می کند

 1. در اولین مرحله پزشک خوب و متبحری را پس از تحقیق و جستجو برای خود برگزینید.
 2. از دو هفته قبل از عمل بینی استعمال دخانیات ، مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و استفاده از قرص و داروهای استروئیدی ممنوع می باشد.
 3. درباره انتظاراتی که از تغییر فرم بینی دارید با پزشک خود صحبت کنید.
 4. پزشک خود را در جریان سابقه بیماری و حساسیت دارویی خود بگذارید.
 5. آزمایشات لازم را انجام دهید و عکس هایی که پزشک خواسته را تهیه کنید.
 6. قبل از عمل استحمام نمایید و 8 ساعت قبل از انجام تغییر فرم از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 7. روز عمل داشتن زیور آلات ، آرایش ، لاک و ریش و سبیل ممنوع هست.
 8. نیم ساعت زود تر از زمان تعیین شده در محل مورد نظر حضور داشته باشید.

دوران نقاهت جراحی بينی از نظر جراح بینی

دوران نقاهت نیز همانند سایر عمل ها ، یکی از مهم ترین بخش ها درپروسه عمل محسوب می گردد که مستلزم شرایطی خاص می باشد ؛ در صورتی که دستورالعمل های مراقبتی در این دوران ، به درستی رعایت نشود ؛ امکان دریافت نتایج مطلوب وجود نخواهد داشت و علاوه بر این ، امکان بروز عوارض و خطرات ناشی از آن نیز افزایش می یابد.

به همین علت به کسانی که تحت عمل بينی قرار گرفته اند ، توصیه می گردد ؛ به توصیه های جراح بينی خود به دقت عمل نمایند ؛ بدین ترتیب ، روند بهبودی را سریع و بدون دردسر پشت سر خواهند گذاشت.

 

 

در صورت تمایل به کسب اطلاعات در رابطه با دستورالعمل های مراقبتی جراحی زیبایی بينی ، می توانید به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید ؛ در آن مقاله طور کامل در این باره توضیح داده ایم.

لازم به ذکر است ؛ بر خلاف تصورات اکثر مردم ، دوران نقاهت این عمل بسیار کوتاه می باشد و بیمار پس از گذشت 7 الی 10 روز ، می تواند به انجام امور روزانه خود بپردازد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی که جراح بینی توصیه می کند!

 • پس از عمل بینی ممکن است ، در نواحی اطراف بینی خصوصا در زیر چشم ها ، کبودی و تورم ایجاد شود. به منظور کمک به کاهش ورم و کبودی ناشی از عمل ، می توانید تا 48 ساعت بعد از انجام فرآیند، از کمپرس سرد در این نواحی استفاده نمایید.
 • برای حمایت از فرم جدید بینی ، متخصص عمل بینی بعد از عمل ، معمولا به مدت یک هفته از گچ بر روی بینی شما استفاده می کند. تا مدتی که قرار است گچ بر روی بینی شما باشد ، از خیس کردن آن و استحمام بپرهیزید.
 • برای اینکه بعد از برداشتن گچ ، تورم بینی شما با سرعت بیشتری کاهش یابد و بینی فرم بهتری به خود بگیرد ، باید تا زمانی که جراح بینی تان توصیه می کند ، از چسب مخصوص بر روی بینی تان استفاده کنید.
 • رژیم غذایی در دوران بهبودی بعد از عمل ، باید شامل غذاهای نرم ، آبکی و سرشار از فیبر باشد. جویدن غذاهای سفت در این ایام ، می تواند خطر بروز خونریزی را افزایش دهد. همچنین برای جلوگیری از افزایش تورم بینی ، از غذاهای پر نمک و ادویه استفاده ننمایید.
 • دوش گرفتن با آب داغ و سونای بخار ، می تواند میزان تورم را بعد از عمل زیبایی بینی افزایش دهد. همچنین قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید ، نیز علاوه بر افزایش میزان تورم بینی ، خطر سوختگی پوست را به دنبال خواهد داشت. بنابراین تا حد امکان از قرار گرفتن در مجاورت گرما و نور مستقیم آفتاب ، پرهیز کنید و در مقابل نور ، از کرم های ضد آفتاب دارای فاکتور حفاظتی مناسب ، استفاده نمایید.
 • در زمان استراحت ، از چند بالش کمک بگیرید و سر خود را ، در وضعیت بالاتری نسبت به بدنتان قرار دهید. این کار می تواند ، از عوارض نادر بعد از عمل زیبایی جلوگیری نماید و به کاهش تورم بینی شما ، کمک خواهد کرد.

 

جراح بینی

 

هزینه جراحی بينی توسط بهترین جراح بینی تهران

هزینه رینوپلاستی چقدر است ؟ در پاسخ به این پرسش باید ذکر کرد ، عوامل مختلفی در تعیین هزینه این پروسیجر تاثیر گذار هستند ؛ به همین علت نمی توان به طور دقیق بیان کرد هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر است ؛ تنها راه اطلاع از هزینه نهایی عمل زیبایی بينی ، مراجعه به جراح بینی است ؛ ایشان پس از بررسی فاکتورهای متعدد ، هزینه نهایی عمل بینی را به شما اعلام خواهند کرد. در صورتی که جراحی بينی ، جنبه زیبایی داشته باشد ؛ شرکت های بیمه ، هزینه آن را تحت پوشش قرار نمی دهند.

بهترین جراح بینی غضروفی 

در روند اعمال تغییرات بر روی بینی استخوانی می بایست دقت بالایی را در انتخاب دکتر عمل بینی استخوانی به خرج داد. زیرا در فرآیند بهبود ظاهر این نوع دماغ باید مراقب بود که نتیجه به دست آمده مطابق با خواسته بیمار باشد و این امر مستلزم داشتن بهترین جراح بینی غضروفی است.

در کنار زیبایی همواره باید به یاد داشته باشید که فرم جدید بینی نباید به ساختار داخلی آن صدمه ای وارد نماید. از همین رو نقش یک جراح در سلامت و زیبایی بینی فرد مراجعه کننده بسیار حائز اهمیت می باشد. با توجه به ژنتیک و نژاد آریایی ، تعداد بسیاری از مراجعین دارای بینی های استخوانی بوده و این امر موجب گشته است میزان عمل بینی های استخوانی به نسبت نوع دیگر بالا باشد.

مزیت های بیان شده جراحی بینی برای مراجعین

به گفته بهترین جراح بینی تهران با انجام عمل زیبایی بینی، فرد مراجعه کننده می تواند مزایای زیرا از این پروسیجر دریافت کرد.

 • بهبود و اصلاح مسیر تنفسی
 • جمع شدن و کوچک شدن پره های بینی
 • ایجاد تغییر سایز در حفره های بینی
 • اصلاح انحراف بینی
 • برطرف شدن شکستگی به وجود آمده
 • بهبود قوص و انحنای روی دماغ
 • اعمال تغییرات خواسته شده از سوی فرد بیمار

به گفته جراح خوب بینی در کنار تمامی موارد ذکر شده به یاد داشته باشید که برای مشاهده بهترین نتیجه ممکن از رینوپلاستی باید به برخی موارد اهمیت دهید که بتوانید نتیجه ای مطلوب را دریافت نمایید. به عنوان مثال جنس بینی و نوع پوست بسیار بر نتیجه مد نظر می تواند موثر باشد. از همین رو بهتر است که در جلسه مشاوره به توصیه های دکتر عمل بینی با دقت بالایی گوش فرا دهید. این کار به شما کمک می کند با در نظر داشتن تمامی توصیه ها بتوانید انتظاری عقلانی و معقول را از عمل بینی داشته باشید.

نظرات بسته شده است.